Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sintētiska apģērba valkāšana rada augumā statisko elektrību. Ja organismā valda šāds spriegums, samazinās imunitāte, cilvēks ir nervozs, ar viņu var vieglāk manipulēt.

Atbrīvo savu skapi no sintētikas! Lins, zīds un vilna dod mieru un labu prātu

Sievietēm
2014. gada 27. oktobrī 11:31 2014. gada 27. oktobrī 11:31
 
Pirms pāris gadiem nolēmu attīrīt skapi no sintētiska apģērba un apņēmos ģērbties tikai dabisku materiālu apģērbā. Protams, pārmaiņas nenotika vienā dienā, bet jau pēc pusgada pamanīju, ka esmu kļuvusi mierīgāka, pat tumšajā rudenī vairs nepārņēma grūtsirdība.

Jāatzīstas, ka esmu bijusi depresijas upuris, bija laiks, kad lietoju pat antidepresantus. Kopš valkāju tikai kokvilnu, linu, zīdu, kašmiru, manī ir miers un līdzsvars. Retāk slimoju un šņaukājos.

Tikai par dažiem eiro

Vēlāk uzzināju, ka sintētiska apģērba valkāšana rada augumā statisko elektību: kurš gan nav dabūjis pa nagiem no automašīnas roktura vai ziemā sveicinoties? Ja organismā valda šāds spriegums, samazinās imunitāte, cilvēks ir nervozs, ar viņu var vieglāk manipulēt.

Nepārmetiet, ka sludinu bagātnieku izpriecas, jo – kurš gan var nopirkt kašmira un zīda tērpus, kas maksā simtiem eiro? Es to visu pērku par dažiem eiro lietoto apģērbu veikalos. Eju gar drēbju rindām un tikai taustu – kad sajūtu ko maigu un zīdainu, meklēju vīlē iešūto informāciju par auduma sastāvu. Ja rakstīts „silk” vai „seide”, tas ir zīds. Ja „cashmere” – kašmirs – visideālākā vilna, to ķemmē no kašmira šķirnes kazām, kas dzīvo tikai Himalajos.

Visideālāko vilnu izķemmē no kašmira šķirnes kazām, kas dzīvo tikai Himalajos.
Esmu savākusi pamatīgu kašmira džemperu un jaku kolekciju, no tiem šuju mazbērniem gan bikses, gan jaciņas, no vienas mugurdaļas iznāk cepure gan lielam, gan mazam. Lieliska ir arī alpaku vilna – man ir tikai viena tāda jaka, ziemā silta, vasarā pārlieku nekarsē. Zīda blūze uz miesas un pa virsu plāns kašmira džemperītis – tas ir daudzreiz labāks risinājums nekā reklamētā termoveļa, kas patiesībā ir gatavota no PET pudelēm.

Arī gaisu kāds jau ir elpojis

Izlasīju, ka mati spīdēs un krunkas samazināsies, ja gulēs uz zīda spilvendrānas. Uzvilku spilvenam novalkātu zīda blūzi, tas taču ir tik vienkārši! Liela laime ir atrast jaku, vesti vai mēteli, kur dūnas ir kokvilnas auduma ietvarā.

Dabiskumu novērtē arī slavenā modele Kendisa Sveinpola, pozējot kašmira vilnas peldmētelī Maiami pludmalē.
Varbūt lietoto drēbju veikala guvumi nav pēdējais modes kliedziens. Ja svarīgi smalki „iznesties”, ejiet cilvēkos jelkāda materiāla drēbēs, bet pa māju staigājiet un guliet tikai zīdā un kašmirā. Man vaicā, vai nebaidos no sliktām enerģijām, ko varbūt nes lietotas drēbes. Atbildu, ka smalku un dabisku materiālu apģērbu diez vai pērk muļķi, turklāt gaiss arī ir jau kāda cita elpots, ne visi mīt mājoklī, kurā neviens cits nav dzīvojis, vai brauc auto, ar kuru neviens cits nav braucis. Protams, visas drēbes – vai tās pirktas jaunu vai lietotu apģērbu veikalos – pirms valkāšanas obligāti ir jāizmazgā, jo arī nevalkāti materiāli ir apstrādāti ar vielām, kas var izraisīt niezi un pat smagu alerģiju.

Vides žurnāliste Anitra Tooma / Foto: All Over Press, Shuttterstock

Citi šobrīd lasa

Pie mums iznīcina, bet citās zemēs augstā vērtē: kas ir šis tik ārkārtīgi vērtīgais augs/nezāle?
Jana Duļevska: “Es dēliem mācu cilvēcību”
"Netīrais ducis": kuri dārzeņi un augļi ir visvairāk piesārņoti ar ķīmiju?
Tēmas: Kašmira
Pievienot komentāru