Ilgs un auksts pavasaris: kad sākt domāt par pedikīru vasarai?
foto: Shutterstock
Esi vesels

Ilgs un auksts pavasaris: kad sākt domāt par pedikīru vasarai?

Padomu nodaļa

Žurnāls "100 Labi Padomi"

Vēsās sezonas beigās kājas var izskatīties tā, it kā tās būtu gulējušas dziļā ziemas miegā. Kamēr siltums kavējas un šogad maijā vēl jāstaigā zābakos, pīlings, mitrināšana un nagu apskate pie medicīnas speciālista var sagatavot nagus un kājas jaunajām un skaistajām vasaras kurpēm, kas gaida skapī.

Vienlaikus nagu un kāju sakopšana uzlabos pašsajūtu, kā arī medicīnas speciālista apmeklējums var palīdzēt atklāt un novērst nagu sēnītes problēmu.

1. Pirms sākt kāju un nagu kopšanu mājās, ir vēlams doties uz nagu un pēdu apskati pie medicīnas speciālista – podologa vai dermatologa. Dermatologs apskatīsies un novērtēs pēdu un nagu stāvokli, sniegs konsultāciju un izveidos personalizētu ārstēšanas kursu, ja tāds būs nepieciešams.

2. Pedikīru vēlams veikt pie podologa. Podologs atšķirībā no pedikīra meistara nodarbojas ar veselas pēdas apstrādi, novērtē kāju nagu un pēdu ādas stāvokli un konstatē izmaiņas ādas un nagu struktūrā, kā arī veic pēdu izmeklējumus.

3. Pēc nagu un pēdu apskates pie speciālista mājas apstākļos varat veikt pīlīngu, skrubēšanu un mitrināšanu ar maskām un mitrinošajiem krēmiem.

100 % dabīgas un mājās pagatavojamas labākās receptes liekās ādas attīrīšanai un ādas mitrināšanai.

● Kafijas biezumu skrubis – maltu kafiju sajauc ar eļļu (olīvu, kokosriekstu) un cukuru. Kafijas biezumi ar cukuru noņems lieko ādu, bet eļļa mitrinās ādu.

● Zilie māli (arī sausie māli) labi noderēs pēdu maskām. Attīra un atjauno ādu.

● Ādas mitrināšanai varat izmantot medu vai kādu no profesionālajiem krēmiem ar hialuronskābi. Hialuronskābe mitrina ādu, atjauno to un novērš saplaisājušo papēžu ādu.

foto: Shutterstock

Ko darīt, ja medicīnas speciālists atklāj nagu sēnīti?

No nagu sēnītes nav jābaidās, jo to iespējams izārstēt. Vieglos un vidēji smagos gadījumos var lietot ārstniecisko nagu laku, kas nopērkama aptiekā. Smagos gadījumos dermatologs var izrakstīt recepšu zāles, ko nepieciešams dzert iekšķīgi.

Nagu sēnīte jeb onihomikoze ir hroniska lipīga roku un kāju nagu slimība. Sēnīšu infekcijai pastāv recidīva risks – ceturtajai daļai pacientu atkārtojas nagu sēnīte nepareizas vai nepietiekamas terapijas rezultātā (recidīva risks 20–25 %), tāpēc nepieciešams izvēlēties pareizu terapiju.

Nagu sēnītes ārstēšanai der tikai ārstnieciskā nagu laka. Krēmi un pilieni ir domāti ādas sēnītes ārstēšanai. Ārstnieciskā nagu laka iesūcas dziļi naga slānī, aptur sēnītes vairošanos un iznīcina sēnīti. Nagu sēnītes ārstēšanas process nav ātrs! Roku nagu pilnīgai izārstēšanai nepieciešami 6 mēneši, bet kājas nagu izārstēšanai 9–12 mēneši, tāpēc laikus sākta terapija ir ļoti svarīga, lai vasarā būtu skaisti nagi.