Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Enerģijas vampīri visu uzmanību novirza uz sevi. Sākotnēji tas pat var nekrist acīs, bet pēc ilgāka pazīšanās laika tu pamani, ka viņi runā tikai par sevi. (Foto: Unsplash)

Kā atpazīt enerģijas vampīrus - dažas pazīmes, kuras nodod šādus cilvēkus 11

Cita pasaule
2019. gada 25. septembrī 06:08 2019. gada 25. septembrī 06:08
  Jauns.lv
Cilvēki, kuri patiesībā ir enerģijas vampīri, bieži slēpjas aiz labāko draugu maskām, tāpēc dažkārt ir grūti atšifrēt, ka viņu labie nodomi nemaz nav tik labi, kā varētu šķist.

Kādas pazīmes liecina, ka pret konkrēto cilvēku vajadzētu izturēties uzmanīgāk, jo ir pamats domāt, ka viņš ir enerģijas vampīrs? Lasot tālāk, tu uzzināsi, kādas rakstura īpašības un uzvedības modeļus sarunu vietnes "Reddit"  lietotāji uzskata par enerģijas vampīrus raksturojošiem.

Ja šos raksturojumus vari attiecināt uz saviem draugiem, nopietni padomā, vai viņiem vari uzticēties.

Pēc sarunas jūties emocionāli iztukšots

Pēc satikšanās ar enerģijas vampīru cilvēki parasti jūtas iztukšoti, emocionāli pārguruši.

Jūti, ka tevi piespiež paklausīt

Enerģijas vampīri nereti cenšas iebiedēt, bet reizēm pat ķeras pie draudiem, lai piespiestu citus pakļauties viņu gribai

Jūti, ka tevi kontrolē

Tiecoties kontrolēt, enerģijas vampīri mēģina piespiest citus sajusties vainīgiem. Paziņojums "Ja tu mani mīli un es tev esmu svarīgs, tev ir jāizdara tas un tas" ir tipisks šantāžas piemērs, kādu izmanto enerģijas vampīri.

Pamani, ka cilvēks ļoti ātri apvainojas

Enerģijas vampīri ir izcili manipulatori, un viņu kontrolēšanas metodes ir absolūti nepieņemamas. Viņi it kā cenšas novilkt zināmas robežas. Un šīs robežas ir viņu kontroles līdzeklis. Kad robežas tiek pārkāptas, enerģijas vampīri ļoti ātri iejūtas upura lomā.

Jūti, ka tev nav tiesību pateikt "nē"

Pat viens gadījums, kad redzi, ka cilvēks nav ar mieru pieņemt atbildi "nē" un momentā apvainojas, jau var būt trauksmes signāls, ka tev darīšana ar iespējamu enerģijas vampīru. Uzmanies!

Redzi, ka cilvēks nemitīgi tēlo upuri

Ja kāds no taviem "draugiem" nebeidz sūdzēties, ka visi viņam dara pāri un vienmēr nodod, ir vērts aizdomāties. Vienā jaukā dienā, kad tev apniks regulārā gaušanās, tu riskē arī pats tikt pieskaitīts plašajam "nodevēju" un "bezsiržu"  baram, kuri to vien dara, kā sāpina nabaga upuri. 

Jūti, ka komplimenti nenāk no sirds

Pat izsakot komplimentus, enerģijas vampīri spēj saviem vārdiem piešķirt nepatīkamu noskaņu.

Tavas robežas tiek ignorētas

Enerģijas vampīri pilnībā nepieņem citu cilvēku izvēles un paradumus. Ja teiksi, ka tev negaršo rozīnes, viņš tev uzbāzīsies ar piedāvājumu tās tomēr ēst. "Nu, pagaršo taču, redzēsi, cik garšīgas. Rozīnes ir jāēd. Es apvainošos, ja tu neēdīsi," viņi mēdz teikt.

Visu uzmanību tu esi spiests veltīt citam cilvēkam

Enerģijas vampīri visu uzmanību novirza uz sevi. Sākotnēji tas pat var nekrist acīs, bet pēc ilgāka pazīšanās laika tu pamani, ka viņi runā tikai par sevi. Nekad nejautā, kā klājas tev. Un atceras tevi tikai tad, kad vajag izlīdzēt vai rodas vēlme pasūdzēties.

Ir aizdomas par pārāk lielu atklātību

Enerģijas vampīri parasti bez lielām aizturēm atklāj gan savus, gan citu cilvēku intīmos noslēpumus. Iespējams, ka šādā veidā viņi cenšas iegūt apkārtējo ļaužu labvēlību. Taču der atcerēties, ka noslēpumus uzticēt viņiem nevajag. Kā tikai sajutīs mazāko pretestību un nepiekrišanu - nav svarīgi, vai tā ir reāla vai iedomāta - tava atklātība vērsīsies pret tevi pašu. Enerģijas vampīri bez mazākās minstināšanās atklās visu, ko par tevi zina. Saviem nākamajiem manipulāciju upuriem.

Saistītās ziņas

Pēc strīda ar tevi vairs nerunā? Tā ir nežēlīga psiholoģiskā vardarbība 1
Viens, bet labs padoms, kā no sevis žēlotāja un enerģijas vampīra kļūt par veiksmīgu cilvēku
13 toksisku vecāku pazīmes. (Reizēm pat maiga) vardarbība bez rokas pacelšanas 22

Citi šobrīd lasa

Igaunijas nepilsoņa Trofimova šausmas un mocības Manilas lidostā beigušās. Viņš ielidojis Tallinā 2
Patiesais iemesls, kāpēc Kanje Vests vairs neatbalsta Donaldu Trampu 1
Pazudušais Seulas mērs atrasts miris 1
Skatīt visus komentārus

Петиция с требованием запретить польскую эротику «365 дней» набрала больше 70 тысяч подписей

Еще не конец: тяжелобольная Заворотнюк продолжает бороться за жизнь