Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
19 gadus vecā Kristālai Kaizere. (Foto: Ekrānuzņēmums no Twitter.com)

"Viņš viņu izvaroja un pārdeva seksam" - 19 gadu vecu meiteni notiesā uz mūžu par seksuālas varmākas nogalināšanu

Bērni
2019. gada 18. decembrī 15:25 2019. gada 18. decembrī 15:25
  Jauns.lv
19 gadus vecajai Kristālai Kaizerei piespriests mūža ieslodzījums par vīrieša, kurš viņu seksuāli izmantojis un pārdevis seksam, nogalināšanu.

Par ko ir stāsts: 

Kad Kristāla Kaizere bija 16 gadus veca, viņa satika 33 gadus veco Rendiju Volāru, kurš, kā apgalvo meitene, vairākas reizes viņu seksuāli izmantoja, filmējot notiekošo. 

Viņa nebija vienīgā. 2018. gada februārī policija arestēja Volāru par seksuālu vardarbību pret vairākiem bērniem, bet neilgi pēc nonākšanas apcietinājumā, viņu atbrīvoja. Volārs bija izlaists brīvībā, neskatoties uz to, ka pret viņu bija izvirzītas apsūdzības par vairāku mazgadīgu personu seksuālu izmantošanu. 

Gadu vēlāk, kā apgalvo varas iestādes, Kristāla kādā naktī ieradās Volāra mājā un iešāva seksuālā izmantotāja galvā, viņa aizdedzināja vīrieša ķermeni un upura automašīnā aizbēga no notikuma vietas. 

Dažas dienas vēlāk pusaudze pati pieteicās policijā, atzīstoties nodarījumā, taču uzsverot, ka nogalinājusi Volāru pašaizsardzības nolūkos.

Apgabala advokāts Maikls Graivlijs, par spīti tam, ka zināja par Rendijam Volāram izvirzītajām apsūdzībām, nekavējoties izvirzīja apsūdzību pret Kristālu Kaizeri par tīšu 1. pakāpes slepkavību, kas Viskonsīnas štatā paredz mūža ieslodzījumu. 

Advokāts Graivlijs apgalvoja, ka Kristāla slepkavību bija plānojusi un to darījusi, lai nozagtu Volāra BMW markas automašīnu, taču pusaudze apgalvo, ka aizstāvējusies no seksuālās varmākas.

Publiski runājot tiesā, nu jau 19 gadus vecā Kristāla pastāstīja, ka tovakar satikusi Volāru un viņš piedāvājis seksuālas attiecības, meitene atteikusi, bet vīrietis piespiedis viņu pie grīdas un mēģinājis meiteni iegūt ar varu. 

Pusaudzes advokāts centies piemērot Kristālai “apstiprinošo aizstāvību”, kas saskaņā ar valsts tiesību aktiem, ļauj seksuālās tirdzniecības upurus attaisnot noteiktās apsūdzībās, ja viņi var pierādīt, ka pastrādājuši noziegumu, jo tikuši seksuāli paverdzināti. Neskatoties uz to, tiesnesis 9. decembrī nolēma, ka Viskonsīnas štatā “apstiprinošā aizstāvība” šajā lietā nav piemērojama. 

Kristālas advokāts spriedumu gatavojas pārsūdzēt, taču līdz tam  laikam meitenei jāpaliek apcietinājumā. 

Kristālas Kaizeres lieta izpelnījusies sabiedrības uzmanību. Līdzīga lieta šogad izbeigta Tenesī štatā, kur 15 gadus cietumā par seksuāla varmākas nogalināšanu izcieta Sintoija Brauna. Nonākusi cietumā 16 gadu vecumā, pusaudze tur pavadīja veselus 15 gadus un vien šogad tikusi atbrīvota. 

Citi šobrīd lasa

Murgiem un šarlatānu biznesam Covid-19 rada jaunas iespējas 6
Vai veikalā nopirktie augļi un dārzeņi ir jāmazgā ar ziepēm? 11
Uzņēmumā Jelgavā konstatē Covid-19 "perēkli" 17

16-летняя дочь Крутого в микрошортах устроила танцевальный беспредел на карантине

После истории с Лещенко Лера Кудрявцева сдала тест на коронавирус