Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bijušais šefpavārs atklāj, ko karaliskā ģimene ēd Ziemassvētkos
Karaliene Elizabete II. (Foto: Vida Press)

Bijušais šefpavārs atklāj, ko karaliskā ģimene ēd Ziemassvētkos 6

Sievietēm
2019. gada 15. decembrī 09:44 2019. gada 15. decembrī 09:44
  Jauns.lv
Britu karaliskā ģimene ir tieši tāda pati, kā citas, kad runa ir par Ziemassvētku svinēšanu. Ir dāvanas (kas nav dārgas!), viesību spēles un tradicionāla svētku maltīte.

Lai gan kuplā Vindzoru ģimene pulcējas lielā pilī Sandringemā, Ziemassvētku tradīcijas šajā saimē ir visnotaļ parastas. Tajā skaitā arī svētku vakariņas, ko karaļnama bijušais šefpavārs pat nosaucis par diezgan “garlaicīgām”.

Karaļnama bijušais šefpavārs Darens Makgreidijs. (Foto: Vida Press)

“Katru gadu bija viena un tā pati maltīte,” žurnālam “Hello” atklājis britu karaliskās ģimenes bijušais šefpavārs Darens Makgreidijs. “Viņi ir diezgan garlaicīgi, kad runa ir par svētkiem. Viņi neēd šķiņķi vai ko tamlīdzīgu, tikai tradicionālo tītaru. Mēs pasniedzām trīs tītarus karalienei un viņas ģimenei karaliskajā viesistabā, vienu bērniem bērnistabā un gatavojām vēl arī pārējiem aptuveni 100 personāla darbiniekiem. Ziemassvētku maltīti baudīja visi.”

Saskaņā ar Makgreidija teikto, bērniem, kuru skaitā tolaik bija arī princis Viljams un princis Harijs, bija jāēd pie mazā galdiņa bērnistabā.

“Bērni vienmēr ēda bērnistabā kopā ar auklītēm, līdz paaugās pietiekami lieli, lai prastu pienācīgi uzvesties pie viesību galda,” pieredzētajā dalās šefpavārs. “Karalienei nekad nebija augstā bērnu krēsliņa, kas piestumts pie lielā galda, ar mazu bērnu tajā, kas spiedz un mētā ēdienu. Bija Viktorijas laikmeta atmosfēra. Bērnu vieta bija bērnistabā, kur par viņiem rūpējās aukle.”


Pavārs Makgreidijs pastāstījis, ka svētku vakariņās karaliskā ģimene ēdusi tītaru ar salvijas un sīpolu pildījumu, bet piedevās baudījusi ceptus kartupeļus vai biezeni, ceptus kastaņus, pastinakus un rožkāpostus. Protams, neviena svētku maltīte nav iztikusi arī bez deserta.

Darens Makgreidijs savulaik bijis arī princeses Diānas personīgais šefpavārs. (Foto: /All Over Press/ Vida Press)

“Pudiņu gatavoja pudiņa trauciņos, izcēla no tiem un dekorēja ar akvifolijas (akmensozola) lapām, kas iemērktas brendijā. Pēc tam pils pārvaldnieks tos liesmojošus ienesa viesu zālē,” stāsta Makgreidijs. “Tas bija tik tradicionāli.”

Ziemassvētku pudiņš ar akvifolijas (akmensozola) lapiņām. (Foto: Vida Press)

Pēc svinīgajām vakariņām neatņemama britu karaliskās ģimenes Ziemassvētku tradīcija ir viesību spēles. Karaliene īpaši iecienījusi šarādes. Viņai ļoti patīk demonstrēt savas prasmes, atdarinot slavenības, ievērojamas personības un pasaules līderus, kurus viņai savas valdīšanas laikā nācies satikt.

Ar dāvanām karaliskā ģimene apmainās Ziemassvētku vakarā. Tās nekad nav dārgas. Akcents ir likts uz asprātīgiem niekiem. Cilvēkiem no malas karaliskās ģimenes joki un dāvanas varētu šķist zobgalīgas, taču viņi par tām neapvainojas, bet no sirds izsmejas.

Šajā ģimenē cieņā ir nedaudz melns humors. Hercogiene Ketrīna savulaik vēl brīvajam princim Harijam uzdāvinājusi amizantu komplektiņu „Izaudzē savu draudzeni pats” (miniatūrā sievietes figūriņa jāliek traukā ar ūdeni, kurā tā patiešām sāk augt lielāka); princese Anna brālim princim Čārlzam pasniegusi baltu ādas tualetes poda „brilli”, ko Čārlzs iecienījis ņemt līdzi, dodoties ārvalstu vizītēs; savukārt princis Harijs savai omei – karalienei Elizabetei II – pasniedzis dušas cepurīti ar smieklīgu uzrakstu „Vai dzīve nav sasodīta?”.

Lai gan tradīcija ar joku dāvanām britu karaliskajā ģimenē ir ļoti sena, ne vienmēr jaunpienācēji par to bijuši laikus pabrīdināti. Savulaik to bija aizmirsis izdarīt princis Čārlzs, kad viņa sieva princese Diāna gatavojās saviem pirmajiem Ziemassvētkiem karaļnamā. Diāna neko nezināja par ironiskajām dāvanām un princesei Annai pasniedza skaistu kašmira džemperi. Pretī viņa saņēma dekoratīvu tualetes papīra sildītāju.

Jaunais vīrs bija aizmirsis sievu painformēt par ģimenes dīvaino tradīciju un nostādīja viņu neērtā situācijā visas kuplās ģimenes priekšā.

Nākamajā gadā princese Diāna šādu kļūdu vairs nepieļāva un jaunajai Jorkas hercogienei Sārai Fērgusonei pasniedza leoparda raksta vannas paklājiņu.

Citi šobrīd lasa

Mazajam Artjomam dzimumzīmes sedz 80% ādas. Ārsti piedāvā atteikties no bērna, tomēr māmiņa cer ar šo stāstu iedvesmot citus
VIDEO: Dobelē cilvēku simti izdejo virālo "Jerusalema" un izaicina citas Latvijas pilsētas 8
FOTO: simtiem cilvēku Dobelē atbild pasaulei ar savu “Jerusalema” versiju 3
Skatīt visus komentārus

"Спиногрызы атакуют!": Пугачева запечатлела Галкина с детьми во время завтрака перед школой

Эксперт объяснила, прибегали ли к пластике герцогини Меган и Кэтрин