Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: Publicitātes foto

Aicina dalīties pārdomās, kā Latvijas ģimenēm ir klājies Covid-19 gadā

Attiecības
30. jūlijā 12:57 2020. gada 30. jūlijā 12:57
  Jauns.lv
2020. gads un īpaši pandēmijas laiks katram no mums ir radījis savu noskaņu, neierastu dienas ritējumu, izaicinājumus un pārdomas. Katrs par sevi un savu ģimeni, iespējams, ir guvis jaunas atziņas. Tāpēc vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv ģimenes cilvēkus un speciālistus aicina iesaistīties akcijā “Mana atziņa 2020”, lai kopīgi izveidotu virtuālu atziņu krājumu #ĢimenesDienaKatruDienu, portālu Jauns.lv informē akcijas rīkotāji.

“Akcija “Mana atziņa 2020” ir aicinājums ģimenes cilvēkiem un speciālistiem, kuru ikdienas darbs norit saskarsmē ar ģimenēm, pastāstīt, ar kādām domām, sajūtām un secinājumiem tiek vadīts Covid-19 gads. Kā mums, Latvijas ģimenēm, ir klājies Covid-19 gadā? Un ko vērtīgu no šā laika varam paņemt sev līdzi?” akcijas būtību paskaidro vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Foto: Publicitātes foto

Pēc organizācijas domām, Covid-19 gada atziņu krājumu kopīgi veidot ir svarīgi, jo pandēmija ir mums līdz šim nepiedzīvots notikums, un ir būtiski apkopot, kā ģimenēm ir klājies. “Veidojot pārdomu krājumu, kopīgi atklāsim, par ko ģimenes raud un priecājas, kas izrādījies svarīgs un kas ne. Atziņu grāmata savā ziņā kļūs par šā laika vēstures liecību, kas atklās, cik liels spēks ir ģimene. Gaišās domas, kas šajā laikā raisījušās, spēj stiprināt citus, un arī grūtā pieredze, kam iets cauri, citiem var kļūt par iedrošinājumu,” ir pārliecināta Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Viņa stāsta, ka vecāku organizācijai Mammamuntetiem.lv viens no nopietniem darbības laukiem ir ģimenes vērtību stiprināšana. Līdz šim bieži tas darīts, rīkojot skaistus un plašus ģimenes vērtības stiprinošus klātienes festivālus. “Šogad visi mūsu tradicionālie, lielie klātienes pasākumi, piemēram, Bērnu dienas un Tēva dienas festivāli, ir atcelti. Tomēr ir svarīgi atrast veidus, kā runāt par ģimeni kā vērtību, un šobrīd to darām virtuālajā vidē,” skaidro Inga Akmentiņa-Smildziņa. “No pirmajām atziņām redzam, ka 2020. gads tiek vadīts patiesībā ļoti skaistā – ģimenes zīmē –, kad ģimenes daudz laika pavada kopā, novērtē viens otra klātesamību. Tāpēc akcijas centrālais sauklis un krājuma nosaukums ir #ĢimenesDienaKatruDienu.”

Foto: Publicitātes foto

Akcijas ietvaros plānots apkopot vairāk nekā 100 atziņu, šobrīd tajās dalījušies jau vairāk nekā 20 dažādu jomu speciālisti, kā arī ģimenes cilvēki.

Ansis Klintsons, TV raidījumu un pasākumu vadītājs, mūziķis un tētis: "Mēs, mūsu plāni un ieceres var (ne)materializēties pēc sava scenārija. Mēs vienlaikus esam trausli un spēcīgi. Kad nekas nav paredzams, garastāvokli var uzturēt ar pateicību par to, kas ir bijis, ir un būs.”

Dainis Zāģeris, spēkavīrs, treneris un tētis: “Man kā tēvam bija grūti. Dēls spēlē futbolu, un treniņi notika attālināti un individuāli – tas bija pārbaudījums sportiskās izaugsmes ziņā. Bet tikām galā! Ir daudz pārdomu par pārdzīvoto; jākļūst spēcīgākiem.”

Dana Gulbe, organizēšanas konsultante, lektore un mamma: “Mans secinājums par pandēmiju ir vienkāršs un skarbs: ja ģimenei bija finansiāli uzkrājumi un drošības spilvens, tad arī citas neērtības bija pārvaramas un laiku mājās varēja pat zināmā mērā izbaudīt. Savukārt bailes par finansiālo stabilitāti būtiski iedragāja arī citas dzīves jomas, un tādos stresa apstākļos būt klātesošam vecākam ir gandrīz neiespējami. Vienmēr veidot uzkrājumus!”

Inga Akmentiņa-Smildziņa, Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja un mamma: “Krīzes situācijā tu pats sev pēkšņi esi uz skatuves – ar publiskai apskatei izliktiem, iepriekš, iespējams, slēptiem ērkšķiem, un arī skaistumu; ar ģimenes spēcīgajām pusēm un arī vājajiem posmiem. Ideāli, ja, šo visu ieraugot, tu nemeties no sevis bēgt. Bet atrodi aptuvenu plānu, kā ar to jēdzīgi virzīties tālāk.”

Lai iesaistītos akcijā, organizatori aicina publicēt savu atziņu sociālajos tīklos ar tēmturiem #ManaAtziņa2020 un #ĢimenesDienaKatruDienu. Savukārt, lai atziņas piedalītos konkursā par iekļūšanu atziņu krājumā, tās līdz 10. augustam jāsūta uz e-pastu fonds@mammamuntetiem.lv.

Foto: Publicitātes foto

Par akciju “Mana atziņa 2020”

Akcija “Mana atziņa 2020” ir vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv aicinājums ģimenes cilvēkiem un speciālistiem, kuru ikdienas darbs norit saskarsmē ar ģimenēm, pastāstīt, ar kādām domām, sajūtām un secinājumiem tiek vadīts Covid-19 gads. Akcijas laikā plānots apkopot vairāk nekā 100 atziņu, kas tiks publicētas virtuālā krājumā #ĢimenesDienaKatruDienu2020. Divi autori balvā saņems īpašu fotosesiju dokumentālajā žanrā, ko veidos fotomākslinieki Artūrs Ķipsts un Laura Appena.

Saistītās ziņas

Žurnālists un daudzbērnu tēvs Ansis Bogustovs par Covid-19 laiku: "Paldies internetam un dārza preču veikaliem!"
Latviešu uzņēmējas sešu gadu bilance: 4 mazuļi, radīts zīmols un Ņujorkas modes nedēļa
Viņas necerēja apprecēties pandēmijas laikā: amerikānietes "jā" vārdu saka brīvdabas kinoteātrī

Citi šobrīd lasa

"Tas vakars bija skarbs" - "Moderna" ražotās vakcīnas saņēmējs pastāsta par blakusefektiem 6
Britnija Spīrsa un viņas draugs šokējuši fanus 1
37 gadu vecumā no Covid-19 miris pazīstams Lietuvas smagatlēts
Pievienot komentāru

«Я не хочу обниматься с другими мужиками»: Седокову преобразил брак с Тиммой

«Самая красивая девочка» выросла: Кристина Пименова в бикини снялась на пляже