Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Mirstošs vīrs Dieva priekšā", manuskripta ilustrācija no viduslaiku grāmatas "Rohana stundas" ("Grandes Heures de Rohan"), 1424. Parīze (Foto: akg-images)

Notiks Latvijā pirmais nāves tēmai veltītais festivāls 2

Dzīvesstils
20. janvārī 14:40 2020. gada 20. janvārī 14:40
 
Marika
Džule
| Jauns.lv
2020. gada 20. un 21. martā Latvijas Universitātē risināsies mākslas un zinātnes festivāls "Ars Moriendi", kas veltīts nāves tematikai. Festivālā paredzēta plaša kultūras programma un starptautiska, zinātnē balstīta konforence "Nāves pieredzes", Pastaiga.lv vēsta "Ars Moriendi" organizatori.

Latvijas kultūrvidē un kultūrtelpā nāve un ar to saistītie rituāli ieņem nozīmīgu lomu, gan latviskās dzīvesziņas, gan reliģisko priekšstatu kontekstā.

Nāves festivāla konferences “Nāves pieredzes” mērķis ir aktualizēt nāves pētniecību Latvijas un Baltijas zinātniskajā vidē un kultūrtelpā, izceļot latviešu tautas īpašās tradīcijas, kas saistāmas ar nāvi, nomiršanu un nācijas kultūratmiņas veidošanos. Konferencē tiks apskatītas nāves un ētikas pētniecības, nāves svinēšanas, nāves sociālās vēstures un pat nāves izdzēšanas tēmas.

Albrehta Dīrera glezna "Krescentijas Pirčheimeres nāve", Vācija. 1504 (Foto: akg-images)

Kultūras programmā paredzēts akcentēt nāves lomu mūzikā vairāku gadsimtu garumā. Pirmo reizi Latvijā tiks atskaņots vācu komponista Hugo Distlera monumentālais darbs “Totentanz” (“Nāves deja”), ko speciāli ar festivālam izveidotu kori, interpretēs diriģente Vita Timermane - Moora.

 LU Lielajā aulā tiks atskaņoti Šūmaņa, Lista un Sensāna skaņdarbi par nāves tēmu pianistes Katrīnas Krojas, ērģelnieka Aivara Kalēja un citu mūziķu izpildījumā.

Pilnu festivāla programmu organizatori atklās februāra sākumā.

Nāves festivālu rīko Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāte sadarbībā ar biedrību "Lorem Ipsum"

Nāves mākslas un zinātnes festivāls "Ars Moriendi" no 2020.gada 20. līdz 21.martam Latvijas Universitātē.

www.tf.lu.lv

Vēl portālā

Kā bez diētām nomest pāris kilogramus
Taivānā no koronavīrusa miris taksometra šoferis, kuru aplipinājuši pasažieri 6
Hubei provincē aizliegta gandrīz visu transportlīdzekļu kustība
Skatīt visus komentārus

"Я до сих пор люблю тебя": Цымбалюк-Романовская публично покаялась перед Джигарханяном и заявила, что хочет быть рядом с ним

Певица и модель Кира Шайн после операции на головном мозге обратилась к Анастасии Заворотнюк