Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Traģēdija Permas klubā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

11 gadus pēc traģēdijas naktsklubā viņa dzīvoja paralizēta un nomira vienatnē Covid-19 dēļ

Sievietēm
10. jūlijā 06:14 2020. gada 10. jūlijā 06:14
  Jauns.lv
Irina Pekarskaja, kura guva ļoti smagus ievainojumus ugunsgrēkā, kas izcēlās Krievijas naktsklubā, pēc 11 gadiem ilgas agonijā pavadītas dzīves, mirusi vienatnē Covid-19 ierobežojumu dēļ.

Viņa bija viena no 157 upuriem, kas 2009. gadā cieta traģēdijā Permas naktsklubā. Toreiz 33 gadus vecā sieviete tika iesprostota klubā, kad uguņošanas dēļ izcēlās ugunsgrēks.

Divu bērnu māte guva 60 procentus ķermeņa apdegumu, kas rezultējās smadzeņu bojājumos. Desmitiem citu kluba apmeklētāju negadījumā sadega dzīvi.

Perma. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Pēc piedzīvotās traumas Irina kļuva paralizēta un bez iespējas runāt. Ar laiku viņas rokas un kājas sākas atrofēties, atstājot sievieti agonizējošā stāvoklī.

Ģimene nav varējusi atvadīties no mirstošās sievietes Covid-19 ierobežojumu dēļ. "Pēdējos 11 gadus Irina tikai cieta. Es vēlos viņu atcerēties dzīvu," sacījusi viņas māte – 71 gadu vecā Gaļina.

Foto: REUTERS/SCANPIX

Toreiz 49 gadus vecais Irinas draugs Sergejs Kolpakovs izgāja no kluba, lai uzsmēķētu un izdzīvoja katastrofā. Vairākus gadus viņš izmisīgi centās savākt naudu viņas ārstēšanai.

Tomēr pēc tam, kad kļuvis skaidrs, ka mīļotā nekad vairs neatlabs, viņš uzsācis attiecības ar citu sievieti ar kuru kopā piedzimuši dvīņi.

Kā vēsta "Daily Mail", baisais ugunsgrēks bija viena no Krievijas lielākajām traģēdijām kopš Padomju Savienības beigām. Ugunsgrēkā gāja bojā 157 cilvēki un vēl desmitiem tika ievainoti.

Permas naktsklubs, kurā izcēlās ugunsgrēks. (Foto: AP/Scanpix)

Ugunsgrēku izraisīja dzirksteles no iekštelpu uguņošanas displeja. Uguns ātri izplatījusies pa kluba sienām un griestiem.

Kā norādīja aculiecnieki, pēc trauksmes signāla noskanēšanas, vairāk nekā 200 cilvēku metās bēgt uz vienu šauro izeju. Daudzi aizrijās ar dūmiem, bet citi tika samīdīti.

Kluba līdzīpašnieks Anatolijs Zaks, reģionālais ugunsdrošības inspektors un uguņošanas uzņēmuma vadītājs vēlāk tika notiesāts.

Citi šobrīd lasa

Hirosima Rīgas ostā? Amonija nitrātu, kas izraisīja sprādzienu Beirūtā, lielos daudzumos uzglabā arī Latvijā 20
"Mans vīrs gāja mātei garām un uzsita pa dibenu, domādams, ka tā esmu es!" Māte un meita stāsta par savu līdzību
195 cm garā modele savā mūžā tikusies tikai ar mazāka auguma vīriešiem; arī viņas vīrs ir par 39 cm īsāks
Pievienot komentāru

Коллеги рассказали, как борьба с раком изменила внешность Заворотнюк

Герцогиня Кэтрин впервые вышла в свет в маске и перчатках