Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Maison Margiela (Foto: Vida Press)

Seja šobrīd ir audekls, uz kā radīt savu mākslas darbu. 5 aktuālākās grima tendences 6

2018. gada 20. februārī 07:30
Una
Ulme
| Pastaiga
Aplūkojam 2018. gada aktuālākās grima tendences. Konsultē Dita Grauda, vizāžiste, Lancôme starptautiskā grima māksliniece.

Grima jomā 2018. gads būs patiesi mirdzošs. Savu uzvaras gājienu sāk izgaismotāji, t. s. hailaiteri, un viena no šīs tendences iedvesmotājām ir tabloīdu zvaigzne Kima Kardašjana-Vesta.

Gada nogalē viņas dekoratīvās kosmētikas zīmols KKWBeauty laida klajā izgaismotāju kolekciju, kas kļuva par īstas masu histērijas cēloni. 160 USD vērtais piecu dažādu toņu izgaismotāju komplekts tika izpirkts vienas dienas laikā!

Arī modes nedēļu pavasara/vasaras skatēs šī tendence bija spilgti izteikta, tiesa, ļoti vieglā un dabiskā izpildījumā.

Kima Kardašjana-Vesta laidusi klajā savu izgaismotāju kolekciju, mirdzumu padarot par gada aktuālāko grima tendenci. (Foto: Vida Press)

“Tonālie līdzekļi kļūst arvien plānāk klājami, un jau novērojama tendence, ka no tiem atsākās vispār, izmantojot tikai konsīleri un izgaismotāju. Tam nepieciešama ideāla āda, tāpēc kosmētikas ražotāji lielu uzmanību pievērš specializētiem produktiem, kas izlīdzina ādas toni, atsvaidzina un sagatavo grima uzklāšanai,” stāsta vizāžiste Dita Grauda.

Viņa uzsver, ka arī izgaismotāju tekstūras ir vieglas, lai mirdzums nebūtu pārspīlēts un saplūstu ar ādu. Tos klāj uz vaigu kauliem, acu plakstiņiem, arī uz lūpām. Un āda izskatās starojoši svaiga.

Seja kā mākslas darbs

Runājot par acu grimu, vizāžiste izceļ tīras, ar laineriem vilktas līnijas, taču tās vairs nav klasiskas. Meikapa mākslinieks var atkāpties no ierastajiem noteikumiem, lai ar laineri radītu pats savu gleznu, veidojot grafiskus zīmējumus. Arī tā dēvētais dūmakaino acu grims kļūst dramatiskāks un izteiksmīgāks, to papildina spēles ar krāsām, piemēram, smaragda zilajiem vai zaļajiem toņiem. Vēl viena acu grima tendence ir dažādu dekoratīvu elementu izmantošana.

Māsas Džidži un Bella Hadidas (attēlā), Kendala Dženere un Teilore Hila pārstāv jauno supermodeļu paaudzi. Viņas ietekmē un rada tendences modes un skaistuma industrijā. (Foto: Vida Press)

Lūpu krāsojumā ir aktuālas kā matētas tekstūras, tā spīdums. Lūpu kontūrai jābūt ļoti izteiktai, vai arī to neakcentē vispār. Dita prognozē, ka nākotnē arī lūpas rotāsim ar dažādiem dekoratīviem elementiem, piemēram, ar trafaretiem veidotām līnijām. “Seja šobrīd ir trends pati par sevi: tā ir audekls, uz kura radīt savu mākslas darbu. Tieši seja, nevis apģērbs kļūst par galveno koptēla akcentu, ar meikapu varam izpaust savu personību un radošumu,” stāsta vizāžiste. Viņa atgādina, ka akcentējams tikai viens elements, piemēram, ja izvēlas izteiksmīgu acu grimu, frizūru veido pēc iespējas vienkāršāku.

Kendala Dženere. (Foto: Vida Press)

Tendences diktē personības

Šobrīd kosmētikas kompānijas meklē kādu spēcīgu personību, kura, kļūstot par zīmola seju, vienlaikus diktēs tendences saviem sekotājiem. Tā sākusies supermodeļu ēras atdzimšana – dažas modeles kļūst arvien ietekmīgākas un pelnošākas.

Uzskatāmākie piemēri: Kendala Dženere, kura kļuvusi par Estēe Lauder seju; Bella Hadida, kura prezentē Dior meikapu; viņas māsa Džidži, kura veiksmīgi sadarbojas ar Maybelline; Teilore Hila, ar kuras palīdzību jauno paaudzi uzrunā Lancôme. Grima māksliniekiem un frizieriem šis periods nav viegls, jo jāaizmirst viss, kas ticis mācīts iepriekš. “Mēs apguvām perfektas līnijas un formas, tagad likumi mainās. Tiek nojauktas visas robežas, nekas vairs nav pareizs vai nepareizs. Tāpēc jāļaujas brīvībai, jo izcelsies tas, kuram būs radošāka pieeja. Mēs kļūstam par māksliniekiem vārda vistiešākajā nozīmē.”

Teilore Hila. (Foto: Vida Press)

Lai neapjuktu tendenču klāstā un kosmētikas zīmolu piedāvājumā, vizāžiste mudina katru meklēt savu stilu, tēlu un personisko izpausmes veidu. Tam ir pielāgojams viss pārējais, lai varam droši spēlēties ar tēliem. Vienu dienu tu vari būt liktenīgā Džeimsa Bonda sieviete, citu – baikeru meitene. “Mēs vairs nevaram ņemt gatavus šablonus. Tas laiks ir beidzies. Tagad ir jāveido tas, kā vēl nav bijis, un mēs ikviena varam kļūt par tendenču noteicēju,” rezumē vizāžiste.

TOP 5 grima tendences

1. Mirdzums

Foto: Vida Press
Foto: Vida Press
Foto: Vida Press
Foto: Vida Press

2. Sejas māksla

Foto: Vida Press
Foto: Vida Press
Foto: Vida Press
Foto: Vida Press

3. Acu grafika

Foto: Vida Press
Foto: Vida Press
Foto: Vida Press
Foto: Vida Press

4. Dekoratīvi elementi

Foto: Vida Press
Foto: Vida Press
Foto: Vida Press

5. Lūpu kontūras

Foto: Vida Press
Maison Margiela (Foto: Vida Press)
Foto: Vida Press
Foto: Vida Press