Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Itālijas mazpilsēta pieveikusi koronavīrusu
Gaidot savu kārtu pie lielveikala Neapolē – nu jau itāļi apzinās situācijas nopietnību. (Foto: EPA/Scanpix)

Itālijas mazpilsēta pieveikusi koronavīrusu 9

Esi vesels
2020. gada 30. martā 05:44 2020. gada 30. martā 05:44
  Kas Jauns Avīze
Itāļu sākotnējā bezrūpība īsā laikā ļāva viņu valstij kļūt par pasaulē otro Covid-19 visvairāk pārņemto valsti. Tomēr vienlaikus Itālijā ir pilsētiņa, no kuras var mācīties, kā uzveikt sērgu.

Tieši Vo apgabalā valsts ziemeļos 22. februārī nomira pirmais vīrusa upuris. Kad Vo Euganeo netālu no Venēcijas sākās epidēmija, visiem 3400 iedzīvotāju neatkarīgi no simptomiem veica koronavīrusa testus.

Analīzes bija pozitīvas trīs procentiem, uz katru inficēto ar simptomiem bija desmit vīrusa nēsātāju bez slimības pazīmēm. Viņus visus ievietoja stingrā izolācijā, tāpat arī tos, ar kuriem bijuši saskarsmē.

Pēc desmit dienām testus atkārtoja, un saslimušo skaits bija samazinājies par 90 procentiem. “Ja viņus neatklātu, infekcija turpinātu izplatīties,” intervijā britu laikrakstam Financial Times uzsver profesors Andrea Kresanti no Londonas Impērijas koledžas, kurš piedalījās eksperimentā.

Arī Pasaules Veselības organizācija aicinājusi visas valstis saviem iedzīvotājiem aktīvi veikt koronavīrusa analīzes, sekojot Dienvidkorejas un Taivanas piemēram.

“Testi bija ārkārtīgi svarīgi, tie izglāba daudzas dzīvības,” piebalso mērs Džuliano Martini. Tagad visā Veneto reģionā plānots ņemt pa 11 000 analīžu dienā.

Pagaidām gan kopumā Itālijā situācija ir smaga. Bergamo valsts ziemeļos vien dienā nomirst ap 70 līdz 90 cilvēku. Mirušajiem trūkst vietas, un iesaistīts armijas transports, lai aizgājējus vestu kremēšanai uz citām pilsētām.

Citi šobrīd lasa

"Par saviem grēkiem man vēl būs jāatbild" - ekskluzīva saruna ar Mairi Briedi un viņa Jūliju
Svētdien Latvijā atklāti 244 jauni Covid-19 gadījumi; 5 cilvēki miruši 3
Tiesnese Sladzevska nožēlo izdarīto un atvainojas sabiedrībai par savu rīcību, sagaidot Jaungadu 10
Skatīt visus komentārus

МИД Литвы предлагает запретить Филиппу Киркорову въезд в страну

«Судьба связала нас»: Пугачева в пикантном платье публично обратилась к Паулсу