Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Fizioterapeite iesaka vingrinājumus, kuri nostiprinās krūtis un arī vairos pašapziņu
Unsplash

Fizioterapeite iesaka vingrinājumus, kuri nostiprinās krūtis un arī vairos pašapziņu

Dzīvesstils
2019. gada 11. decembrī 07:48 2019. gada 11. decembrī 07:48
  100 labi padomi | "100 Labi Padomi"
Iesaka Veselības centra 4 rehabilitācijas nodaļas fizioterapeite Lolita Keberga.

Ik pārdienas, vismaz divus mēnešus veic dažus vienkāršus vingrinājumus, tie nostiprinās krūšu muskulatūru un arī vairos pašapziņu. Izpildot vingrinājumus, turi taisnu muguru, lai pati sev nenodarītu pāri.

Foto: Shutterstock

■ Lai stiprinātu krūšu muskulatūru, der jebkurš vingrinājums ar atspiešanos. Apgulies uz grīdas uz vēdera un pumpējies – saliec un iztaisno rokas. Ja esi pietiekami spēcīga, vari to darīt, kāju pēdām atbalstoties uz pirkstgaliem, taču vari atbalstīties uz ceļiem (pēdu pirkstgali balstās uz grīdas) vai pamēģini atspiesties stāvus pret galdu vai vannas malu. Ja jūties vāja, vari mēģināt atspiesties ar spēku pret sienu, tad pakāpeniski palielini slodzi, izmantojot aizvien zemākas virsmas.

■ Vingrojums, ko vari izpildīt teju jebkurā vietā un laikā – pie televizora, pat automašīnā pie stūres vai gaidot sastrēgumā. Sēžot vai stāvot saliec kopā plaukstas kā lūgšanā tā, lai elkoņi būtu krūšu līmenī. Ar spēku saspied plaukstas kopā 5–10 sekundes, tad atslābinies, atkārto šo vingrinājumu 10 reizes.

■ Līdzīgi kā iepriekšējā vingrinājumā, tikai šoreiz plaukstas ar pirkstiem saāķē kopā. Ar spēku velc vienu delnu prom no otras (elkoņi paliek kopā) 5 sekundes, tad atslābinies un atkārto vingrinājumu 10 reizes.

■ Paņem divas palielas, vienāda izmēra grāmatas (labi noder enciklopēdijas). Nostājies taisni, kājas plecu platumā, iztaisno priekšā rokas ar plaukstām uz augšu, uz tām paņem grāmatas. Virzi rokas uz sāniem un vienlaikus celies pirkstgalos, tad virzi rokas atpakaļ sākuma stāvoklī un nostājies uz pilnas pēdas. Atkārto šo vingrinājumu 15–20 reizes ik dienas, tas nāks par labu ne tikai krūtīm, bet nostiprinās arī roku muskulatūru.

■ Paņem divas minerālūdens pudeles vai hanteles, kas ir vismaz 1 kg smagas. Apgulies uz muguras un, turot pudeles katru savā rokā, novieto taisnas rokas tieši virs krūtīm un nolaid lejā uz sāniem tā, lai krūškurvis atvērtos un krūšu muskuļi pastieptos, pēc tam atkal saliec kopā virs krūtīm. Atkārto 20 reizes.

Kāds būs rezultāts?

Noteikti krūtis kļūs stingrākas, tomēr nevajag gaidīt krasu krūšu izmēra palielināšanos, jo vingrojot tiek attīstīti un nostiprināti muskuļi, taču krūšu tvirtumu nosaka ādas un saišu elasticitāte.

Saistītās ziņas

Kā notiek krūts vēža ārstēšana Latvijā? Ne vienmēr jāatvadās no krūtīm! 29
Kā tikt pie skaisti muskuļota auguma? Šie puiši atklāj savu recepti
Vai mājās ir jānēsā krūšturis? Viss, kas sievietēm jāzina par delikāto tēmu - krūtīm 51

Citi šobrīd lasa

Aizturētā sektas līdera Visariona pilsētā dzīvo cilvēki no Latvijas. Viņu atbalstītāju skaits te – ārkārtīgi audzis 8
Vēstniecība par Rumpānes situāciju: tuviniekiem jāsaprot, ka viņa izdarījusi krimināli sodāmu pārkāpumu 37
Stukāns par problēmām sistēmā: 10 jaunas meitenes bez pieredzes spiestas izmeklēt miljonu un miljardu eiro lietas 2
Pievienot komentāru

«Меган - властная, а Гарри зажат»: герцогиня случайно выдала слабые стороны мужа

Первый комментарий семьи: как умерла дочь звезды "Место встречи изменить нельзя"