foto: Mārtiņš Ziders
Gustavo ir "bīstams narciss", Rutulis un Patrisha "tērētas marionetes" - kolēģus pamatīgi nozākā Ainars Mielavs
Kāpēc tad Ainars Mielavs īsti tā sacepies? Pēc viņa rakstītā var noprast, ka Gustavo, Patrisha un Normunds Rutulis ar šo kompozīciju ir izpostījuši viņa "bērnības saulainās atmiņas".
Slavenības
2024. gada 20. maijs, 09:45

Gustavo ir "bīstams narciss", Rutulis un Patrisha "tērētas marionetes" - kolēģus pamatīgi nozākā Ainars Mielavs

Izklaides nodaļa

Jauns.lv

Aizvadītajā nedēļā publiskota producenta un izpildītāja Gustavo jaunā dziesma "Nepārmet man 3000" ar dziedātāju Patrishas un Normunda Rutuļa piedalīšanos. Un par Raimonda Paula dziesmas, kuras oriģināls sacerēts pirms 55 gadiem, jauno versiju skarbi vārdi ir sakāmi mūzikas industrijas pārstāvim Ainaram Mielavam.

Dziesmas jaunā versijas izpildītājiem Mielavs ir veltījis pavisam neglaimojošus izteicienus. Gustavo esot "bīstams narciss", bet Rutulis un Patrisha - "tērētas marionetes".

"Šāda stila viedoklis nav raksturīgs FB visumā delikātajai auditorijai. Tomēr šis jau ir reāls radošās mazspējas p..djec! Gustavs Butelis @arstarulsmirus ir bīstams narciss, bet Rutulis @nrutulis un Patrīcija Cuprijanoviča (Patriša) tērētas marionetes. Jums visiem pat kājas noskalot Raimondam būtu jāaizliedz ar likumu! P.S. Man bija 9 gadi, kad pirmo reizi izdzirdēju šo ģeniālo Paula un Alfrēda Krūkļa dziesmu. Klausījos diendienā. Vēl tagad vārdus atceros. Šie, īpaši Rutulis ar savu mēdīšanos, ir to ir prasti izķēzījuši, paši nespēdami salikt secībā pat 3 atmiņā paliekošas notis," tā soctīklā "Facebook" raksta Mielavs.

Ieraksta komentāros Mielavs vēl arī pauž viedokli, ka "šeit Raimonda klasika ir vienkārši izvarota. Īpaši izbrīna Rutulis, kuru tieši Pauls izvilka no miskastes, ļaujot nodziedāt "Raudāja māte...". Bet Gustavam labāk bija turpināt staigāt apkārt ar ezotēriskām grāmatiņām un saukties par Astur... jeb kā tur bija".

Kāpēc tad Ainars īsti tā sacepies? Pēc viņa rakstītā var noprast, ka Gustavo, Patrisha un Normunds Rutulis ar šo kompozīciju ir izpostījuši viņa "bērnības saulainās atmiņas".

Dziesma "Nepārmet man 3000" tapusi īpaši “3. Lielais koncerts” repertuāram un uz grandiozās koncerta skatuves pirmo reizi dzīvajā izpildījumā skanēs 1. jūnijā Mežaparkā. “Jaunais skaņdarbs ir Raimonda Paula 1969. gadā ierakstītās dziesmas “Nepārmet man” svaiga versija ar citādu saturisku ievirzi. Tajā dzirdams vairāku laikmetu sakausējums, kurā tika apvienota pagājušā gadsimta septiņdesmitiem gadiem raksturīgais estrādes skanējums ar bagātīgu un dinamisku mūsdienu hip hopa stilistiku. Dziesmas tekstu papildināju ar jauniem pantiem, kuros no klausītāja skatu punkta izstāstīju stāstu par to, kā savulaik iemīlēju viena no saviem iedvesmas avotiem, repera André 3000 daiļradi," tā saka dziesmas līdzautors un izpildītājs Gustavo.

Jaunā dziesma “3. Lielais koncerts” Mežaparkā tiks izpildīta ar vērienīgu pavadošo mūziķu sastāvu – Latvijas Radio bigbendu un "Sinfonietta Rīga", kad ,godinot Latvijas populārās mūzikas zelta fondu, uz grandiozas skatuves pulcēsies vairāk kā simts mūziķu.

Kompozīcijas piedziedājumu izpildīja Patrisha duetā ar Normundu Rutuli. Arī viņu izpildījumā ir dzirdama divu paaudžu satikšanās, kas ir saklausāma arī solistu atšķirīgajās izpildījuma manierēs. "Esmu ārkārtīgi gandarīts par šo unikālo un nebijušo sadarbību, kurā bija iespēja strādāt ar Patrishu, Normundu Rutuli un lielu skaitu talantīgu instrumentālistu. Tas bija tiešām iedvesmojoši. Jaunās dziesmas aranžiju veidojām kopā ar taustiņinstrumentālistu Ritvaru Garozu. Šis noteikti ir viens no komplicētākājiem skaņdarbiem, ko līdz šim esmu producējis. Kopumā tajā iesaistījās sešpadsmit mūziķi, to starpā arī pūtēji no Latvijas Radio bigbenda, stīgu kavartets no orķestra "Sinfonietta Rīga" sastāva," norāda Gustavo.

Repera Gustavo autobiogrāfijas atklāšanas svētki

2024. gada 28. februārī Rīgā, mākslas centrā "Zuzeum" reperis Gustavo prezentēja savu autobiogrāfiju "Beidzot! – dziesmu teksti un starpgadījumi".

gallery icon
91