Ārstēties pēc ārstēšanās!?
foto: Publicitātes foto
Esi vesels

Ārstēties pēc ārstēšanās!?

Jauns.lv

Lai arī ziņās lielākoties dzirdam par Covid-19, sezonālo slimošanu neviens nav atcēlis. Sargājoties aiz sejas maskām un dezinficējot rokas vairākas reizes dienā, esam aizmirsuši, ka šajā sezonu mijā var noķert tradicionālo saaukstēšanos. Tik tikko abi mani bērni pārslimoja angīnu - ar 40 grādus augsto temperatūru un sāpošiem kakliem. Nudien, es jau biju piemirsusi, kā tas ir - atlabt ne tikai no saslimšanas, bet arī no to ārstējošā antibiotiku kursa! Kā palīdzēt mazo organismiem atgūties – ar šādu jautājumu vērsos pie savas ģimenes ārstes!

Lūk, atbilde! Pirmais solis ceļā uz labu pašsajūtu un izveseļošanos gadījumā, kad jau zināt, ka no antibiotikām neizmukt - kopā ar tām vienlaicīgi sākt uzņemt arī probiotikas. Taču - ar vairāku stundu intervālu. Iemesls vienkāršs, antibiotikas iznīcina ne tikai slimību izraisošās baktērijas un tādējādi mūs ārstē, bet nobeidz arī daļu labo baktēriju un diemžēl šādi būtiski ietekmē visu organisma mikrofloru.

Pētījumos minēts, ka plaša spektra antibiotikas var ietekmēt līdz pat 30% zarnās mītošo baktēriju. Antibiotiku ietekmētās nelabvēlīgās mikroorganismu izmaiņas paliek arī pēc ilgāka laika perioda – nedēļām un pat mēnešiem ilgi, ja netiek sniegts atbalsts mikrofloras atjaunošanā [1]. Speciālisti iesaka pēc antibiotiku kursa vismaz vienu mēnesi dzert pēc iespējas baktērijām bagātāku probiotiķu kompleksu, jo tieši šajā periodā vissvarīgāk ir atjaunot baktēriju jeb aizsardzības armijas zaudēto daļu, lai tā atkal atgūtu normālu baktēriju balansu un spētu gan pasargāt organismu, gan nodrošināt visas citas ikdienas funkcijas.

Imunitāte slēpjas vēderā

Labās baktērijas ietekmē imunitāti dažādos veidos. Zarnu mikroflora gremošanas procesā parūpējas par to, lai organisms no uzņemtā ēdiena paņemtu visus vitamīnus un uzturvielas, kas nepieciešami gan visām organisma funkcijām, gan stiprai imunitātei. Tāpat, ja zarnās ir pietiekami daudz labo baktēriju, tās veiksmīgāk spēj cīnīties ar sliktajām baktērijām un neļaus tām ierosināt kādu saslimšanu. Tas nozīmē, ka zarnu mikroflorā jābūt noteiktam līdzsvaram, kurā labās baktērijas vienmēr ir vairākumā. Ja šis līdzsvars tiek izjaukts, labo baktēriju armija ir novājināta, un sliktajām baktērijām ir vieglāk ierosināt, piemēram, iekaisumu.

Labās baktērijas arī fiziski pasargā organismu no slimībām. Zarnu sieniņas darbojas kā barjera, kas izolē pārējo organismu no zarnu mikrobiem. Labās baktērijas uz zarnu sieniņām veido aizsargbarjeru, lai pasargātu zarnu traktu no caurlaidības. Tas nozīmē – ja labās baktērijas ir pietiekamā daudzumā, tās visu toksīnus, kas rodas organismā, veiksmīgi izvada ārā. Tikko līdzsvars ir izjaukts, arī barjera cieš, un toksīniem paveras iespēja iekļūt mūsu asinsritē.

Ko vēlas labās baktērijas

Labajām baktērijām, kas mīt mūsu vēderos, ir arī savas prasības. Katra cilvēka unikālo mikrofloras sastāvu kopumā ietekmē cilvēka vecums, uzņemtais uzturs, gēni, lietotie medikamenti un apkārtējā vide. Tikai katrs pats var parūpēties par savu unikālo kuņģa -zarnu trakta mikrofloru. Tātad, kas ir svarīgi labajām baktērijām. Mūsu uzņemtā pārtika. Ikdienas ēdienkartei jābūt sabalansētai, pilnvērtīgai, veselīgai. Svarīgi, lai uzturā lietojam pietiekami daudz šķiedrvielu un dabiski fermentētu ēdienu, piemēram, skābētus kāpostus. Savukārt taukaini, pārlieku saldi ēdieni un dzērienu, pārstrādāta pārtika, alkohols labo baktēriju armiju novājina, ne spēcina.

Tāpat zarnu mikrofloras līdzsvaru ietekmē tas, vai naktīs pietiekami guļam un pa dienu esam pietiekami fiziski aktīvi. Miega trūkums un mazkustīgs dzīvesveids un stress patīk sliktajām, ne labajām baktērijām.

Kā aptiekā atpazīt efektīvas iedarbības probiotiķi

Izvēlēties nav vienkārši. Tāpēc dalīšos ar savu pieredzi, kā es nokļuvu pie savas īstās izvēles, nu jau mūsu mājās visiem zināmās dzīvespriecīgi zaļās kastītes - Latvijas farmācijas zīmola LYL love your life® probiotiku kompleksa LYLBIOTIC.

1. Noteikti  labāk izvēlēties tās probiotikas, kuras satur visvairāk baktēriju gan skaita, gan daudzveidības ziņā. Tātad, uz iepakojuma jāpievērš uzmanība diviem skaitļiem – KVV, kas apzīmē baktēriju skaitu jeb koloniju veidojošās vienības, un mikroorganismu sugu skaitam. Sugu skaits ir svarīgs tāpēc, ka - jo dažādākas baktērijas, jo daudzpusīgāks pielietojums un ieguvumi. Vienkāršāk sakot – kas der caurejai, var nederēt imunitātei. Katra organisms ir unikāls un nekad nevaram zināt, kas tieši trūkst mūsējam. Tāpēc tieši baktēriju daudzums un baktēriju sugu daudzveidība nodrošinās to, ka trāpām uz īstās vajadzības.

Viena LYLBIOTIC  kapsula satur 28 miljardus KVV (!) un 9 dažādas mikroorganismu sugas (!). Citu, tik baktēriju skaitā bagātu probiotiķi, aptieku plauktā neatrast!

foto: Publicitātes foto

2. Jāpievērš uzmanība, vai probiotikas bagātinātas ar prebiotikām. Prebiotikas ir probiotiku barības viela un veicina to augšanu un aktivitāti. LYLBIOTIC sastāvā ir šķiedrviela inulīns, kas pabaro probiotikas un veicina to aktivitāti.

3. Svarīga nozīme ir baktēriju apstrādes tehnoloģijai. Tai ir tieša ietekme uz to, cik baktērijas būs iedarbīgas. LYLBIOTIC baktērijas iegūtas ar inovatīvo liofilizācijas metodi jeb izkaltētas saldējot, kas garantē, ka baktērijas aktivizējas tikai sārmainajā zarnu vidē, atšķirībā no citiem produktiem, kuru baktērijas aktivizējas jau pa ceļam, un līdz zarnām, kur jāveic galvenais darbs, nonāk vairs ne tik efektīvas. LYLBIOTIC ir arī unikāls patentēts kapsulas apvalks, kas garantē baktēriju stabilitāti visu uzglabāšanas laiku un pasargā tās no kuņģa skābes iedarbības.

4. Līdz šim ierasts, ka probiotiku ierastā dienas deva ir 3 līdz 6 kapsulas dienā. Taču jaunākās tehnoloģijas ir ļāvušas iekļaut visu nepieciešamo LYLBIOTIC dienas devu 1 kapsulā.

5. Ikdienā novērtēju, ka man nav jāsatraucas par probiotiku uzglabāšanu. LYLBIOTIC ir radīts tā, lai nebūtu jāuzglabā aukstumā-  to var uzglabāt istabas temperatūrā līdz +25 grādiem un ir ērti paņemt līdzi, dodoties ikdienas gaitās.

LYLBIOTIC bija tas produkts, kas manus ķiparus atbrīvoja no vēdergraizēm, kas sākās pēc antibiotiku uzņemšanas un atgrieza viņiem enerģiju un spēkus! Arī svētku laikā novērtēju LYLBIOTIC, jo tas līdzsvaro vēdera darbību un sakārtos tos procesus organismā, kurus varētu disharmonizēt svētku bagātīgais galds.

Produkts ir pieejams divos ērtos izmēros. LYLBIOTIC N6, kas vienmēr ērti paņemams līdzi somiņā kā pirmā palīdzība. Un LYLBIOTIC N14, kas būs piemērots vienam lietošanas kursam, piemēram, pēc antibiotiku lietošanas, ilgstoša stresa vai sezonu maiņas laikā, kad organisms ir visuzņēmīgākais pret dažādām infekcijām un saslimšanām.

Decembrī LYLBIOTIC ir iegādājams ar atlaidi līdz -20% lielākajos aptieku tīklos Latvijā un interneta veikalā www.well24.eu ar bezkontakta piegādi visā pasaulē.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

foto: Publicitātes foto

Reklāmas raksts sadarbībā ar LYL love your life®

1. Efficacy of probiotics in prevention of acute diarrhoea: a meta-analysis of masked, randomised, placebo-controlled trials. Sazawal S, Hiremath G, Dhingra U, Malik P, Deb S, Black RE.2006; 6: 374-82.