Eksperimentāls medikaments "Remdesivir" dod cerību: daudzi Covid-19 inficētie atveseļojušies
Lielākā daļa Covid-19 pacientu, kuri saņēmuši eksperimentālu medikamentu ar nosaukumu “Remdesivir”, ir ātri atveseļojušies. Vairākums jau pāris dienu laikā varējuši doties mājās, ziņo STAT News.
Visiem pacientiem, kas piedalījās zāļu klīniskajā izpētē, bijusi apgrūtināta elpošana un drudzis.
Čikāgas universitātes infekcijas slimību speciāliste, daktere Ketlīna Muleina, kura vada klīnisko pētījumu, norādījusi, ka lielākā daļa pacientu, kas piedalījušies izmēģinājumā, pēc nepilnas nedēļas jau izrakstīti no slimnīcas.
Viņa gan piebildusi, ka diviem pacientiem joprojām nav veselības uzlabojumu, tādēļ nevar apgalvot, ka zāles ir efektīvas visiem pacientiem.
Tā Covid-19 izplatības laikā godina mediķus slimības skartajās vietās
Šajā grūtajā laikā īpašas uzslavas un atbalstu ir pelnījuši medicīnas darbinieki.
Nacionālie veselības institūti visā pasaulē organizē vairāku zāļu un citu ārstēšanas veidu izmēģinājumus, tostarp biotehnoloģijas kompānijas “Gilead Sciences” ražotās zāles “Remdesivir”.
Tās tika pārbaudītas pret Ebolas vīrusu ar nelieliem panākumiem, taču vairāki pētījumi ar dzīvniekiem parādījuši, ka zāles var gan novērst, gan ārstēt koronavīrusus.
Jau februārī Pasaules Veselības organizācija paziņoja, ka “Remdesivir” esot uzrādījis potenciālu pret Covid-19.
“Gilead Sciences” paziņojis, ka secinājumus nedrīkstot izdarīt ātrāk, kamēr nav izanalizēts pietiekams datu kopums. Gadījumu skaits, kad “Remdesivir” palīdzējis atveseļoties, pagaidām neesot pietiekams.
Masu kapi Covid-19 slimniekiem Harta salā
Covid-19 upuru skaitam pieaugot, droni uzņēmuši baisus skatus Ņujorkas pilsētas robežās - uz Harta salas tiek rakti masu kapi slimības upuriem.
Zāļu izmēģinājumi tiek veikti daudzos centros un slimnīcās. “Gilead Science” sponsorē zāļu testus 2400 pacientiem ar smagiem Covid-19 simptomiem 152 pētījumu vietās visā pasaulē.
Tas arī pārbauda zāles 1600 pacientiem ar mēreniem simptomiem 169 slimnīcās .
Pietiekamus datus, lai izdarītu konkrētākus secinājumus, varētu iegūt līdz aprīļa beigām.