Saulē uzlādēts. Veselīga sauļošanās un D3 vitamīns.
foto: Publicitātes foto
Esi vesels

Saulē uzlādēts. Veselīga sauļošanās un D3 vitamīns.

Reklāmas projekts

Ir jau kļuvis par ierastu praksi, ka ik pavasari, veicot gadskārtējās obligātās veselības pārbaudes, nododu asinsanalīzes, lai pārbaudītu arī D vitamīna līmeni. Saņēmusi manu analīžu rezultātus, ģimenes ārste piezvanīja, lai pateiktu, ka esmu praktiski vesela, tikai – D vitamīna līmenis asinīs ir pārāk zems. Vajadzētu šo vitamīnu uzņemt papildus.

Tas nu gan ir nieks, nodomāju un tā arī dakterei pateicu: “Tūliņ taču vasara, saule, atvaļinājums pie jūras… Gan arī saules vitamīns būs augšā viens, divi!” Tad sekoja nopietnāka saruna ar ģimenes ārsti. Vispirms viņa pajautāja, vai ikdienā nejūtos sagurusi, vai agrā pavasarī nebiju saaukstējusies vai noķērusi kādu vīrusu. Nācās atzīt, ka visu pavasari ir bijis vispārējs vājums, sagurums, nomāktība, garastāvokļa svārstības, bet es to saistu ar garo un nogurdinošo ziemu, kurā nācās cīnīties ar iesnām un klepu, pat vieglu temperatūru, kas uznāca un pārgāja bez saprotama iemesla. Zinošā ģimenes ārste man paskaidroja: visas šīs sūdzības varēja radīt tieši D vitamīna trūkums (man tas ir 16 ng/ml; nepietiekams), tāpēc šo vitamīnu noteikti vajadzētu uzņemt papildus. Turklāt D3 vitamīnu vajadzētu lietot visa gada garumā un arī vasarā, jo sauļošanās nav panaceja pietiekamai šī vitamīna uzņemšanai dabiskā ceļā.

Ārste man pastāstīja jaunāko informāciju, par ko kādā publikācijā runājis dermatologs Raimonds Karls, biedrības “Dermatologi pret ādas vēzi” vadītājs. Proti, ir pierādīts, ka no aprīļa un maija līdz jūlijam D vitamīna līmenis mūsu organismā paaugstinās, un tas ir saistīts ar saules iedarbību, bet vasaras otrajā pusē tā vairs nenotiek – septembrī mums nav augstāks D vitamīna līmenis asinīs nekā, piemēram, jūnija beigās. Un skaidrojums ir pavisam vienkāršs – D vitamīns veidojas tikai tik ilgi, kamēr āda nav iedegusi. Vienkāršāk sakot, saule D vitamīna sintēzē palīdz, kamēr esam bāli, bet tas nav uz ilgu laiku. Tāpēc arī dermatologi aicina nekādā gadījumā neuzskatīt – nosauļota āda liecina, ka D vitamīna rezerves ir iegūtas veselam gadam.

Ģimenes ārste jautāja, vai vasarā, ilgstoši uzturoties saulē, izmantoju aizsarglīdzekli ar SPF faktoru. Protams, vasarā bez tā vispār neizeju no mājas! Tāpat arī pludmalē to atjaunoju ik pēc pāris stundām un pēc peldēšanās, jo jau gadiem ilgi nopietni ieklausos tajā, ko saka dermatologi, brīdinot par saules ultravioletā starojuma kancerogēno iedarbību. Pēdējos gados lietoju aizsargkrēmu ar maksimālu saules aizsargfaktoru (SPF 50). Galvenokārt tādēļ, lai mazinātu priekšlaicīgu ādas novecošanos.

Un te speciāliste man saka, ka ir zinātniski pierādīts – pareiza saules aizsardzības līdzekļu lietošana ievērojami traucē D vitamīna uzņemšanu no saules. Tas nozīmē, ka arī saules aizsardzības līdzekļu lietotājiem ir svarīgi kontrolēt D vitamīna līmeni organismā un nepieciešamības gadījumā uzņemt šo vitamīnu papildus.

Man nav iemesla ārstei neticēt, tāpēc ļaujos viņas ieteikumam uzņemt D vitamīnu jau tagad, maijā, un apsolos to turpināt darīt visu vasaru, jo jau sen zinu, ka D vitamīns ir neatsverams ne tikai kaulu un muskuļu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanai, kā arī imūnsistēmai, lai atvairītu vīrusus un baktērijas.

Jautāju, lai ārste iesaka man pēc iespējas vienkāršāku D3 vitamīna produktu, un viņa rekomendēja Latvijas farmācijas zīmola LYL love your life® piedāvāto spreju LYLsunD3, kas ir ne tikai vienkārši un ērti lietojams, bet ir arī ar zinātniski pierādītu efektivitāti

LYLsunD3 četras reizes pārspēj citus tirgū esošos D3 vitamīna produktus spreja formā uz eļļas un ūdens bāzes, jo šī spreja mikroemulsijas formula nodrošina ātru un efektīvu D3 vitamīna uzsūkšanos caur mutes gļotādu, apejot kuņģi. Kā liecina pētījumi, kopējais D vitamīna līmenis asinīs pēc 30 dienu LYLsunD3 lietošanas paaugstinās par vidēji 132 %, bet, ja ir D vitamīna deficīts, tad pieaugums mēneša laikā ir  vidēji 197 %. Un tie ir tikai divi pūtieni zem mēles jebkurā diennakts laikā!

foto: Publicitātes foto

Daktere vēl piebilda, ka sprejam ir patīkama apelsīnu garša – tā sastāvā ir dabisks saldinātājs ksilīts, kas vienlaikus palīdz uzlabot arī mutes dobuma un zobu veselību.

Ieklausoties ģimenes ārstes teiktajā, steigšus devos uz aptieku pēc LYLsunD3. Tur farmaceite man piedāvāja vairākus LYL love your life® ražotā spreja iepakojumus, par katru paskaidrojot: 4000SV – D vitamīna deficīta un nepietiekamības novēršanai; 2000SV – D vitamīna optimāla līmeņa uzturēšanai; LYLsunD3 KID 600SV – drošs D3 vitamīns pašiem mazākajiem no 1 līdz 7 gadu vecumam.

Es izvēlējos LYLsunD3 4000SV un, kamēr vēl gaidu atvaļinājumu un iespēju baudīt saules peldes, jau nodrošinu sevi ar organismam nepieciešamo D vitamīna devu. Pat jūtu, ka garastāvoklis sācis uzlaboties.

Lai mums visiem ilgi gaidītā vasara nāk ar stipru veselību, ir prieka, bezrūpības un saules pielieta!

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Reklāmas raksts sadarbībā ar SIA Ozermedia.