Skaistums
2021. gada 25. janvāris, 12:43

Lūpu kopšana ziemā: ejot ārpus telpām, neaizmirsti lūpu balzamu

Jauns.lv

Ja lūpu āda ir veselīga un nesagādā mums raizes, tad reizēm pat neaizdomājamies par īpašu tās kopšanu. Taču ziemas laikā lūpu āda daudziem mēdz sagādāt raizes – rodas diskomforts, sausuma sajūta, lūpu āda sprēgā un ir nelīdzena. Ko darīt, lai nesaskartos ar šīm lūpu ādas problēmām?

Kā mazināt lūpu ādas diskomfortu un kopt sausas, sasprēgājušas lūpas? Noderīgos padomos dalās BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.

Pašgatavots lūpu skrubis īpaši maigai ādai

Ziemas laikā ir ļoti svarīgi pareizi kopt lūpas, lai tās ir maigas, pievilcīgas un jūtas labi. Lai to nodrošinātu, reizi nedēļā ieteicams uztaisīt lūpu skrubi. Ja šāda līdzekļa nav jūsu kosmētikas somiņā, nevajag uztraukties, to varat viegli uztaisīt paši! Nelielu daudzumu auzu miltu sajauciet ar augu eļļu (labi derēs olīveļļa, linsēklu eļļa, kokosriekstu eļļa), uzlieciet iegūto skrubi uz lūpām un ar maigām kustībām masējiet aptuveni minūti, tad noskalojiet ar siltu ūdeni.

Lūpu kopšanas produktu veidi:

  • Lūpu zīmuļi – tā saucamās higiēniskās lūpu krāsas jeb lūpu balzami. Tie ir gan ar mitrinošu, gan ar barojošu iedarbību un der ikvienam ikdienas lietošanai.
     
  • Lūpu krēmi – ir kopjošāki un intensīvāki pēc savas darbības. Tie atjauno un dziedē, tādēļ ir ideāls palīgs sausām, sprēgājošām lūpām.
     
  • SOS balzami – tie parasti ir iepakoti burciņās un ir izmantojami ne vien lūpām, bet arī īpaši sakairinātai, izteikti sausai, sūrstošai ādai.

Kā izvēlēties piemērotāko lūpu kopšanas līdzekli?

Izvēloties lūpu balzamu ziemas periodam, vadieties pēc savām vajadzībām un pievērsiet uzmanību vērtīgām eļļām balzama sastāvā, piemēram, jojoba eļļai, šī sviestam.

Protams, ziemas dienās neaizmirstiet īpaši piedomāt par lūpu ādas aizsardzību no apkārtējās vides negatīvās ietekmes – sala, vēja, mitruma. Tādēļ, pirms došanās ārpus telpām, vienmēr lietojiet lūpu balzamu. Ir pieejami lūpu balzami, kas ir barojošāki un speciāli piemēroti tieši ziemas laika apstākļiem. Savukārt dienās ar spožākiem saules stariem īpaši noderīgi būs lūpu balzami ar UV filtru.

Pilnveidojiet ēdienkarti

Ja lūpas bieži sagādā diskomfortu, pārdomājam ēdienkarti! Pilnveidojiet to, pievienojot vērtīgās taukskābes, piemēram, treknas zivis, avokado, olīveļļu, kā arī pilngraudu maizi un griķus. Neaizmirstiet arī par grūbām, auzu pārslām un citiem vērtīgiem graudaugiem. Tie ir lielisks B grupas vitamīnu avots. Savukārt no uztura bagātinātājiem lūpu ādas veselībai var noderēt naktssveces un zivju eļļa.

Dekoratīvās kosmētikas ietekme

Lai lūpas nebūtu pārsausinātas, ikdienā ieteicams retāk izmantot matējošas lūpu krāsas. Ja tomēr ir sanācis lietot spēcīgāku lūpu dekoratīvo kosmētiku un jūtat lūpu ādas diskomfortu vai vienkārši ir vēlme palutināt savas lūpas, izmantojiet mitrinošu masku. Ja pa rokai nav speciālas maskas lūpām, izmantojiet šim nolūkam jebkuru mitrinošo sejas masku.

Saudzīgi uzlieciet to plānā kārtā uz lūpu ādas un klusējiet 10-15 minūtes. Pēc tam maskas atliekas noņemiet ar salveti vai iemasējiet lūpās, vai rīkojieties atbilstoši līdzekļa lietošanas aprakstam. Jebkura lūpu krāsa pēc maskas lietošanas turēsies ilgāk un klāsies vienmērīgāk, jo lūpu āda būs labi mitrināta un lūpas izskatīsies pilnīgākas.

Lietojot lūpu dekoratīvo kosmētiku, ir svarīgi atcerēties par pienācīgu lūpu ādas attīrīšanu no tās. Šim nolūkam izmantojiet maigu pieniņu vai speciālu līdzekli dekoratīvās kosmētikas noņemšanai no acīm un lūpām.