2013. gada 2. jūlijs, 23:16

Orientierists Zernis uzvar pasaules junioru čempionāta vidējās distances kvalifikācijā

Latvijas orientēšanās sporta pārstāvis Rūdolfs Zernis otrdien izcīnīja uzvaru Čehijā notiekošā pasaules junioru čempionāta vidējās distances sacensību kvalifikācijas grupā, bet kopā finālam kvalificējās seši mūsu valsts pārstāvji.

Puiši vidējā distancē veica 3,30 kilometrus garu distanci ar 16 kontrolpunktiem, Zernim finišējot pēc 21 minūtes un 54 sekundes.

Vēl šajā grupā 16.vietu izcīnīja Dāvis Dišlers, kurš tautietim zaudēja divas minūtes un 25 sekundes.

Savukārt 30.vietā palika Alvis Reinsons, bet 39.vietu ieņēma Daniels Kārkliņš un viņi finālā nestartēs.

Vēl vienā grupā attiecīgi 15. un 17.vietu izcīnīja Jānis Sārs un Mikus Puriņš, kuri arī abi kvalificējās finālam.

Tikmēr jaunkundzēm trešo vietu savā grupā izcīnīja Sandra Grosberga, bet citā grupā devītā bija Līga Valdmane un abas kvalificējās trešdien paredzētajām finālsacensībām.

Savukārt zemāku rezultātu dēļ finālu nespēja sasniegt Marta Jansona un Rūta Plakane.

No katras grupas finālam kvalificējās labākie 20 sportisti.

Kā ziņots, čempionāts pirmdien sākās ar garo distanci, kurā labākais no latviešiem bija 16.vietu izcīnījušais Dišlers.

Pēc trešdien paredzētā vidējās distances fināla un ceturtdienas brīvdienas čempionāta beigu daļā piektdien tiks aizvadīta sprinta distance, bet svētdien sportisti sacentīsies stafetēs.

Latvija junioru pasaules čempionāta vēsturē tikusi pie vienas godalgas - bronzas 2007.gadā, kad komanda sasniedza trešo labāko rezultātu stafetē.