foto: Shutterstock
Attiecībās kaut kas buksē, ja partneris ar tevi runā šādi
Izskatās, ka viņam galvā jau vīd domas par šķiršanos, taču viņš izvēlas pasīvo taktiku - novest tevi līdz tam, lai šo grūto lēmumu pieņemtu tu pati, nevis viņš.
Attiecības
2024. gada 24. maijs, 18:56

Attiecībās kaut kas buksē, ja partneris ar tevi runā šādi

Dzīvesstila nodaļa

Jauns.lv

Ja arvien biežāk dzirdi, ka mīļotais cilvēks tev saka šos vārdus, vērts būt piesardzīgai. Vai varbūt tu pati šādi atļaujies teikt savam dzīvesbiedram?

Zini, šī ir tava problēma, un tev ar to arī jātiek galā - viņš saka, kad lūdz palīdzību vai vienkārši padomu, kā rīkoties vienā vai otrā situācijā. Iespējams, viņu ir sakaitinājis kāds viens konkrēts tavs jautājums vai arī neadekvāti lēmumi ilgstošā laikposmā, taču - ja šo frāzi dzirdi jau ne pirmo reizi, izskatās, ka viņš vienkārši vēlas norobežoties no visa, kas saistīts ar tevi. Ir pienācis brīdis domās pagriezt laiku atpakaļ un censties atcerēties, kā tas viss sākās. Iespējams, ka situāciju vēl var izrunāt un glābt.

Ja tev kaut kas nepatīk, tevi neviens netur - viņš neapmierināts paziņo, kolīdz tu centies pateikt savu viedokli vai viņam iebilst. Protams, ir vīrieši, kas attiecībās šo pozīciju ievēro jau no paša sākuma - par šiem indivīdiem te šoreiz pat nerunājam. Runājam par tiem, kuriem līdz šim tavs viedoklis bija svarīgs un viņi to uzklausīja. Izskatās, ka viņam galvā jau vīd domas par šķiršanos, taču viņš izvēlas pasīvo taktiku - novest tevi līdz tam, lai šo grūto lēmumu pieņemtu tu pati, nevis viņš.

Dari, kā gribi - skaidri un gaiši viņš atbild uz tavu lūgumu pēc padoma. Ja tā ir viena šāda reize, tātad šajā mirklī viņš ir vienkārši noguris vai sapīcis. Ja šī frāze atkārtojas, tas nozīmē, ka viņu tas vienkārši neinteresē. Viņš cenšas atdalīt tavu dzīvi no savējās, izveidot distanci, norobežoties, nebūt iesaistīts tavos lēmumos. Bieži šī frāze tiek sacīta kopā ar iepriekšējo: ja ir runa par taviem lēmumiem, viņš norobežojas, bet, ja runa par  paša dzīvi, viņš atstumj tevi.

Kā šādā situācijā reaģēt? Ko teikt?

Galvenais - nedramatizēt situāciju un neuzbrukt partnerim. Tev ir jāsaprot - kaut kas jūsu attiecībās nav kārtībā, taču uzbrukums tikai saasinās konfliktus. Tā vietā labāk mierīgi pateikt, ka pašreizējā situācija nogurdina jūs abus, tāpēc vajadzētu apsēsties un abiem saprast, uz kuru pusi virzīties tālāk.

Labāk šo sarunu atlikt uz citu dienu - tā viņam būs vairāk laika apdomāt, ko viņš vēlas tev teikt, viņš nebūs tik uzbrūkoši noskaņots, kā tas varētu gadīties, ja tu viņu pēkšņi piespiestu pie sienas.

Kad runā par lietām, kas attiecībās nepatīk, centies pareizi formulēt teikumus. Izvairies no tādām frāzēm kā "kāpēc tu", "man nepatīk, ka tu" - tās jau pašas par sevi skan kā cenšanās apvainot un vilkt uz strīdu. Tā vietā saki: "es vēlētos", "man svarīgi, ka tu". 

Piemēram, nevis "kāpēc tu tik izvairīgi ar mani runā un man nemaz nepalīdzi?", bet gan "es gribētu, lai mēs parunājam un tu man palīdzi pieņemt lēmumu, jo man tas ir tiešām svarīgi".

Ja izdzirdēsi sev neglaimojošas lietas (un tā, visticamāk, arī būs), neaizsvilsties un vienkārši mierīgi noklausies. Dod sev laiku lēmumu pieņemšanai. Tā arī pasaki: "Jauki, ka parunājāmies. Es tevi sadzirdēju, un ceru, ka tu mani tāpat. Domāju, tagad mums abiem vajag laiku, lai visu apdomātu un izlemtu, ko darīt tālāk.

Tādējādi tu liec viņam saprast, ka samierināties ar esošo situāciju negrasies, taču negribi arī pieņemt sasteigtu lēmumu. Iespējams, redzot tavu mieru un nosvērtību, viņš arī pats uz šo visu paraudzīsies citām acīm.