Igors Krutojs: "Manai pacietībai ir robežas. Nospļaušos, un konkursa te vairs nebūs"
Viņš ļāva noprast, ka pārceļot konkursu citur, Jūrmalā tas neatgriezīsies. "Šādam stāstam nebūs turpinājuma, jo aiziet var tikai vienreiz," sacīja konkursa rīkotājs.
2014. gada 27. jūlijs, 18:39

Igors Krutojs: "Manai pacietībai ir robežas. Nospļaušos, un konkursa te vairs nebūs"

Jauns.lv

Jauno izpildītāju konkursa "Jaunais vilnis" rīkotājs Krievijas komponists Igors Krutojs šoruden izlems, vai konkurss arī nākotnē notiks Jūrmalā.

"Es no šejienes aiziet negribu," šodien konkursa noslēguma preses konferencē sacīja Krutojs, vienlaikus norādot, ka attieksme pret konkursu ar katru gadu Latvijā pasliktinoties.

"Nospļaušos un "Jaunais vilnis" šeit nenotiks, kad pacietības mērs būs pilns," sacīja konkursa rīkotājs. "Es nesteidzos aiziet, bet gribu, lai viņi mainītu savu retoriku," uzsvēra Krutojs.

Konkursa rīkotāji "cīnoties par tiesībām iztērēt savu naudu šeit", bet viņiem jāuzklausa pārmetumi, ka rīkošanā iztērētā nauda ir "netīra", ne visi aicinātie mākslinieki var atbraukt uz konkursu. Izvēlē par labu Jūrmalai arī nepalīdzot tas, ka netiek piedāvātas, piemēram, atlaides.

"Pacietībai ir kaut kāda robeža," sacīja Krutojs. Taujāts, kādi faktori ietekmēs viņa lēmumu, viņš atbildēja, ka tas, "kas Latvijā notiks". Viņš ļāva noprast, ka pārceļot konkursu citur, Jūrmalā tas neatgriezīsies. "Šādam stāstam nebūs turpinājuma, jo aiziet var tikai vienreiz," sacīja konkursa rīkotājs.

Krutojs uzsvēra, ka ir daudz priekšlikumi no citām pilsētām rīkot konkursu pie sevis, kas tiks izvērtēti, lemjot par konkursa nākotnes norises vietu.

Krutojs arī kritizēja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V), kurš šonedēļ paziņoja, ka Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļauti trīs uz festivālu aicinātie mūziķi - Valērija, Oļegs Gazmanovs un Josifs Kobzons. Krutojs, norādot, ka par iekļaušanu melnajā sarakstā varēja paziņot laicīgāk, nevis konkursa priekšvakarā, pauda viedokli, ka ministrs ar šo soli vēlējies spodrināt savu tēlu, sākoties priekšvēlēšanu kampaņai.

Kā norādīja konkursa rīkotājs, viņš vienmēr uzsvēris, ka konkurss ir apolitisks. "Šeit nav nekādas politikas," sacīja Krutojs, vaicājot, kāpēc pārmetumi politiskajā kontekstā netiek veltīti citiem Jūrmalā notiekošiem Krievijas televīziju pasākumiem, piemēram, "Comedy Club" vai "KVN".

"Jaunā viļņa" orgkomitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Šenkmans norādīja, ka "Jaunais vilnis" uz sava rēķina uzņem 1000 cilvēkus, izmitinot viņus 600 numuriņos Rīgas un Jūrmalas viesnīcās. Vēl 1000 pastāvīgo skatītāju Latviju apmeklē uz sava rēķina. Tāpat konkursam tiek nomātas 120 luksus klases automašīnas. Kopumā konkursam akreditēti 3642 cilvēki.

Konkursa žūrijā bija iekļauta arī dziedātāja Valērija, kurai ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) kopā ar diviem citiem Krievijas izpildītājiem - Oļegu Gazmanovu un Josifu Kobzonu - liedzis ieceļot Latvijā, iekļaujot Latvijai nevēlamo personu sarakstā. Kobzons Latvijas "melnajā sarakstā" nonācis jau otro reizi. 2012.gadā Valērija oficiāli nosaukta par Krievijas prezidenta kandidāta Vladimira Putina uzticamības personu. Dziedātāja paudusi pārliecību, ka Krievijā nav cilvēka, kas varētu tikt galā ar prezidenta pienākumiem labāk nekā Putins. Ieceļošanas aizlieguma jeb tā dēvētajā melnajā sarakstā visi trīs iekļauti uz nenoteiktu laiku.

Pirmais konkurss "Jaunais vilnis" notika 2002.gadā, un kopš tā laika divas reizes pēc kārtas uzvarējuši Latvijas pārstāvji - vokālā grupa "Cosmos" konkursā uzvaru guva 2004.gadā, bet Busulis konkursā uzvarēja 2005.gadā.

LETA, Foto: Ieva Čīka/LETA