Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: 15min.lt / Scanpix

Festivālā "Mados infekcija" Viļņā ar kopīgu tērpu kolekciju piedalās latviešu mākslinieces Laima Jurča un Marta Veinberga

Mode
2020. gada 16. oktobrī 07:42 2020. gada 16. oktobrī 07:42 | Papildināts, 2020. gada 19. oktobrī 11:59
  Jauns.lv
17. oktobrī Viļņā festivālā "Mados Infekcija" izrādīta modes mākslinieces Laimas Jurčas un gleznotājas Martas Veinbergas kopīgi veidotā tērpu kolekcija "Collective Blanket", informē modes zīmola "Laima Jurča" pārstāvji.

Kolekcija ir eksperiments sadarbībai starp divām mākslas nozarēm –  modi un glezniecību, kā rezultātā ticis radīts autonoms mākslas darbs, kurā abām mākslas nozarēm  ir līdzvērtīgs pienesums.

Foto: BNS foto/ Scanpix

Autoru sadarbība balstās pārsteidzoši radniecīgā stilistikā, kolorītā un tēmu lokā. Kolekcijas grafiskā identitāte balstīta Martas Veinbergas gleznās, kas veidotas no veikalu akciju uzlīmēm. 

Tērps no kolekcijas "Collective Blanket", autores Laima Jurča un Marta Veinberga. (Foto: Iveta Gabaliņa)

Tērpu kolekcija "Collective Blanket" (2020) ir abu mākslinieču pirmais sadarbības projekts. Tā sastāv no 18 sieviešu un vīriešu tērpiem, kā arī uzlīmju tehnikā veidotiem individuāliem aksesuāriem. 

Tērps no kolekcijas "Collective Blanket", autores Laima Jurča un Marta Veinberga. (Foto: Iveta Gabaliņa)

"Collective Blanket" centrālā tēma ir pretruna un šķietamā nesavienojamība starp divu laikmetu – kapitālisma un komunisma – domāšanu.  No vienas puses, šodienas preču pārmērības apstākļos, kad cilvēks tiek pastāvīgi mudināts iegādāties lētas un nevajadzīgas preces, tiek deformēta indivīda vērtību sistēma un devalvēts apģērba kā priekšmeta statuss. No otras puses, padomju plānveida ekonomikas situācijā, pastāvot vispārējam preču un izvēles deficītam, kā arī apšaubāmai ražošanas kvalitātei, pilnvērtīgāk atvērās cilvēka individuālais radošais potenciāls.

Martas Veinbergas glezna "Sīkās atšķirības starp vakardienu un šodienu", saplāksnis / veikalu akciju uzlīmes, 152 x 305cm, 2019. (Foto: Didzis Grodzs)

"Collective Blanket" minētie divi laikmeti apvienojas utopiskā garā: no apdrukas viedokļa tērpiem piemīt mūsdienīgi reklāmiska krāsu palete, kas ietver visiem atpazīstamu zīmolu logotipus un popkultūras varoņu tēlus, savukārt tērpu silueti atsauc atmiņā ainas no padomju dzīves. Ar šo pretnostatījumu autores vēlas uzsvērt nozīmi, kāda piešķirama indivīda radošajai gribai, spējai sapņot un apiet sistēmas nepilnības vai pretoties tām. 

Martas Veinbergas gleznas "Sīkās atšķirības starp vakardienu un šodienu" fragments. Gleznas tapšanā izmantots saplāksnis un veikalu akciju uzlīmes. (Foto: Didzis Grodzs)

Kolekcija "Collective Blanket" mazākā sastāvā tiks demonstrēta arī 23. oktobrī Hamburgā, galerijā "Stobbe.Paidere.Mondo" Martas Veinbergas personālizstādes atklāšanā. Izstāde norisināsies līdz 14.novembrim un tajā būs skatāmas Veinbergas gleznas, kas tapušas veikalu akciju uzlīmju tehnikā, tajā skaitā, darbi, kas izmantoti par pamatu "Collective Blanket" kolekcijai.

Saistītās ziņas

Fotogrāfes Ivetas Gabaliņas izstādē būs skatāmi attēli, kuru tapšanā izmantots arktiskais ledus 2
Iveta Gabaliņa: "Cilvēki dažkārt brīnās, kā viena fotogrāfija var maksāt pāri tūkstotim"
Jaunā modes dizainere Laima Jurča: "Mode nav vieglprātīga profesija"

Vēl portālā

"Tagad drīkst visu!" Kima Kardašjana pēc šķiršanās no vīra nofotografējas kaila
"Mašīna par 9 eiro" - nedzirdīgajai Zanei uzsmaida veiksme
Samanta Tīna atradusi īsto veidu, kā šajos laikapstākļos stiprināt imunitāti
Pievienot komentāru

Ксения Собчак похвасталась успешным бизнесом, но оказалось, что он погряз в убытках

Видео: исхудавший Бари Алибасов умоляет Лидию Федосееву-Шукшину дать ему развод