Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Gaidot savu kārtu pie lielveikala Neapolē – nu jau itāļi apzinās situācijas nopietnību. (Foto: EPA/Scanpix)

Itālijas mazpilsēta pieveikusi koronavīrusu 10

Esi vesels
30. martā 05:44 2020. gada 30. martā 05:44
  Kas Jauns Avīze
Itāļu sākotnējā bezrūpība īsā laikā ļāva viņu valstij kļūt par pasaulē otro Covid-19 visvairāk pārņemto valsti. Tomēr vienlaikus Itālijā ir pilsētiņa, no kuras var mācīties, kā uzveikt sērgu.

Tieši Vo apgabalā valsts ziemeļos 22. februārī nomira pirmais vīrusa upuris. Kad Vo Euganeo netālu no Venēcijas sākās epidēmija, visiem 3400 iedzīvotāju neatkarīgi no simptomiem veica koronavīrusa testus.

Analīzes bija pozitīvas trīs procentiem, uz katru inficēto ar simptomiem bija desmit vīrusa nēsātāju bez slimības pazīmēm. Viņus visus ievietoja stingrā izolācijā, tāpat arī tos, ar kuriem bijuši saskarsmē.

Pēc desmit dienām testus atkārtoja, un saslimušo skaits bija samazinājies par 90 procentiem. “Ja viņus neatklātu, infekcija turpinātu izplatīties,” intervijā britu laikrakstam Financial Times uzsver profesors Andrea Kresanti no Londonas Impērijas koledžas, kurš piedalījās eksperimentā.

Arī Pasaules Veselības organizācija aicinājusi visas valstis saviem iedzīvotājiem aktīvi veikt koronavīrusa analīzes, sekojot Dienvidkorejas un Taivanas piemēram.

“Testi bija ārkārtīgi svarīgi, tie izglāba daudzas dzīvības,” piebalso mērs Džuliano Martini. Tagad visā Veneto reģionā plānots ņemt pa 11 000 analīžu dienā.

Pagaidām gan kopumā Itālijā situācija ir smaga. Bergamo valsts ziemeļos vien dienā nomirst ap 70 līdz 90 cilvēku. Mirušajiem trūkst vietas, un iesaistīts armijas transports, lai aizgājējus vestu kremēšanai uz citām pilsētām.

Citi šobrīd lasa

Viņa nekaunas: publicē "pirms" un "pēc" fotogrāfijas; arī citas seko viņas piemēram 4
Epilepsijas slimniece, kura bijusi atkarīga no "Coca - Cola" dzeršanas, iespējams, mirusi no pārmērīga kofeīna patēriņa 3
Fotogrāfam Garkalnē izdodas nofilmēt četrus mazus lapsēnus, kuri jestri spēlējas
Skatīt visus komentārus

Жена Робби Уильямса заявила о нежелании скрывать от детей его "распутное" прошлое

"В институте я была - пацан!": Агата Муцениеце удивила подписчиков неожиданным фото