Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kā cīnīties ar pavasara nogurumu?

Sievietēm
13. aprīlī 08:50 2021. gada 13. aprīlī 08:50
  Reklāmas projekts
Dabai mostoties, dienām paliekot gaišākām šķiet, būtu jānotiek arvien lielākai enerģijas uzlādei, bet parādās pretējais - uzmācas “ikgadējais pavasara nogurums”. Kāpēc tā un kā cīnīties ar šo sajūtu?

No medicīnas viedokļa pavasara nogurums nav slimība, bet gan organisma «pārkārtošanās» un adaptācija, pārejot no ziemas uz vasaras periodu. Izrādās, šādu sajūtu izmaiņas piemeklē pārsvarā ziemeļu puslodē dzīvojošos, tātad arī latviešus. Jo tālāk uz ziemeļiem dzīvojam un jo krasākas ir atšķirības starp laika apstākļiem ziemā un vasarā, jo izteiktāki ir organisma pārkārtošanās simptomi.

Runājot par pavasara noguruma psiholoģiskajiem aspektiem, psihologi un psihoterapeiti iezīmē ainu, ka kaut arī jaunā sezona nes cerību un patīkamu uztraukumu, ka pēc tumšās ziemas esam sagaidījuši atjaunošanos ne tikai dabā, bet arī savā dzīvē, tomēr jebkādas pārmaiņas, arī gadalaiku maiņas, rada emocionālu nedrošību un nestabilitāti. 

Šie, tā saucamie, sezonālie emocionālie traucējumi (Seasonal affective disorder [1]) izpaužas kā trauksmes sajūta nogurums, pazemināta vai paaugstināta ēstgriba, noslēgšanās no sociālajiem kontaktiem, nomāktība un skumjas.

Pārsvarā iemesls pavasara nogurumam ir tieši tas, ka cilvēka organisms pa ziemas sezonu ir iztērējis iepriekšējās sezonās uzkrātos vitamīnus. Dabīgās gaismas trūkums un ziemas ēdienkarte ir radījusi vitamīnu un minerālvielu deficītu.

Būtisks ir arī tas fakts, ka atšķirībā no dzīvniekiem, kas dodas ziemas miegā, cilvēki nepārtraukti, arī ziemā, turpina strādāt uz pilnu slodzi. Tādā veidā tiek iztērētas visas enerģijas rezerves, neļaujot organismam uzkrāt spēkus, lai pavasarī atkal atplauktu.

Zinātnieki ir apstiprinājuši, ka vitalitātei ir svarīgi D, C, A un B grupas vitamīni, kā arī sekojošas minerālvielas – dzelzs, cinks, varš un selēns[2]. 

Iepriekš minētos labumus var uzņemt ar pārdomātu un prātīgi sabalansētu pārtiku, dažādojot savu ēdienkarti, ievērojot nosacījumus, lai vienā ēdienreizē tiktu lietoti tie pārtikas produkti, kuri savā starpā “draudzējas”, kā arī precīzi sekotu uzņemto vielu daudzumam.
Ja tik punktuālai uzskaitei laika vai enerģijas nepietiek, palīgā var nākt uztura bagātinātāji.

Pašmāju farmācijas zīmols LYL love your life® noguruma mazināšanai un organisma šūnu aizsardzībai pret oksidatīvo stresu piedāvā trīskāršu – augu ekstraktu, vitamīnu un minerālvielu – kompleksu LYLimmunUP. Tā formulā apkopoti jau gadsimtiem zināmi un jaunlaiku medicīnas novērtēti seši jaudīgi augu ekstrakti - ehinācija, rozmarīns, liepziedi, melnā plūškoka augļi, aronija un citronmētra, pieci nepieciešamākie vitamīni - C, D3, A, B6 un B9, un četras, jau iepriekš pieminētās minerālvielas aminoskābju helātu formā - cinks, varš, selēns un dzelzs.

Foto: Publicitātes

Te jāpiebilst arī, ka LYLimmunUP ir ieguvis Latvijas iedzīvotāju nedalītu atzinību kā palīgs imunitātes spēcināšanai un elpceļu veselībai. Jaudīgā izlase, kas bagātināta ar citrusaugļu bioflavonoīdiem, lai apgādātu organismu ar nepieciešamajiem antioksidantiem un palīdzētu cīņā ar dažādiem vīrusiem, Francijā tika sagatavota kā formula, kas īpaši domāta Baltijas reģionā dzīvojošajiem. Augu, vitamīnu un minerālvielu izvēle un daudzums ir sabalansēts, ņemot vērā šeit valdošos laika apstākļus, iedzīvotāju veselību un tipiskākās saslimšanas. Ievēro, LYLimmunUP ir 100% dabisks sastāvs un tas ir piemērots arī vegāniem.

Pie tam šomēnes aptiekās visā Latvijā pieejams ar atlaidi          līdz – 20%.
 
Uzlabo pašsajūtu un priecājies par dabas mošanos! Un lai LYLimmunUP ir tieši tas, kas palīdz aizdzīt tavu pavasara nogurumu uz neatgriešanos!

1. https://www.psychiatry.org/patients-families/depression/seasonal-affective-disorder
2. https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/precious-metals-and-other-important-minerals-for-health

Raksts tapis sadarbībā ar LYL love your life® 

Citi šobrīd lasa

Drosmīgais lielceļu policists Semīrs kļuvis par mājsaimnieku
FOTO: Pieminot PSRS represiju upurus, aktīvisti pirms 9. maija uz Uzvaras parku aiznes zārku ar Latvijas karogu 149
VIDEO: pateicoties aculiecinieka operatīvajai rīcībai, policija aptur stipri iereibušu smagās automašīnas vadītāju

"Сделали недоразвитого, больного на голову, распущенного ребенка": жена Виторгана в ужасе от комментариев о ее дочери 1

"Всегда поступаю так, как считаю нужным": почему Вахтанг Кикабидзе больше никогда не вернется в Россию