Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ances Vilnītes personālizstāde "Dievs Tēvs Debesīs". (Foto: Kristīne Madjare)

 

Purvīša balvai nominēti Ances Vilnītes, Sabīnes Verneres un Ievas Kraules-Kūnas mākslas darbi

Kultūra
2022. gada 6. janvārī 12:00 2022. gada 6. janvārī 12:00
  LETA
"Purvīša balvai 2023" no aizvadītā gada pēdējā ceturkšņa ekspertu darba grupa ir nominējusi Ances Vilnītes, Sabīnes Verneres un Ievas Kraules-Kūnas mākslas darbus, informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Preses centra vadītāja Nataļja Sujunšalijeva.

Darba grupa izvērtējusi izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi no pagājušā gada 1.oktobra līdz 31.decembrim. Balva tiks pasniegta 2023. gada pavasarī.

Ances Vilnītes personālizstāde "Dievs Tēvs Debesīs". (Foto: Kristīne Madjare)
Ances Vilnītes personālizstāde "Dievs Tēvs Debesīs". (Foto: Kristīne Madjare)

Māksliniece Vilnīte nominēta par personālizstādi "Dievs Tēvs Debesīs", kas mākslas telpā "Brīvība" ir apskatāma no pagājušā gada 10.decembra līdz šī gada 8.janvārim.

Sabīnes Verneres personālizstāde "O" (Foto: Sabīne Vernere)
Sabīnes Verneres personālizstāde "O". (Foto: Sabīne Vernere)

Māksliniece Vernere nominēta par pagājušā gada oktobra personālizstādi "O" kultūrtelpas "Tu jau zini kur", savukārt Kraule-Kūna - par personālizstādi "Kur manas kārtis kritušas", kura bija apskatāma no pagājušā gada 14.oktobra līdz 30.decembrim Laikmetīgās mākslas centrā "Kim?".

Ievas Kraules-Kūnas personālizstāde "Kur manas kārtis kritušas". (Foto: Publicitātes foto)

Kopumā eksperti šajā periodā nominācijām izvirzīja sešus mākslas notikumus, un to vidū bija Jāņa Šneidera izstāde "Ibidem" galerijā "Look!", Sandras Krastiņas personālizstāde "Viena vienīgā vienība" galerijā "Māksla XO" un Arņa Balčus fotogrāmata "Nākotne pieder nākotnes cilvēkiem".

No 2021.gada 1.janvāra "Purvīša balvas 2023" laikā darbu sākusi jauna ekspertu darbu grupa - LNMM izstāžu kuratore Līna Birzaka-Priekule, kuratore un laikmetīgā mākslas centra "Kim?" Programmas direktore Zane Onckule, kuratore un mākslas zinātniece, Latvijas Mākslas akadēmijas Maģistrantūras vadītāja Antra Priede, mākslas kritiķis Vilnis Vējš un filozofs Igors Gubenko.

Purvīša balva dibināta 2008.gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo Purvīša balvu 2009.gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu "Solitude". Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011.gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi "Varbūt". Trešo Purvīša balvu 2013.gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi "Zemes darbi", ceturtā Purvīša balva 2015.gadā tika pasniegta Miķelim Fišeram par personālizstādi "Netaisnība", piekto Purvīša balvu 2017.gada februārī saņēma Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons par darbu "Dziesma", sesto Purvīša balvu 2019.gada aprīlī saņēma Ieva Epnere par darbu "Dzīvo atmiņu jūra". Septīto Purvīša balvu 2021.gada jūnijā saņēma Amanda Ziemele par izstādi "Kvantu matu implanti".

Saistītās ziņas

Miķelis Fišers: "Es negleznoju smukuma pēc"
Katrīna Neiburga: "Frizieris ir kā garīdznieks, kurš pieņem grēksūdzes"
Festivālā "Mados infekcija" Viļņā ar kopīgu tērpu kolekciju piedalās latviešu mākslinieces Laima Jurča un Marta Veinberga

 

Vēl portālā

Latviete Dace pārsteidza norvēģus, paņemot atvaļinājumu un aizbraucot strādāt uz ziemeļiem
Latviskais veselīgais gardums cūku pupas - kādi ir to audzēšanas noslēpumi
Nosaukta izplatīta kļūda, kas stundu pirms gulētiešanas neļauj iemigt 3
Pievienot komentāru