Pasaules pelnošākās sportistes TOP 10. FOTO
Kā jau ierasts, topa galvgalī Krievijas tenisiste un modele Marija Šarapova.
Citi sporta veidi
2013. gada 7. augusts, 16:45

Pasaules pelnošākās sportistes TOP 10. FOTO

Jauns.lv

ASV žurnāls "Forbes" par pasaules pelnošāko sportisti pārliecinoši atzinis pasaules trešo tenisa raketi krievieti Mariju Šarapovu.

Vērtējot sportistu peļņu no pērnā gada jūnija līdz šā gada jūnijam, žurnāls aprēķinājis, ka Šarapova šajā laika periodā kļuvusi par 29 miljoniem dolāru (15,3 miljoniem latu) bagātāka.

Pelnošāko pasaules sportistu saraksta galvgalī ir vairākas tenisistes. Pasaules pirmā rakete amerikāniete Serēna Viljamsa ar 20,5 miljoniem dolāru (10,6 miljoniem latu) ieņem otro vietu, bet viņai ar 18,2 miljoniem dolāru (9,5 miljoniem latu) seko ķīniete Li Na un baltkrieviete Viktorija Azarenka, kura savu turību gada laikā papildinājusi par 15,7 miljoniem dolāru (8,3 miljoniem latu).

Starp desmit pelnošākajām pasaules sportistēm ir vēl trīs tenisistes. Dāniete Karolīna Vozņacki ar 13,6 miljoniem dolāru (6,9 miljoniem latu) ieņem septīto vietu, astotajā pozīcijā ar 7,4 miljoniem dolāru (3,9 miljoniem latu) ir poliete Agņeška Radvanska, bet devītajā - serbiete Ana Ivanoviča ar septiņiem miljoniem dolāru (3,7 miljoniem latu).

Saraksta piektajā vietā ir amerikāņu "Nascar" sacīkšu braucēja Danika Patrika, kura kļuvusi par 15 miljoniem dolāru (7,9 miljoniem latu) bagātāka, sestajā pozīcijā ar 14 miljoniem dolāru (7,4 miljoniem latu) ierindojusies Dienvidkorejas daiļslidotāja Kima Juna, bet desmit pelnošāko sportistu sarakstu ar 5,5 miljoniem dolāru (2,9 miljoniem latu) noslēdz amerikāņu golfa spēlētāja Pola Krīmere.

Žurnāls uzsver, ka starp pelnošākajām daiļā dzimuma sportistēm un vīriešu kārtas atlētiem joprojām ir milzīga starpība. Gada laikā savu turību visvairāk palielinājis amerikāņu golfa spēlētājs Taigers Vudss, kurš nopelnījis 78,1 miljonu ASV dolāru (41,8 miljonus latu). Saraksta otrajā vietā ar 71,5 miljoniem dolāru (38,3 miljoniem latu) atrodas šveiciešu tenisists Rodžers Federers, bet trešajā vietā ar 61,9 miljoniem dolāru (33,1 miljonu latu) ierindots NBA kluba Losandželosas "Lakers" basketbola zvaigzne Kobe Braients.


LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA