Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas cirka slēgtās telpas. (Foto: LETA)

"Rīgas cirka" atjaunošanas darbus projektēs Lukševica arhitektu birojs 6

Dzīvesstils
2019. gada 13. maijā 18:49 2019. gada 13. maijā 18:49
  LETA
"Rīgas cirks" ir parakstījis līgumu ar arhitekta Ulda Lukševica biroju SIA "NJRA", kas paredz līdz 2020.gada otrajai pusei sagatavot cirka ēkas pārbūves un energoefektivitātes uzlabošanas darbu projektu, informēja "Rīgas cirka" pārstāve Ieva Miltiņa.

Pagājušajā gadā tika izsludināts starptautisks cirka pārbūves metu konkurss, kurā no 20 saņemtajiem darbiem par labākajiem tika atzīti divi. Kopš 2018.gada jūnija NJRA un otra labākā meta autori - SIA "Trīs arhitektūra" un SIA "Sudraba arhitektūra" - savos piedāvājumos veica uzlabojumus.

Konkursa komisija martā par uzvarētāju izvēlējās "NRJA" piedāvājumu.

Uzņēmumam līdz 2020.gada 30.martam jāizstrādā pirmās kārtas - cirka ēkas energoefektivitātes uzlabošanas - būvprojekts. Pirmo posmu plānots veikt par Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, bet vīzijas tālākai ieviešanai nākotnē plānots piesaistīt valsts finansējumu. Detalizēts tālāko posmu darbu laika grafiks būs pieejams pēc pirmās kārtas būvniecības sākšanas, norādīja Miltiņa.

"Rīgas cirka" apkopotā statistika liecina, ka 2018./2019.gada sezonā to apmeklējuši aptuveni 19 200 cilvēki. Cirka telpās aizvadītas 170 cirka skolas nodarbības, un uzvestas četras cirka izrādes, piecas trupas "Kvadrifons" izstādes, un divi pasākumi cirka profesionāļiem. Tāpat Rīgas cirkā sešas teātra izrādes bija iespējams noskatīties kopskaitā 81 reizi.

Pašlaik Zviedrijas mākslinieku apvienība "Svalbard Company" strādā pie izrādes, kas īpaši radīta Rīgas cirka arēnai, un plašākai publikai vienīgo reizi tiks rādīta 15.maijā.

Kā ziņots, Kultūras ministrija no ES fondu līdzekļiem "Rīgas cirka" rekonstrukcijā līdz 2022.gadam ir gatava investēt aptuveni trīs miljonus eiro, pavēstīja ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.

Vilsones vērtējumā, pozitīvas pārmaiņas cirka attīstībā sākušās 2017.gadā pēc cirka vadības nomaiņas un patlaban esot izveidota "spēcīga komanda", kura spēj aktīvi strādāt cirka pārmaiņu virzienā, piedāvājot piecu gadu darba stratēģiju, ko tuvākajā laikā ministrija plāno apstiprināt.

Cirka ēka Merķeļa ielā ir vienīgā saglabājusies celtne Baltijas valstīs, kas celta cirka mākslai. To projektējis arhitekts Jānis Fridrihs Baumanis un tā uzcelta pirms 130 gadiem - 1888.gadā. 1918.gadā ēka pārbūvēta pēdējo reizi.

Vēl portālā

Pēc šķiršanās princese Diāna pilnībā atteicās no sava mīļākā brenda "Chanel". Tagad zināms, kāpēc 1
Stipri sitas sirds. Vai veģetatīvā distonija? Atbild speciālists 3
Pagājušajā diennaktī Latvijā apstiprināti 16 jauni Covid-19 gadījumi 3
Skatīt visus komentārus

Принц Уильям рассказал о самом потрясающем моменте в жизни после гибели принцессы Дианы

Чудовищно: женщина насиловала дочь и публиковала видео в соцсети