Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Uzmācīgās drozofilas: 5 veidi, kā no tām tikt vaļā bez īpašas piepūles

Noderīgi ikdienā
29. septembrī 06:48 2023. gada 29. septembrī 06:48
  Jauns.lv
Mazās uzmācīgās drozofilas jeb augļu mušiņas spēj iemitināties itin visā, kas virtuvē pretendē uz apzīmējumu svaigs, skābs vai garšīgs. Lai gan tās ir patiešām kaitinošas, ir veidi, kā no augļu mušiņām atbrīvoties, pat pārāk nepiepūloties.

Nav jāzvana kaitēkļu iznīcināšanas speciālistiem vai jāpērk dārgi īpašie līdzekļi. Pilnīgi pietiks ar to, ko atradīsiet mājās.

1. Ābolu sidra etiķis


Atvērtai etiķa pudelei (tā var būt pustukša) kakliņu pārklāj ar celofāna plēvi, piestiprini ar gumiju. Savukārt plēvē izdur caurumiņus. Mušiņas saodīs smaržu un salidos pudelē, bet ārā vairs netiks.

2. Etiķis un trauku mazgājamais līdzeklis

Bļodiņā ielej mazliet ābolu etiķa un piepilini tam klāt mazliet trauku mazgājamā līdzekļa. Tas mainīs etiķa konsistenci, un tajā ielips mušiņas, kuras lidos uz šķidrumu.

3. Auglis burkā

Ieliec burkā gabaliņu kāda smaržīga augļa. Vāka vietā uzliec tai virsū piltuves formā sarullētu papīra lapu, kurai galā ir atstāts (vai izgriezts) neliels caurumiņš. Caur to burkā salidos mušiņas. Un ārā vairs netiks. 

4. Sarkanvīns

Atstāj mājās atvērtu gandrīz tukšu sarkanvīna pudeli. Saodošas dzēriena smaržu, drozofilas ielidos tur iekšā un caur šauro pudeles kaklu atpakaļ vairs netiks.

5. Piens, cukurs un pipari

Šis mušiņām ir nāvējošs maisījums: puslitram piena pieliek mazliet cukura, piparu, visu samaisi, pāris minūtes pavāri un ielej bļodā. Šis "kokteilis" pievilinās un noslīcinās mušiņas.

 

Citi šobrīd lasa

Smagajā avārijā uz Ventspils šosejas 6 cietušie
VIDEO: Džonijs Deps, Bono un citas slavenības kopā ar ļaužu tūkstošiem pavada pēdējā gaitā ēverģēlīgo "The Pogues" solistu Šeinu Makgovanu
Kādreizējais Rīgas “Dinamo” galvenais treneris okupantu līgas klubam vairs nav vajadzīgs
Pievienot komentāru