Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jaunievēlētā Saeimas deputāte, izglītības politikas analītiķe Marija Golubeva (no labās) kopā ar savu mīļoto sievieti Diānu. (Foto: Facebook)

Dažas dienas pēc ievēlēšanas Saeimā deputāte Golubeva nosvin 25 gadu kopdzīves jubileju ar draudzeni

Attiecības
11. oktobrī 06:11 2018. gada 11. oktobrī 06:11
Jauns.lv
Neilgi pēc 13. Saeimas vēlēšanām portāls Gaystarnews.com nāca klajā ar paziņojumu, ka šis ir vēsturisks brīdis Latvijai - nu mūsu parlamentā būs divi politiķi ar netradicionālu seksuālu orientāciju – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") un izglītības politikas analītiķe Marija Golubeva (“Attīstībai/Par!”). Jaunievēlētā deputāte Golubeva līdz šim publiski savu orientāciju nebija atklājusi, un minētajā portālā viņas komentāra arīdzan nebija. Sarunā ar portālu Jauns.lv Marija apstiprināja, ka jau daudzus gadus dzīvo kopā ar draudzeni un šajās dienās abas nosvinējušas 25. kopdzīves jubileju.

Savu ģimenes dzīvi nereklamēja, bet arī neslēpa

Marija Golubeva atzīst, ka publikācija šajā vietnē viņu izbrīnījusi.

“Pati biju nedaudz pārsteigta par "Gaystarnews" publikāciju. Savu ģimenes dzīvi nekad neslēpu, bet arī nereklamēju medijos. Tā ir taisnība, ka jau 25 gadus esmu kopā ar savu dzīvesbiedri Diānu. Šogad kopā ar “Attīstībai/Par!” kolēģiem piedalījāmies arī Baltijas praidā Rīgā. Uzskatu, ka Latvijai vajadzīgs Kopdzīves likums, kas ietvertu arī viendzimuma pārus,” pauda jaunievēlētā Saeimas deputāte.

Marija Golubeva, Ilze Viņķele un Golubevas dzīvesbiedre Diāna Ieleja vēlēšanu naktī klubā "Vest". (Foto: Facebook)

2018. gada 6. oktobrī notikušās 13. Saeimas vēlēšanas ieies Latvijas vēsturē ar vēl kādu vēsturisku rekordu – tajās ir augstākais deputātu kandidātu skaits, kuri neslēpj, ka viņu seksuālā orientācija ir atšķirīga no tradicionālās, proti, ir atklāti geji un lesbietes - tā par vēlēšanām mūsu valstī rakstīja portāls Gaystarnews.com.

Turklāt šī ir pirmā reize Latvijas vēsturē, kad divus politiķus, kuri atklāti atzīst savu piederību Lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) kopienai, esam ievēlējuši arī Saeimā, minēts publikācijā.

Kandidējuši arī citi homoseksuāļi

“Attīstībai/Par!” sarakstā uz 13. Saeimu kandidēja arī juriste, SIA “Cemex” valdes locekle Evita Goša, kura jau vairāk nekā 10 gadus ir precējusies ar bijušo olimpieti Līgu Kļaviņu, un viņu ģimenē aug dēls.

Evita Goša ir arī viena no LGBT un viņu draugu apvienības “Mozaīka” dibinātājām.

Turklāt vienai no partijām, kuras kandidēja uz Latvijas Republikas Saeimu (proti, politiskajai partijai “Progresīvie”), priekšsēdētājs ir atklāts gejs – Roberts Putnis.

“Divu atklātu LGBT politiķu [Rinkēviča un Golubevas] ievēlēšana Latvijas Republikas Saeimā ir liels solis progresa virzienā un būtisks sasniegums LGBT kopienai, kura līdz šim publiskajā sfērā bijusi diezgan neredzama,” 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus portālam Gaystarnews.com komentēja cilvēktiesību aktīvists Juris Lavrikovs.

Pēc viņa teiktā, šo vēlēšanu rezultāti ir būtisks signāls, ka stereotipi pamazām brūk.

Lavrikovs arī prognozē, ka šīs vēlēšanas iedrošinās arī citus LGBT kopienai piederīgos iznākt no skapja un atklāti runāt par savu privāto dzīvi.

Citi šobrīd lasa

Nežēlastībā kritusī Evija Vēbere uzmirdz ar jaunu dziesmu - un to nudien ir vērts noklausīties 302
"Rīgas satiksmes" lietā kratīšana notikusi arī Rīgas vicemēra Amerika dzīvesvietā 83
Ameriks pinas skaidrojumos par nepārprotamu tikšanos ar Martinsonu restorānā Minskā 9

Максим Галкин сфотографировался в Риге в образе Шаляпина

Вскрылась неприятная причина, почему бывший муж Бузовой не взял на Мальдивы старшую дочь