Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Piedaloties Viņa Majestātes Imperatora Naruhito un imperatores Masako svinīgajā kronēšanas ceremonijā Imperatora pilī, 22.10.2019. (Foto: Valsts prezidenta kanceleja)

Labam stilam nevajag daudz. Kā ģērbjas Latvijas pirmā lēdija Andra Levite

Sievietēm
2019. gada 16. novembrī 07:33 2019. gada 16. novembrī 07:33
 
Anita
Sedliņa
| Žurnāls "Kas Jauns"
Izmantojot labāko, spilgtāko un efektīgāko no modes vēstures 50. un 60. gadu lappusēm, Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite savā garderobē demonstrē 100 % konsekvenci un uzticību stilam. Viens siluets un dažādas krāsas, raksti – Andras Levites stila rezumē.

Lakoniska atturība un elegance ar stila viltībām – piegulošās kleitas viduklis ne tikai akcentēts ar jostu, bet arī garumā saīsinātu žaketi (tas ir paņēmiens, kā piegulošā un kuplā apjoma kontrasti vēl vairāk izceļ slaido vidukli). Savukārt graciozitātei kakls akcentēts ar dziļu, vertikālu un no kakla nostāk veidotu apkaklīti.

Apmeklējot Mori Mākslas muzeju Tokijā, 24.10.2019. (Foto: LETA)
Tiekoties ar Japānas–Latvijas Parlamentārās sadraudzības priekšsēdētāju V. E. Hirofumi Nakasoni, 24.10.2019. (Foto: LETA)

Kādreiz par slikto toni tika uzskatīta viena tērpa valkāšana atkārtoti, taču, laikiem mainoties, sabiedrībai attīstoties un ilgtspējas principiem aktualizējoties, tas ir lielisks veids, kā katrs individuāli var parūpēties par pasaules nepiesārņošanu – iepirkties mazāk un valkāt biežāk.

Andra Levite ir lielisks piemērs šai atbildības izjūtai, ar mēneša nobīdi velkot to pašu tērpu un aksesuārus. Protams, atbilstoši savai stila receptei – augumam pieguloša kleita, apjomīgāka un garumā saīsināta žakete ar vertikālu apkaklīti. Un viltība – efektīgas pogas rotaslietu vietā.

Tiekoties ar Vasedas Universitātes prezidentu Aidži Ranaku, 23.10.2019. (Foto: LETA)
Tiekoties ar Prinstonas Universitātes starptautiskās diplomātijas studentiem, 27.09.2019. (Foto: LETA)
Valsts prezidenta inaugurācijas dienā, 08.07.2019. (Foto: Ilmars Znotins)

Nedaudz atkāpjoties no ierastā stila, nepretenciozais, gaumīgais un izsmalcinātais vakartērps ieturēts retro principu garā ar mūsdienīgām inovācijām – pepluma volāna daļu no cita auduma. Un tas atkal noder sievišķības un vidukļa smalkuma izcelšanai.

Piedaloties Viņa Majestātes Imperatora Naruhito un imperatores Masako svinīgajā kronēšanas ceremonijā Imperatora pilī, 22.10.2019. (Foto: Valsts prezidenta kanceleja)

Cita retro formula ir pagarināta garuma žakete ar (atkal) cēlumu garantējošu, paaugstinātu apkaklīti un vidukļa akcentam – jostu.

Piedaloties Latvijas vēstniecības Japānā rīkotajā pieņemšanā, 21.10.2019. (Foto: Valsts prezidenta kanceleja)

Tērpā galvenā loma ir piešķirta atkal jostai un apkaklei. Šoreiz jostai pārtopot par amizantu banti un dziļajam dekoltē izgriezumam atkārtojot žaketes atloka formu. Lakoniski, atturīgi un sievišķīgi.

Ukrainas prezidenta oficiālās vizītes ietvaros – Rīgas 49. vidusskolas un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklējums, 16.10.2019. (Foto: LETA)
Ukrainas prezidenta oficiālās vizītes ietvaros – Rīgas 49. vidusskolas un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklējums, 16.10.2019. (Foto: LETA)
Ukrainas prezidenta oficiālās vizītes ietvaros – Rīgas 49. vidusskolas un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklējums, 16.10.2019. (Foto: LETA)

Uzticība 60. gadu modei ir vērojama arī neformālākā garderobē. Tā pati apkaklīte, garumā saīsinātas piedurknes, bet žaketes apjomīgais piegriezums un drapējums atgādina mazu meiteņu garderobi. Un pārliecināmies, ka, protams, gaišas krāsas un pat melnā krāsa izskatās dzīvespriecīgāk par izvēlēto drūmo asfalta pelēko toni.

Andras Levites dalība pirmajā Latvijas onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku forumā Pret vēzi – kopā un bez bailēm, 04.10.2019. (Foto: Valsts prezidenta kanceleja)

Saīsinātas piedurknes, josta, apkakle nostāk no kakla un pogas kā akcents – labi pārbaudīta stila vērtība. Šoreiz raksts un tā krāsas atgādina par virtuves galdautu rakstiem un tādējādi – par ko emocionāli siltu un gaišu.  

Tikšanās ar ASV dzīvojošajiem latviešiem, 26.09.2019. (Foto: Valsts prezidenta kanceleja)
Tikšanās ar Latvijas pārstāvniecības darbiniekiem ANO Jauniešu klimata samitā, 22.09.2019. (Foto: Valsts prezidenta kanceleja)

Velns ir detaļās! Šķietami vienkāršs, lakonisks un atturīgs tērps ir kļuvis izsmalcinātāks, modernāks un elegantāks tādu elementu kā smalki drapējumi un bante kā kleitas aizdare dēļ. Labam stilam nevajag daudz.

The Met Breuer izstādes Vija Celmiņš: To Fix the Image in Memory atklāšanā, 24.09.2019. (Foto: Valsts prezidenta kanceleja)

Citi šobrīd lasa

Četrpadsmit eiro dēļ atraitne paliek bez dzīvokļa un auto 11
Medicīniska mistērija: nav saprotams, kā jūrā ar Covid-19 inficējušies jūrnieki 6
Lidmašīnas tualetē atrastas zīmītes dēļ "Ryanair" pārtrauc lidojumu no Polijas uz Īriju

Герцогиня Кэтрин с новым цветом волос приняла участие в телешоу

Муцениеце впервые прокомментировала отдых детей с Прилучным и его новой возлюбленной