Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ko iesākt, ja negribas sabojāt naža asmeni, burkas vāciņu vai ja gluži vienkārši nekā cita bez paša rokām nav pa rokai? (Foto: Shutterstock)

Līdz atskan maģiskais "puk" - eksperts iesaka trīs trikus, kā atvērt konservu burku 1

Noderīgi ikdienā
23. jūlijā 05:09 2021. gada 23. jūlijā 05:09
 
Aldis
Miesnieks
| "100 Labi Padomi"
Šoreiz trīs sadzīvē noderīgi padomi jeb, kā saka jaunlatvieši, "laifhaki" - par konservu burkas atvēršanu, izmantojot tikai savas rokas. Visi trīs paņēmieni strādā jebkāda apjoma konservu tarai – no 100 gramu līdz pat 3 litru iepakojumam.

Domāju, visā Latvijas teritorijā būtu grūti atrast par desmit gadiem vecāku cilvēku, kurš ne reizi nebūtu sabļāvis uz situāciju – kurš kretīns šo burku ir tik stipri aizskrūvējis?! Varam lādēt sasvīdušas rokas, naža klātneesamību (pabāžot to zem vāciņa un nedaudz pagriežot, situācija visbiežāk top atrisināta), ražotāju un pārējos masonus. Bet ko iesākt, ja negribas sabojāt naža asmeni, burkas vāciņu vai ja gluži vienkārši nekā cita bez paša rokām nav pa rokai? Atvainojos par kalambūru!

Novadpētnieka variants. Kāpēc tāds nosaukums? Tāpēc, ka ar šo paņēmienu tu konservu vari attaisīt jebkurā vietā – autobusa pieturā, mežā vai upmalā. Vajag tikai atrast cietu un līdzenu virsmu: ceļa apmali, stumbru, celmu, vai akmeni… Tad vienkārši ar vāciņa malu 80–90 grādu leņķī asi uzsit pa šo virsmu! Sitiena attālums – 3–5 centimetri. Sitiena spēks? Apmēram tāds, kā nositot uzbāzīgu knisli.

Dīdžeja variants. Diezgan līdzīgs novadpētnieku gadījumam, lai gan te vairāk izpaužas hipsterisms un atvērēja šovmeņa talanti. Uz gandrīz katra ražotāja konserva vāka vajadzētu būt norādītam virzienam (bultiņām), kādā tas pareizi atverams. Tad nu mūsu dīdžejs ņem konservu un norādītajā virzienā sāk krečot. Tās ir kustības, kas līdzinās māksliniekam aiz diskopults, kad viņš it kā skrāpē vinilplati. Tātad – asi, ātri 5–6 stipri glāsti pāris centimetru garumā gar vāka kanti!

Jogas variants. Šis variants ir visradošākais, un te vajag drusku piešauties. Optimāli būtu, ja tiktu izmantotas divas virsmas: viena, uz kuras novietot savu sēžamvietu, un otra, uz kuras atbalstīt elkoņus. Paskaidroju – piesēdi uz nosacīta beņķa un uz tikpat nosacīta soliņa 30–40 centimetru atstatus noliec elkoņus. Sakrusto pirkstus vigvamā, pārsedz ar to uz galda novietoto burku un spied ar delnu apakšpusi uz konserva vāciņa, līdz atskan maģiskais "puk"! Var patrenēties uz tukšu un dūšīgi – kaut Švarcenegera aizskrūvētu – burciņu un pārliecināsies, ka piepūlēties daudz nevajag.  

Saistītās ziņas

No mammas pavārgrāmatas: klasiskie marinētie ķirbju salāti
Iedvesmojies konservēt! Vasaras čatniji - no ērkšķogām, avenēm vai burkāniem
Kādi ir labākie garšaugu un garšvielu komplekti marinēšanai

Citi šobrīd lasa

Indiete kļūst par māti 70 gadu vecumā
Igaunijas virusoloģe: stingrie ierobežojumi bez plašas vakcinācijas aptveres Latvijai nepalīdzēs
31 gada vecumā mirušā ilggadējā NHL hokejista Džimija Heisa nāves cēlonis šokējis viņa sievu
Pievienot komentāru

"У меня был жуткий страх, это моя мини-смерть": дочь Анны Самохиной боялась заболеть раком после кончины матери

"Не узнавал себя в зеркале": коронавирус изменил внешность Александра Дьяченко