Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lilijas Kolinsas Emīlija kopā ar Darjas Pančenko atveidoto ukrainieti Petru. (Foto: Netflix)

Ukraiņu sievietes dusmojas par populāro seriālu “Emīlija Parīzē”

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Dzīvesstils
2022. gada 5. janvārī 12:27 2022. gada 5. janvārī 12:27
  Jauns.lv
Otrā sezona daudzu iemīļotajam "Netflix" seriālam "Emīlija Parīzē" ("Emily in Paris") nav izvairījusies no problēmām, kas radās jau pirmajā sezonā. Galvenā no tām - pamatīga buķete ar nacionālajiem stereotipiem.

Francūži šajā seriālā rādīti kā aroganti un alkatīgi, amerikāņi - ar taisnvirziena domāšanu un bez gaumes, angļi - pārņemti ar alus dzeršanu un futbolu utt. Bet, ja šīs gana izplatītās klišejas jau nevienu vairs īpaši nepārsteidz, tad ukraiņu sievietes tēls, kas parādījās ceturtajā sērijā, radījis īstu starptautisku skandālu.


Pēc sižeta, galvenā varone, modi mīlošā Emīlija, kuru atveido mūzikas leģendas Fila Kolinsa meita aktrise Lilija Kolinsa, apmeklē franču valodas kursus. Tur viņa iepazīstas ar ukrainieti Petru no Kijevas. Izrādās, ka Petra modes citadelē Parīzē uzturas nelegāli, ar stipru slāvu akcentu runā franciski, vulgāri izskatās un ir apveltīta ar briesmīgām manierēm. Petras dzīves princips ir “Man patīk bez maksas” un, to īstenojot dzīvē, ukrainiete zog lietas no lielveikala, iesaistot tajā arī Emīliju. Zaglīgās dāmas lomā filmējusies ukraiņu aktrise Darja Pančenko.

Pēc filmas pirmizrādes tūkstošiem ukraiņu sieviešu skaļi pauda sašutumu par savas tautietes tēlu. “Tāds kauns tādā mērogā,” raksta zīmolu speciāliste Jevgeņija Gavrilko. “Un tas notiek pasaulē, kur tik daudz talantīgu ukraiņu, kuri ietekmē pasaules tirgu tehnoloģijās, modē, mākslā, ilgtspējīgā attīstībā, zinātnē, sportā un tā tālāk.” Ukraiņu influencere retoriski vaicā: "Vai tiešām 2021. gadā joprojām ir vieta tādam izglītības un tolerances trūkumam?"

Jevgeņijas nostāju atbalstīja daudzas citas veiksmīgas ukraiņu sievietes. Pēc tam savu viedokli par šo tēmu izteica arī Ukrainas kultūras ministrs Aleksandrs Tkačenko. Savā "Telegram" kanālā Tkachenko.UA viņš rakstīja: "90. gados un 2000. gadu sākumā ukraiņu puiši bieži tika attēloti kā gangsteri. Laikam ejot, tas mainījās. Taču nu seriālā “Emīlija Parīzē” ir attēlots kariķēts ukraiņu sievietes tēls, kas ir pilnīgi nepieņemams un turklāt aizskarošs. Vai tādus jūs redzat ukraiņus ārzemēs? Cilvēki, kuri zog, grib dabūt visu bez maksas un baidās no deportācijas? Tā nevajadzētu būt. Es daru zināmu mūsu pozīciju "Netflix". 

Tiek vēstīts, ka ministrs saņēmis atbildi no seriāla veidotājiem, un tā ir "diezgan diplomātiska".

Saistītās ziņas

Aktrise Lilija Kolinsa par modi ir sajūsmā jau kopš bērnības: "Apģērbs diktē pašsajūtu"
Gruzijas šaha leģendai nebija pa prātam. Visu laiku populārākais miniseriāls novedis "Netflix" līdz tiesu darbiem
Asaru pieticis vairākiem baseiniem - "Netflix" nosauc pašu skumjāko seriālu

 

Citi šobrīd lasa

7. klases skolniece Aleksa tik briesmīgi notievēja, ka svēra tikai 39 kg un nevarēja pastaigāt
Par medaļām, zilumiem un olimpiskajām spēlēm. Tekvondo māsas Tarvidas fotosesijā izrāda savu daiļo sievišķību
Rīgas ostā sestdienas rītā notikusi traģēdija
Pievienot komentāru