Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pieaudzis arī apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits, sasniedzot 24 324. (Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA)

Ķīnā jaunā koronavīrusa upuru skaits sasniedz 490 1

Par veselību
5. februārī 07:33 2020. gada 5. februārī 07:33
  Jauns.lv / LETA
Jaunā koronavīrusa upuru skaits Ķīnā ir pieaudzis līdz 490 cilvēkiem, tostarp 65 no viņiem miruši pēdējo 24 stundu laikā, trešdien ziņoja veselības aprūpes amatpersonas.

Saskaņā ar Ķīnas Nacionālās veselības komisijas datiem pieaudzis arī apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits, sasniedzot 24 324.

Jaunā koronavīrusa (2019-nCoV) gadījumi ir apstiprināti vairāk nekā 20 valstīs. Jau ziņots, ka ANO Pasaules Veselības organizācija (WHO) 30.janvārī izsludināja starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā.

Svētdien Filipīnās tika reģistrēts pirmais nāves gadījums ārpus Ķīnas, ko izraidījusi inficēšanās ar jauno koronavīrusu. Otrdien tika paziņots par pirmo šādu nāves gadījumu Honkongā.

Tikmēr Uhaņā, kas tiek uzskatīta par infekcijas epicentru, pabeigta īpašās slimnīcas celtniecība, kas veikta desmit dienu laikā, un pirmdien tā uzņēmusi pirmo pacientu.

WHO otrdien paziņoja, ka Ķīnas veiktie dramatiskie pasākumi, tostarp pārvietošanās ierobežojumi, piedāvā iespēju apturēt šī vīrusa nodošanu no cilvēka cilvēkam.

"Lai gan 99% [infekcijas] gadījumu ir Ķīnā, pārējā pasaulē ir tikai 176 gadījumi," sacīja WHO vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss. "Tas nenozīmē, ka nekļūs sliktāk. Bet mums noteikti ir iespēju logs rīkoties." 

WHO nāca klajā ar šo paziņojumu laikā, kad Singapūra, Malaizija un Taizeme ziņoja par jauniem inficēšanās gadījumiem, kas nav ievesti no Ķīnas.

Japānas varas iestādes trešdien paziņoja, ka ar šo vīrusu ir inficēti vismaz 10 pasažieri uz kruīzu kuģa "Diamond Princess" ar 3711 cilvēkiem. Japāna noteica karantīnu šim kuģim un veica jaunā koronavīrusa testus tā pasažieriem un apkalpes locekļiem pēc tam, kad Honkongā izkāpušam pasažierim šis tests bija pozitīvs.

Citi šobrīd lasa

Vai jaunā recepšu zāļu kārtība neradīs problēmas? 13
Starp skatuvi un keramiku: Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska
"Sekss pēc grafika iznīcināja mūsu gultas dzīvi...." Sievietes stāsts par dzīvi pēc medicīniskās apaugļošanas 2
Tēmas: Koronavīruss
Pievienot komentāru

"Я до сих пор люблю тебя": Цымбалюк-Романовская публично покаялась перед Джигарханяном и заявила, что хочет быть рядом с ним

Певица и модель Кира Шайн после операции на головном мозге обратилась к Анастасии Заворотнюк