Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Atklāts karalienes striktais Ziemassvētku rituāls. No ēdienkartes franču valodā līdz “stiprajam” martīni

Cita pasaule
2019. gada 13. decembrī 11:25 2019. gada 13. decembrī 11:25
  Jauns.lv
Jaunajā dokumentālajā filmā atklāts, kādi Ziemassvētku rituāli valda pie karalienes Elizabetes II. Kādas tradīcijas vienmēr ievēro Viņas Majestāte un ar ko jārēķinās viņas kuplajai radu saimei, kas ierodas uz svētkiem.

Britu karaliskā ģimene Ziemassvētkus vienmēr sagaida kopā ar karalieni Elizabeti II (93) un viņas vīru princi Filipu (98) pārim piederošajā Sandringemas īpašumā.

Kā jau karaliskās ģimenes galva, tieši Viņas Majestāte nosaka, kādas tradīcijas viņas mājās jātur godā un jāievēro.

Dažas no tām ir labi zināmas, par tām ne reizi vien lasīts presē. Piemēram, par to, ka ar dāvanām karaliskā ģimene apmainās Ziemassvētku vakarā, turklāt cieņā ir nevis dārgas luksusa preces, bet gan asprātīgi un mīļi nieki. Tāpat visi lieliski zina, ka britu karaliskajai ģimenei ir tradīcija pirmo Ziemassvētku rītā visiem kopā doties uz dievkalpojumu Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā. Tam vienmēr seko līdzi fotogrāfi no visas pasaules.

Kanāla „Channel 5” jaunajā dokumentālajā filmā „Inside Sandringham: Holidaying With The Queen” pastāstīts par vairākām citām mazāk zināmām karalienes Ziemassvētku tradīcijām.

Gatavošanās karaliskajiem Ziemassvētkiem

Karaliene pirms katriem svētkiem nenogurstoši seko līdzi visam procesam, un pati personīgi dod piekrišanu par izvēlētajām svētku dekorācijām visās savās rezidencēs, - apliecinājis karaļnama komentētājs Dikijs Arbiters.

„Sandringemas īpašumu lielā mērā rotā tieši tāpat, kā cilvēki visā Lielbritānijā pušķo savas eglītes,” viņš norādījis. „Kociņos ir stikla bumbas, spīguļi un krāsainas gaismiņas.”

Karaliene un viņas dzīvesbiedrs personīgi paraksta visas Ziemassvētku apsveikuma kartiņas, kas tiek izsūtītas pirms svētkiem, - apliecina Arbiters.

„Parakstam neizmanto trafaretu, to nekopē un nedara neko tamlīdzīgu. Turklāt atklātnīšu skaits mērāms vairākos simtos. Visi personāla darbinieki saņem apsveikuma kartiņu no karalienes, visi draugi saņem apsveikuma kartiņu no karalienes. Ir cilvēki, kuriem pienākums prasa nosūtīt apsveikumu un ir cilvēki, kuriem ir vēlēšanās nosūtīt apsveikumu. Taču ikviena no kartiņām ir viņu abu personīgi parakstīta!”

Par to, kas notiek Sandringemas īpašumā Ziemassvētku vakarā, nav zināms daudz, jo ģimene vēlas saglabāt privātumu vismaz šajā svētku reizē.

Taču šo to sabiedrība tomēr uzzina. Aizvadītajā nedēļā pils pārstāvji padalījās ar fotogrāfijām, kurās parādīts, kā tiek rotāta karalienes rezidence ārpus Londonas – Vindzoras pils. Sarkanajā zālē ir uzstādīta 15 pēdu (4.5 m), augsta eglīte bet Svētā Džordža zālē dižojas 20 pēdu (6 m) gara Ziemassvētku egle.

Gatavošanās 2019. gada Ziemassvētkiem Vindzoras pilī. (Foto: PA Wire/PA Images)

Karaliene savu gadskārtējo Ziemassvētku uzrunu tautai ieraksta jau oktobrī. Viņa tajā dod arī dažus mājienus par svētku dekorācijām, kādas rotās pili. Pērn, karalienes runu filmēja Bekingemas pils viesistabā.

Edinburgas hercogam princim Filipam ir pašam sava Ziemassvētku tradīcija, ko viņš vienmēr ievēro.

Karaļnama eksperte Klaudija Džozefa stāsta: „Princis Filips vienmēr uzliek zelta zvaigzni egles galotnē, un iespējams, ka to turpinās darīt visu atlikušo mūžu.”

“Viņš ir gana mundrs, un nepieļaus, lai citi cilvēki uzņemtos vadību. Kad ciemos ierodas jaunākā paaudze, viņi eglītē iekar katrs savus rotājumus.”

Dokumentālajā filmā teikts, ka svētki Sandringemā sākas ar sagaidīšanas dzērienu, kas tiek pasniegts pulksten 19:30.

Šajā brīdī karaliene parasti paceļ glāzi un velta tostu karaļnama galvenajam pavāram. Viņas Majestāte svētkus sāk ar „stipru” martīni.

„Manuprāt, karalienei garšo martīni, turpretī citi viesi dod priekšroku šampanietim,” norādījusi žurnāla „Majesty” redaktore Ingrida Sjuarda. „Princis Filips nav liels alkoholisko dzērienu cienītājs, viņš parasti izvēlas gaišo alu.”

Pēc sagaidīšanas dzēriena ģimene dodas pie galda. Svētku vakariņas notiek sveču gaismā un visiem tiek galdā celta sešu kārtu maltīte. Ēdienkarte vienmēr ir rakstīta franču valodā.

Pirmie Ziemassvētki

Šī diena paiet strikti pēc plāna. Rīts sākas ar bufetes tipa Ziemassvētku brokastīm. Karaliskās ģimenes pārstāvji brokastot ierodas apģērbos, kādos vēlāk dosies uz dievkalpojumu baznīcā. Tā kā ģimenei ir sagatavots zviedru galds, karaliskās ģimenes pārstāvji paši sevi apkalpo un ņem, ko vēlas. Vienīgais izņēmums ir karaliene, kurai maltīti pie galda pasniedz personāls.

Pēc dievkalpojuma baznīcā visi dodas uz tradicionālajām Ziemassvētku pusdienām, bet pēc tam ap pulksten trijiem dienā kopā noskatās karalienes svētku uzrunu (tas ir video ieraksts). Karaliene šajā brīdī izvēlas pabūt vienatnē ar sevi un šo ierakstu neskatās.

Visas dienas garumā ģimene spēlē šarādes un dažādas viesību spēles, kurās arī karaliene aktīvi ņem dalību. Viņai īpaši patīkot šarādes un labi padodoties citu populāru cilvēku parodēšana.

„Mēs visi domājam, ka svinības ir ārkārtīgi formālas, taču patiesībā karaliskā ģimene izbauda atpūtu un brīnišķīgi pavada laiku, līdzīgi kā mēs visi.”

Citi šobrīd lasa

Neparasts avioreiss: Šauļos no Londonas ieradusies lidmašīna ar cietumniekiem 5
Meitene nejauši sadedzināja sev acis un kļuva akla, mēģinot mājas apstākļos pagatavot kosmētiku 1
Mūžībā devies Latvijas Republikas prokuratūras darbinieks Guntis Grūtups
Pievienot komentāru

Принц Гарри и принц Уильям помирились

Ефремов заявил о своей невиновности в смертельном ДТП