Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
„Tievējot ar ūdens palīdzību, var ne tikai vienkārši atbrīvoties no liekajiem kilogramiem bez riska, ka tie atgriezīsies, bet nav arī jāuztraucas par nogurušu ādu,” atgādina diētas ārste Lolita Neimane.

Lolita Neimane: lai notievētu, ir svarīgs smaids un minerālūdens

Sievietēm
2012. gada 22. maijā 13:18 2012. gada 22. maijā 13:18
 
Pavasaris ir īstais laiks, kad sākt veselīgu dzīvesveidu un atbrīvoties no ziemā uzkrātajām „osiņām”, aicina diētas ārste Lolita Neimane. Nenovērtējami palīgi slaiduma kūres sākšanā ir pozitīvs noskaņojums un ūdens, it īpaši dabiskais minerālūdens.

„Viens no iemesliem, kādēļ mēdzam kļūt pilnīgāki, – neprotam ieklausīties sava organisma signālos. Tie, kas ziņo par ēdiena un ūdens nepieciešamību, ir gandrīz vienādi, tādēļ nereti organisma lūgumu pēc ūdens uztveram kā prasību pēc ēdiena un enerģijas, tad kaut ko apēdam, tādējādi vēl vairāk atūdeņojot organismu un veicinot jaunu tauku nogulsnēšanos,” skaidro dietoloģe Lolita Neimane. Jāpiebilst, ka trešdaļai Latvija iedzīvotāju ir liekais svars.

Katrs pats viegli var aprēķināt, vai nav jāsāk domāt par atbrīvošanos no liekajiem kilogramiem. Viens no rādītājiem – ķermeņa masas indekss (ĶMI). To var viegli izrēķināt pēc šādas formulas:

ĶMI = svars (kilogramos): augums

2

(metros)

Rezultātā būs skaitlis, pēc kura var pārbaudīt, vai nav jāpiedomā pie sava dzīvesveida:

o    ja ĶMI zem 18,5 – riska veselībai nav, ieteicams ēst veselīgi;

o    ja ĶMI 18,5-24,9 – normāls svars, risks veselībai nepastāv;

o    ja ĶMI 25-29,9 – palielināts svars, risks veselībai ir paaugstināts un ieteicams samazināt ķermeņa masu,

o    ja ĶMI 30-34,9 – aptaukošanās, risks veselībai augsts, nepieciešama masas samazināšana,

o    ja ĶMI 35-40 – izteikta aptaukošanās, risks ļoti augsts, nepieciešama svara samazināšana,

o    ja ĶMI virs 40 – ļoti izteikta aptaukošanās, nevilcinoties jāsamazina svars.

Jāpiebilst – jo tālāk no normas (24,99) ir jūsu svars, jo straujāk un vieglāk to zaudēt, vismaz sākumā. Turklāt organisms ir itin priecīgs, ka vēlamies atvieglot tā funkcionēšanu, un labprāt mums palīdzēs, vajag tikai tajā ieklausīties. Kad svars tuvinās normālajam, organisms savukārt sāk pretoties, lai nepieļautu liekus zaudējumus.

Notievēšanā lielisks palīgs ir dabiskais minerālūdens. Mākslīgi pievienoti minerāli nekad nevar aizstāt dabiskās sastāvdaļas, kas, ja tā var teikt, ir savā starpā arī dabiski „sadziedājušās” un kuras organisms viegli asimilē.

Turklāt jāatceras, ka, tievējot ar ūdens palīdzību, var ne tikai vienkārši atbrīvoties no liekajiem kilogramiem bez riska, ka tie atgriezīsies, bet nav arī jāuztraucas par nogurušu ādu. Dabiskais minerālūdens labi „iekustina” organisma vielmaiņu.

Pat neievērojot īpašus ēšanas ierobežojumus, pēc kāda laiciņa jutīsiet, ka intuitīvi izvēlaties ēdienus, kuros ir mazāk kaloriju. Protams, par labu nāks arī fiziskās aktivitātes, turklāt jāizvēlas patiešām tādas, kas pašam tīk – vienalga, vai tā būtu rīta vingrošana, pastaigas, izbraucieni ar divriteni, peldēšana vai trenažieru zāle.

„Katram, sākot slaiduma kūri, ir kāds vairāk vai mazāk skaidrs mērķis, kāpēc viņš to dara – vispirms veselības labad, lai patiktu sev un justos daudz labāk; lai, no rīta pamostoties, saprastu, ka esi slaids un dzīvespriecīgs. Ir arī ne mazāk svarīgi mērķi – lai vairāk piesaistītu pretējā dzimuma uzmanību, lai derētu kāds jauks apģērba gabals utt. Kādam šis mērķis ir skaidrāks, citam – tikai nekonkrētas vēlmes. Tādēļ ir svarīgi jau sākumā skaidri un precīzi formulēt mērķus, kas saistīti ar svara zaudēšanu,” teic dietoloģe. „Pēc tam var sagatavot mazas līmlapiņas ar uzrakstiem, piemēram: „Es valkāšu jauno, sarkano kleitu!” Un nevajag kautrēties – ja mērķis ir patikt kādam kolēģim, tā arī rakstiet: „Es savaldzināšu X.Y.” Zīmītes jālīmē uz pudeles, glāzes vai krūzes, no kuras dzerat ūdeni. Katrreiz pie uzraksta jāpakavējas un jādomā tā, it kā tas jau būtu noticis. Enerģētiskais lādiņš garantēts!”

Ļoti būtisks ir emocionālais fons, kādā uzsāk slaiduma vai vienkārši atslodzes kūri vai pat jaunu dzīvesveidu. Ja tas ir negatīvs, organismam ir milzīgs stress, rezultātā tiek bloķēta to hormonu izdalīšanās, kas šķeļ taukus. Tieši tādēļ, lai sasniegtu veiksmīgu rezultātu, nepieciešams pozitīvs noskaņojums, kas pavasarī rodas bez īpašas piepūles!


Žurnāls „Stella”, Kasjauns.lv / Foto: Līga Zemniece, no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva

Citi šobrīd lasa

Lietuvieši Latgali piedrazo ar koka skaidām, bet Kuldīgā policijas iecirkni sajauc ar bāru: kriminālā province
Talsos domes vadībai alga palielināta pat par 450% 9
Kaspars Kambala atļauj sievai piedalīties erotiskā fotosesijā, bet pats pēc tam kļūst greizsirdīgs (FOTO 18+)
Pievienot komentāru

Губерниева пытались "выгнать" со сцены Comedy Club, но тот вновь решил пошутить о Бузовой и коньяке

"Люди бегут от своего прошлого": Вера Брежнева поведала о том, снималась ли она в порнофильмах