Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Tikai 13 gadu vecajam Danielam Stradiņos no smadzenēm izoperēta "bumba ar laika degli" 2

Esi vesels
6. jūnijā 22:38 2019. gada 6. jūnijā 22:38
Jauns.lv
Stradiņa slimnīcā veikta operācija 13 gadu vecam zēnam. Viņa smadzenēs izoperēts patoloģisks veidojums, kura plīšanas gadījumā sekotu plašs asinsizplūdums galvā. Lai gan šāda veida operācijas Latvijā veic vidēji reizi mēnesī, gados jauni pacienti ir retums.

Lai gan šāda tipa operācijas Latvijā tiek veiktas apmēram vienu reizi mēnesī, līdz šim tā nekad nav veikta tik jaunam cilvēkam. Danielam Kondrjakovam ir 13 gadu, un galvas smadzenēs  atrasts patoloģisks veidojums apmēram 1 centimetra lielumā. Nu tas no Daniela galvas ir izņemts, un zēns šobrīd jūtas labi.

Kādi bija simptomi?

Veidojumu bērna galvā atklāja pēc skolā iegūta smadzeņu satricinājuma. Danielam pēc tam bieži reibusi galva, acīs bilde itin kā "peldējusi", kad bijis nogurums. Neiroķirurgs Egils Valeinis skaidro, ka to izraisījis nelielais veidojums smadzenēs. Veidojums draudēja ar plīsumu, un tad tas būtu bijis asins izplūdums smadzenēs un, ļoti iespējams, nāve. Jau Bērnu slimnīcā zēna ģimene brīdināta, ka operācija ir ļoti riskanta, taču vēl riskantāk ir to nedarīt. Kā Daniels pārcieta operāciju un kā jūtas tagad - skaties LTV "Panorāmas" Aijas Kincas sižetā:

Citi šobrīd lasa

"Porsche" elektroauto izpērk pat neredzot 5
Kalnos ar riteni: latvietis, kurš ar velosipēdu iekarojis tūkstošiem metru augstas virsotnes
Proteīnu kokteiļi: muskuļi šodien, veselības problēmas rīt 1
Skatīt visus komentārus

Молодая возлюбленная Евгения Петросяна Татьяна Брухунова разорила его в Париже

Уже не Вероника: дочь Игоря Николаева "сменила" имя