Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Alexander Pavlov (Foto: Mark Litvyakov)

Spītējot Covid-19 ierobežojumiem, krāšņi aizvadīta 32. Rīgas modes nedēļa

Mode
2020. gada 3. novembrī 11:44 2020. gada 3. novembrī 11:44
  Jauns.lv
Pagājušās nedēļas beigās krāšņi noslēgusies Rīgas 32. modes nedēļa. Neraugoties uz vairākiem ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas dēļ, rudens sesijas programma kā allaž bija piesātināta un daudzveidīga.

Rīgas modes nedēļas atklāšana tika atzīmēta ar Latvijas modes gada balvas 15 gadu jubilejas ceremoniju. Profesionālā žūrija izsludināja uzvarētājus 13 nominācijās, ņemot vērā viņu sasniegumus vietējā tirgū un ārvalstīs, kā arī ieguldījumu Latvijas modes industrijā.

Šoruden galvenās Rīgas modes nedēļas modes skates norisinājās Hanzas Perons telpās, kur savas kolekcijas uz galvenā galvaspilsētas podesta prezentēja Latvijas modes dizaineru zīmoli: Natalija Jansone, Katya Katya London, Selina Keer, Iveta Vecmane, Cinnamon Concept, ALEXANDER PAVLOV, Noname Atelier un NOLO. 

Bērnu apģērbu zīmoli — Aristocrat Kids, Baronessa un Rock and Mouse. Šajā sezonā debitēja zīmols Collected Story. 

Par bezprecedenta RFW pasākumu kļuva vintāžas zīmola Volga Vintage nakts modes skate "Pārlādēšana", kas norisinājās neilgi pirms pusnakts. 

Vēl viens RFW jauninājums šajā sezonā ir šo modes svētku formāts. Tā kā modes skates šogad varēja apmeklēt mazāks cilvēku skaits nekā parasti, sadarbībā ar tirdzniecības centru "Spice" tika organizēta tiešsaistes translācija, kas ļāva ikvienam no jebkuras vietas pasaulē iepazīties ar jaunajām Latvijas modes dizaineru kolekcijām. Tie, kam nav bijusi iespēja tiešraides noskatīties, varēs atrast translācijas ierakstus mūsu profilos sociālajos tīklos.

Ar atsevišķām prezentācijām Rīgas modes nedēļā piedalījās zīmoli OneWolfGrieta, Ameri un Soyka Secret Garden. Turklāt notika Baltijas dizaineru prezentācija BOLD x Baltic Fashion, savukārt kinoteātrī Splendid Palace tika rādīts dokumentālās filmas par ģeniālo fotogrāfu "Helmuts Ņūtons: sliktie un skaistie" ("Helmuts Ņūtons:" Nekaunīgais skaistums ") seanss.

"Šī modes nedēļa ir ievērības cienīga arī ar to, ka mums izdevās radīt modes svētku atmosfēru pat vissarežģītākajos apstākļos. Tas ir kā gaismas un cerības stars tajā realitātē, kurā mēs šodien dzīvojam: pandēmija, ierobežojumi, spriedze... Mēs esam parādījuši, ka kultūras un modes dzīve turpinās par spīti visam," saka Baltijas modes federācijas prezidente Jeļena Strahova.

Turklāt RIGA FASHION WEEK ietvaros Latvijā jau otro reizi norisinājās starptautisks projekts United Fashion (UF). Programmā: Eiropas dizaineru digitālas kolekciju prezentācijas, klātienes seminārs un arī vebinārs tiešsaistē, kurā piedalījās modes eksperti no dažādām valstīm. Tika vērojama arī UF dizaineru kolekciju izstāde, kurā tika izrādītas tādas Eiropas dizaineru kolekcijas kā Evgenia Zafirovska (Maķedonija), Fyodor Golan (Lielbritānija), Louis Appelmans (Beļģija) un Tanel Veenre (Igaunija). Projekta ietvaros zīmola Fjodor Golan dizaineri sadarbojās ar kompāniju 3FLOW un underground mākslinieku apvienību, kuri dekorēja izmestos manekenus, un izmantoja tos, lai demonstrētu kolekciju RFW zālē.

"Covid-19 ir devis mums vēl nebijušu greznību — laiku. Mēs it kā sākam no jauna mācīties domāt, novērtēt un baudīt vienkāršas lietas. Pašreizējais "klimats" ir paildzinājis mūsu kolekcijas dzīvi un pierādījis, ka darbs var būt ilgtspējīgs," pastāstīja zīmola Fjodora Golan dizainers Fjodors Podgornijs. 

Šī izstāde ir kā priekšvēstnesis projekta United Fashion noslēguma pasākumam — lielai modes izstādei nākamā gada Briselē.

Saistītās ziņas

FOTO: atklāj Rīgas modes nedēļas pirmās skates
FOTO: Noskaidroti 2019. gada Latvijas modes gada laureāti 2
VIDEO: atklāj Latvijas modes gada balvu 2020

Vēl portālā

Kuras būs pirmās ģimenes, kas saņems 500 eiro pabalstu par bērniem? 5
Skandāls Galkina šovā: Sedokova apvainojas, atsakās skatīties interviju ar Timmas mammu un pamet studiju 4
Kas jāraksta bankas maksājuma uzdevumā, ja naudu pārskaita, aizdod un dāvina 8
Pievienot komentāru

Ксения Собчак похвасталась успешным бизнесом, но оказалось, что он погряз в убытках

Видео: исхудавший Бари Алибасов умоляет Лидию Федосееву-Шукшину дать ему развод