Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krišs Salmanis. (Foto: Publicitātes foto)
 

Laikmetīgās mākslas centra "Kim? Rezidences balvu 2021" iegūst mākslinieks Krišs Salmanis

Cilvēki
19. janvārī 13:42 2021. gada 19. janvārī 13:42
  LETA
Laikmetīgās mākslas centra "Kim? Rezidences balvu 2021" ieguvis mākslinieks Krišs Salmanis, kurš tagad ir aicināts 2021.gada vasarā pavadīt divus mēnešus Starptautisko darbnīcu un kuratoru programmā "ISCP" Ņujorkā, kļūstot par trešo rezidentu no Latvijas, kas Laikmetīgās mākslas centra "Kim?" un ISCP sadarbības rezultātā dosies uz prestižo rezidenču programmu.

Kā informēja mākslas centrā, "kim?" rezidencei Ņujorkā izvirzīja četrus māksliniekus - Amandu Ziemeli, Līgu Spundi, Jāni Dzirnieku un Salmani.

Komentējot Salmaņa izvēli, ISCP ekspertu komisija norādīja, ka tikusi novērtēta viņa spēcīgā mākslinieciskā darbība un nozīmīgais ieguldījums Latvijas mākslas vides attīstībā. Tāpat ekspertu komisija pauda pārliecību, ka laiks, ko viņš pavadīs Ņujorkā, pavērs jaunas iespējas profesionālajā ziņā un sniegs iespēju iesaistīties Ņujorkas mākslas dzīves procesos.

"Kim? Rezidences balva" dibināta 2015.gadā ar mērķi veicināt Latvijas mākslinieku attīstību, profesionālo izaugsmi un starptautisko atpazīstamību. Ikgadējā "Kim? Rezidence balva" ļauj daudzsološam Latvijas māksliniekam piedalīties rezidences programmā vienā no "Kim?" partnerorganizācijām ārvalstīs.

Salmanis būs trešais rezidents no Latvijas, kas Laikmetīgās mākslas centra "Kim?" un ISCP sadarbības rezultātā dosies uz Ņujorku. 2019.gadā ISCP rezidencē trīs mēnešus pavadīja māksliniece Maija Kurševa, savukārt 2016.gadā turp devās māksliniece Ieva Epnere. Uzturoties rezidencē, "Kim?" un ASV "Art in General" sadarbības ietvaros, Epnere Ņujorkā atklāja savu personālizstādi "Dzīvo atmiņu jūra", par ko 2019.gadā tika apbalvota ar "Purvīša balvu".

Ar Kultūras ministrijas un "VV Fonda" dibinātājas Vitas Libertes atbalstu, Laikmetīgās mākslas centrs "Kim?" ir apņēmies nodrošināt arī turpmāku latviešu mākslinieku attīstības iespēju, iekšējā atlasē ISCP programmai piedāvājot māksliniekus, kurus tālāk izvērtē ISCP ekspertu žūrija.

ISCP ir visaptveroša starptautiska vizuālo mākslu rezidenču programma, kurā līdz šim dalību vairāk nekā 1300 mākslinieku un kuratoru no vairāk nekā 55 valstīm. Salmanis būs viens no 35 rezidentiem, kuru regulāri apciemos starptautiski atpazīstami kuratori un mākslas profesionāļi, veicinot domu apmaiņu, mākslinieka prakses starptautisku ievērību un jaunu kontaktu veidošanu.

Salmanis absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu un Ķelnes Mediju mākslas akadēmiju. Kopā ar mākslinieku Kasparu Podnieku pārstāvējis Latviju 55.Venēcijas mākslas biennālē. 2017.gadā kopā ar Annu Salmani un Kristapu Pētersonu apbalvots ar Purvīša balvu.

Mākslinieka darbi ir iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijās, kā arī Igaunijas mākslas muzeja kolekcijā.

Saistītās ziņas

Purvīša balvu saņem mākslinieku grupa - Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons. FOTO
Jūrkalnē atklāta Kriša Salmaņa izstāde "Doma piepilda telpu"
Purvīša balva šogad piešķirta Ievai Epnerei par personālizstādi "Dzīvo atmiņu jūra" 4

Vēl portālā

Karaliene nosūta aizkustinošu apsveikumu Harija un Meganas dēlam otrajā dzimšanas dienā
Trekns biezpiens vai vājpiena – kurš veselīgāks?
Sieviete Marokā vienās dzemdībās pasaulē laidusi deviņus bērnus: piecas meitenes un četrus puikas 8
Pievienot komentāru

Еле говорит: перенесшая операцию Ольга Бузова выложила первое видео из больницы

55 лет спустя: как сложились судьбы актеров из польского сериала "Четыре танкиста и собака"