Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
MAREUNROL’S. Kolekcija “Privātdetektīvs”. 2009 (Foto: Kaspars Lielgalvis)

Populārais latviešu dizaineru duets "MAREUNROL'S" pirmo reizi rīko savu izstādi - "Paplašinātā realitāte"

Dzīvesstils
2019. gada 16. septembrī 11:40 2019. gada 16. septembrī 11:40
  Pastaiga
No 2019. gada 10. oktobra līdz 8. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) pirmo reizi būs skatāma vērienīga pazīstamā latviešu modes dizaineru dueta MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops) izstāde “MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte”.

Tas ir Latvijā vēl nebijis starpdisciplinārs notikums, kas apliecina modes mākslas radošo potenciālu, atklājot tās patieso universālo dabu, kad lietas, materiāli un idejas spēj pastāvēt ārpus laika. Apmeklētājs aicināts iepazīt modi nevis kā sezonālu untumu, bet nopietnu, daudznozīmīgu 21. gadsimta mākslas un dizaina formu, kas paplašina realitātes robežas.

MAREUNROL’S. Kolekcija “Naktsmurgi”. 2006 (Foto: Iveta Gabaliņa)

Izstāde piedāvā MAREUNROL’S kolekciju retrospekciju, papildinātu ar video materiāliem, fotogrāfijām, tēlnieciskiem elementiem un audio instalāciju. Autori katrai detaļai piešķir jēgu, viņu mērķis ir radīt apģērbu, kas pauž stāstu un dzīvo savu dzīvi līdzvērtīgi konceptuālam mākslas darbam. MAREUNROL’S radošā darbība apliecina spēju drosmīgi uzrunāt skatītāju, mudināt meklēt nākotnes formu kodus, reflektēt par sabiedrības domu virzību, attiecībām ar telpu, ķermeni, skaņu un kustību, kā arī aktīvi reaģēt uz sociālajiem notikumiem.

MAREUNROL’S. Kolekcija “Orķestris”. 2007 (Foto: Kaspars Lielgalvis)

Mākslas un kultūras portāla “Arterritory.com” direktore Una Meistere: “Modes dizaineru duets MAREUNROL’S ir dizaina robežu paplašinātāji un pārkāpēji vienlaikus. Domātāji un stāstnieki, kas izceļ apģērbu (modi) ārpus ierastā funkcionlitātes rāmja, izmantojot to kā pavedienu pasaules un sevis izzināšanai. Viņu kolekcijas ir prāta, iztēles un sajūtu konstrukcijas, kas kā jutīgas antenas uztver sava laika vibrācijas, dekonstruē tās, izvelk esenci un vizualizē universālā modes valodā. Tādējādi nemitīgi mudinot paraudzīties uz pasauli no cita skatpunkta.

MAREUNROL’S. Kolekcija “Privātdetektīvs”. 2009 (Foto: Iveta Gabaliņa)

MAREUNROL’S tērpi uzdod jautājumus, paģēr iedziļināšanos, eksperimentē ar modes valodas pieņēmumiem, priekšstatiem un materialitāti. Viņu kolekcijas ir kontemplācijas telpa – vien apģērba veidolā. Un reizē krustceles, kur satiekas mūzika, māksla, literatūra, kino, dzīve, sapņi, materiālā un pārlaicīgā pasaule. Viņu radītajiem tērpiem un videi, kuru tie apdzīvo, raksturīga smalkmehāniķa precizitāte, izceļot katras detaļas nozīmīgumu, kā arī sirreāls nejaušības moments. Tie ir kā savveida iztēles spārni, kas pārvar racionalitātes gravitāciju un ļauj nokļūt neparedzamības un spontanitātes teritorijā, saskatīt to, kas citādi paliek nepamanīts.”

MAREUNROL’S. Kolekcija “Orķestris”. 2007 (Foto: Kaspars Lielgalvis)

Izstāde iecerēta kā īpaša platforma (sarunas, diskusijas un radošās darbnīcas), kas būs saistoša jebkuram apmeklētājam, veicinot izpratni par modi kā neatņemamu kultūras sastāvdaļu.

MAREUNROL’S. Kolekcija “Epizode 1”. 2010 (Foto: Nils Vilnis)

PAR MAREUNROL’S
Izveidots 2006. gadā, MAREUNROL’S ir starptautiski pamanītākais latviešu modes zīmols. Piedalījies daudzos starptautiskos konkursos un festivālos, biennālēs un grupas izstādēs ārpus Latvijas, tostarp 12. Prāgas kvadrinnālē, ceļojošajā izstādē “ARRRGH! Monsters in Fashion” Benaki muzejā Atēnās un “La Gaîté Lyrique” Parīzē.

MAREUNROL’S. Kolekcija “Tālavas taurētājs”. 2017 (Foto: Māris Ločmelis)

2009. gadā duets ieguva divas galvenās balvas 24. Starptautiskajā Jēras modes un fotogrāfijas festivālā (24th International Hyeres Fashion and Photography Festival) Francijā. Savukārt 2016. gadā MAREUNROL’S tika izvirzīti starp desmit Eiropas nominantiem prestižajai starptautiskajai “Woolmark” balvai vīriešu modes kategorijā. Kopš 2012. gada zīmols regulāri piedalās Parīzes modes nedēļā – sākotnēji tās oficiālās programmas ietvaros.

MAREUNROL’S. Kolekcija “Īrnieks/Izpētes darbs Nr. 2”. Rudens / ziema 2014/15 (Foto: Iveta Vaivode)

Autori veidojuši tērpus daudzām teātra un operas izrādēm gan Latvijā, gan ārzemēs. 2013. gadā izdevniecības “Phaidon” almanahs “Pattern” ierindojis MAREUNROL’S starp 100 mūsdienu īpašākajiem jaunajiem dizaineriem. Viņu tērps rotājis arī respektablā dzīvesstila žurnāla “Wallpaper” nākotnes modei veltītā speciālizlaiduma vāku.

MAREUNROL’S. Kolekcija “Īrnieks/Izpētes darbs Nr. 2”. Rudens / ziema 2014/15 (Foto: Iveta Vaivode)

Vēl portālā

Par labo ir jārunā: vizīte Jūrmalas slimnīcā ļoti patīkami pārsteidz
Kā cīnīties ar pastiprinātu svīšanu? Atbild speciālists 1
Pēc šķiršanās princese Diāna pilnībā atteicās no sava mīļākā brenda "Chanel". Tagad zināms, kāpēc 1
Pievienot komentāru

Евгений Петросян впервые поделился фото с Татьяной Брухуновой и подтвердил, что они - семья

"Вижу, какие налоги надо заплатить, и ужасаюсь": вдова Караченцова пожаловалась на безденежье