Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Janas Jacukas solo darbs ir personisks stāsts par spēku būt "vājajam dzimumam", ievedot skatītāju pasaulē, kur bailes nav vājuma pazīme, bet izdzīvošanas metode. (Foto: Evija Sedola)

 

Spēks būt "vājajam dzimumam" - izrāde "Baiļu rutīna" pārstāvēs Latviju Baltijas Dejas platformā

Kultūra
17. februārī 09:18 2022. gada 17. februārī 09:18
  Jauns.lv
Horeogrāfes Janas Jacukas izrāde "Baiļu rutīna" izvēlēta Baltijas Dejas platformai, kas šogad norisināsies Tallinā no 19. līdz 21. maijam. Savukārt savus darbus prezentēs mākslinieces Agate Bankava un Gundega Rēdere, kas izrādes veidojušas arī Ģertrūdes ielas teātrī. Izrāde "Baiļu rutīna" Ģertrūdes ielas teātrī skatāma 2. martā plkst. 19.00. 

Janas Jacukas solo darbs ir personisks stāsts par spēku būt "vājajam dzimumam", ievedot skatītāju pasaulē, kur bailes nav vājuma pazīme, bet izdzīvošanas metode. Baiļu rutīna ir kļuvusi par Janas ikdienas dzīves sabiedroto, bet vai tā tam būtu jābūt? Cik pasargāta ir jauna meitene pieaugot? Kā drošākā vieta var kļūt par bīstamāko? Par ko mēs runājam un par ko klusējam? 

Izrāde "Baiļu rutīna" pirmizrādi piedzīvoja 2020. gada vasarā un vairākās kategorijās tika nominēta Latvijas "Dejas balvai". Vēlāk horeogrāfe Jana Jacuka un izrādes dramaturģe Laura Stašāne izveidoja arī vardarbības tēmai veltītu izstādi "Lietisko pierādījumu muzejs", kas šobrīd pieejams arī digitālā veidolā

Baltijas Dejas platformas mērķis ir iepazīstināt ar šī brīža Latvijas, Lietuvas un Igaunijas dejas mākslu un dot iespēju dejas profesionāļiem satikt deju mākslas ekspertus un pārstāvjus no visas pasaules. Baltijas Dejas platformu organizē Lietuvas Dejas informācijas centrs, Igaunijas Teātra un laikmetīgās dejas platforma un Latvijas Dejas informācijas centrs.

Pirmo reizi Baltijas dejas platforma norisinājās Viļņā, Lietuvā 2019. gadā. Līdzās Janai Jacukai, Agatei Bankavai un Gundegai Rēderei Latviju Baltijas Dejas platformā pārstāvēs apvienības IevaKrish izrāde "Labra nams" un Gediņu/ Dzudzilo – "Ļoti labas minūtes", bet savas projektu idejas prezentēs Kristīne Brīniņa, Vilnis Bīriņš, biedrības "Laukku" un "Party".

Saistītās ziņas

Maza sieviete ar lielām ambīcijām. Saruna ar Rīgas Horeogrāfijas skolas vadītāju Agnesi Andersoni
Attiecības spoguļrakstā. Skaistākais skatuves pāris - Mārcis Auziņš un Liene Grava
Liene Grava par izskatu un pucēšanos: "Sievietei ir jānotic, ka viņa ir skaista"

 

Vēl portālā

10 pārtikas produkti, kurus droši var ēst arī pēc derīguma termiņa beigām
“Ar steigu jāmeklē palīdzība, jo viņi paši vairs nespēj tikt galā!” Skolotāja satraukusies par bērniem un jauniešiem 3
PVO skaidro, vai saistībā ar pērtiķu bakām ir pamats trauksmei 1
Pievienot komentāru