Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Smieties vai raudāt? Dīvainības, kas notika Latvijas Hokeja federācijas kongresā pirms Kalvīša ievēlēšanas
LHF prezidents Kirovs Lipmans jau kongresa sākumā iekūlies domstarpībās.

Smieties vai raudāt? Dīvainības, kas notika Latvijas Hokeja federācijas kongresā pirms Kalvīša ievēlēšanas

Hokejs
2016. gada 7. oktobrī 12:55 2016. gada 7. oktobrī 12:55
 
(Papildināta 15:20) Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ikgadējais kongress piektdien sākās ar strīdiem par nepiešķirtajām balsstiesībām un haosu.

LHF kongresa dienaskārtībā ir paredzēta LHF prezidenta Kirova Lipmana atskaite par pagājušo sezonu, finanšu atskaite, sezonas rezultātu apkopojums un citi jautājumi.

Lai arī Lipmana pilnvaru termiņš ir līdz 2018.gadam, pašlaik LHF valde nedarbojas pilnā sastāvā, tāpēc viens no darba kongresa punktiem ir LHF izpildinstitūciju vēlēšanas, tostarp arī valdes priekšsēdētāja pārvēlēšana.

Kongress sākās ar LHF biedra SIA "Niks" pārstāvja Edgara Jansona pretenzijām, ka viņam nav piešķirta karte ar balsstiesībām. Jansona un Lipmana vidū izcēlās domstarpības, bet starp viņiem stāvēja apsardze.

"Ja nespējat samaksāt 70 eiro, tad tā nav mana vaina," noteica Lipmans.

Sanākušie dalībnieki arī nespēja ievēlēt sapulces vadītāju un protokolētāju. Ne Lipmana, ne Rīgas "Dinamo" izvirzītie pārstāvji nesaņēma savu atbalstu. Neko nespējot apstiprināt, kongresā tika izsludināts desmit minūšu pārtraukums.

Pēc pārtraukuma Lipmans runāja mierīgāk, un sapulces vadītājs tika ievēlēts, bet ar vairākkārtēju balsošanu neizdevās apstiprināt darba kārtību. Galu galā tika nolemts strādāt iepriekš izvirzītajā darba kārtībā.

Lipmans esot gatavs aiziet

LHF prezidents ar lielu prieku pamestu savu amatu, ja atrastu uzticamu un turīgu aizstājēju, apgalvoja Lipmans. Lai arī Lipmana pilnvaru termiņš ir līdz 2018.gadam, pašlaik LHF valde nedarbojas pilnā sastāvā, tāpēc viens no darba kongresa punktiem ir LHF izpildinstitūciju vēlēšanas, tostarp arī valdes priekšsēdētāja pārvēlēšana.

Uzrunā kongresā Lipmans atzīmē Latvijas panākumus hokejā un arīdzan piemin "Liepājas metalurga" bankrotu. "Esmu audzināts tā, ka man pēc sevis jāatstāj kaut kas labs. Kopš 2008.gada federācijā esmu ieguldījis vairāk nekā divus miljonus, es nekad neskaitu naudu. Protams, vienmēr var izdarīt labāk, un mēs to cenšamies darīt. Neviens nestrādā bez kļūdām, vienmēr gribas, lai būtu labāk, bet es ar savu rezultātu parādu, kas ir hokejs," uzsvēra Lipmans.

Paredzams, ka uz prezidenta amatu bez Lipmana pretendēs arī Viesturs Koziols, kurš Lipmanu centās gāzt jau 2004.gadā. "Ja manā vietā būs cilvēks, kuram uzticos, kam ir nauda, ar lielu prieku aizietu prom, jo man ir bizness un daudz kas cits, ko darīt. Neesmu kā Guntis Indriksons, kurš federācijā ierodas 1-2 reizes mēnesī. Koziols nenoveda četrus projektus līdz galam, viņu no Rīgas "Dinamo" izdzina ārā. Tāpat "Dinamo" aicina mani nerīkot jaunu hokeja čempionātu, jo tad viņiem rastos konkurence ar vēl vienu halli," atklāja Lipmans.

Tikmēr Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs pauda vēlmi, lai hokeja saime ir vienota. "Neskatoties uz to, kas uzvarēs vēlēšanās, - saglabājiet uzticību hokejam, jo tikai tā izdosies panākt, lai sporta veids attīstās. Hokejs Latvijā ir viens no tiem sporta veidiem, ar ko varam pamatoti lepoties, jo tam ir lieli panākumi," vēlēja Severs.

Hokeja izlases spēlētājiem esot pārāk lielas prēmijas

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) kongresā viens no prezidenta amata kandidātiem Viesturs Koziols, kā arī Oļegs Sorokins, pauž sašutumu par pārāk lielajām hokejistu prēmijām par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā. "Skumji redzēt, ka manā mīļākajā sporta veidā hokejā nav finanšu caurspīdīguma. Neviens man nespēja pateikt, kā norisinās mērķtiecīga treneru un tiesnešu apmācība. Tāpat netiek veicināta klubu attīstība, kas ir visa pamats," uzrunā kongresam teica Koziols.

Tāpat Koziols atzīmēja, ka neatbalsta lielās prēmijas par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā. "Pieaugušo izlase ir tikai aisberga redzamā daļa. Neatbalstu pusmiljonu lielas prēmijas par vietas saglabāšanu elitē, labāk to naudu ieguldīt jaunatnes hokejā. LHF apmānījusi sponsorus, tāpēc arī nav ievērojamu atbalstītāju," stāstīja Koziols, aicinot uz kopēju darbu mērķu sasniegšanai.

Tikmēr "Ozo" halles īpašnieks Dainis Liepiņš uzsvēra, ka prezidenta amata kandidātiem ir jādod laiks, lai sevi iepazīstinātu. "Citādāk tas izskatās pēc vienas nakts apvērsuma. Parādās jauni kandidāti, tāpēc aicinu paņemt mēnesi ilgu pārtraukumu, lai viņi varētu iepazīstināt ar savām programmām. Piemēram, Artūrs Irbe vēlētos strādāt Latvijas hokeja labā, taču viņš nemaz nav informēts par šādām vēlēšanām," pauda Liepiņš.

Viņam piekrita arī biedrības "Hokeja Klubs AGNI" vadītājs Imants Parādnieks. "Pārmaiņas briest un ir nepieciešamas jau tuvākajā laikā," teica Parādnieks.

Visemocionālāk no visiem runāja bijušais valstsvienības spēlētājs un "Mogo" galvenais treneris Oļegs Sorokins. "Mēs savam klubam savācām 100 000 eiro no sponsoriem, bet redzu, ka izlase no atbalstītājiem dabūjusi tikai 30 000. Rīgas "Dinamo" samaitājusi algu sistēmu, līdz ar to nevajadzīgiem mērķiem jātērē nauda. Kāpēc jāmaksā tik lielas prēmijas par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā? 2000 eiro būt maksimums. Tas ir jālemj šeit kongresā, nevis federācijā," stāstīja Sorokins.

"Tu jau sen neesi izlasē," uz ko viņam atbildēja Lipmans.

Sorokins runāja arī no vietas. Lipmans vēlējās vērsties pie apsargiem, lai izraida Sorokinu, taču LHF prezidenta jurists viņu no tā atturēja.

Tikmēr LHF biedra SIA "Niks" pārstāvis Edgars Jansons un Rīgas "Dinamo" padomes priekšsēdētāja padomnieks Armands Šteinbers solīja iesūdzēt tiesā Lipmanu par izteikumiem viņu virzienā, kad viņš nosauca apkārtējos par negodīgiem cilvēkiem un muļķiem.

Savukārt bijušais LHF valdes loceklis Uģis Magonis un esošais valdes loceklis aicināja nesasteigt procesus, bet Gunārs Ķirsons aicināja nākt talkā ar savu pienesumu.

Lipmans ir LHF prezidents kopš 1998.gada. Viņa pašreizējais pilnvaru termiņš beigsies 2018.gada 12.septembrī.

Atbalstu gaidāmajās vēlēšanās pašreizējam LHF prezidentam Lipmanam izteicis Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels, kurš pat nosūtījis vēstuli Valsts prezidentam Raimondam Vējonim. Tiesa, tas neko neietekmē, jo prezidentu ievēlēs LHF biedri.

Kongresā ir ieradušies visi 19 balsstiesīgie biedri. Biedra statuss bez balsstiesībām ir 22 organizācijām, bet vēl divas biedrības ir LHF biedra kandidātes.

Paredzams, ka uz prezidenta amatu bez Lipmana pretendēs arī Viesturs Koziols, kurš Lipmanu centās gāzt jau 2004.gadā. Lipmans ir LHF prezidents kopš 1998.gada. Viņa pašreizējais pilnvaru termiņš beigsies 2018.gada 12.septembrī.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Slēpotāji publicē šausminošus attēlus no sacensībām ekstrēmos apstākļos; divi varētu pat zaudēt pirkstus
14 gadus vecs pusaudzis, kuru tur aizdomās liepājnieka Roberta Bunča noslepkavošanā, stājies tiesas priekšā 6
Biedējoši kadri no bērnu novērošanas kameras pierāda, kāpēc mazuļa gultiņā nevajadzētu atstāt neko lieku 1
Pievienot komentāru

Герцогиня Меган обратилась к британскому судье с требованием

Филипп Киркоров намерен судиться с Литвой, запретившей ему въезд