TV
2024. gada 8. maijs, 01:29

Eirovīzijā noskaidroti pirmie pusfināla veiksminieki un mājupbraucēji: kuri izpildītāji būs dzirdami finālā?

Izklaides nodaļa

Jauns.lv

Otrdien aizvadītajā pirmajā Eirovīzijas pusfinālā Malmē noskaidrojušies pirmie veiksminieki, kuru priekšnesumu vēl baudīsim finālā — cīņu par galveno balvu turpinās mūsu kaimiņvalsts Lietuvas, kā arī Ukrainas, Kipras, Serbijas, Īrijas, Horvātijas, Slovēnijas, Somijas, Portugāles un Luksemburgas izpildītāji, vēsta portāls "lsm.lv".

Latviju Eirovīzijā pārstāvēs Dons

Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā Malmē, Zviedrijā, Latviju pārstāvēs Dons, kas sestdienas vakarā uzvarēja Latvijas Televīzijas rīkotajā konkursā "Supernova 2024". Dons ...

gallery icon
63

Eirovīzijas konkurss ir beidzies Polijai, Islandei, Moldovai, Azerbaidžānai un Austrālijai.

Otrais pusfināls gaidāms 9. maijā. Tajā ar devīto kārtas numuru uz Eirovīzijas skatuves kāps Latvijas pārstāvis Dons. Uzstāsies arī Maltas, Albānijas, Grieķijas, Šveices, Čehijas, Austrijas, Dānijas, Armēnijas, Sanmarīno, Gruzijas, Beļģijas, Igaunijas, Izraēlas, Norvēģijas un Nīderlandes pārstāvji. 

Skatītāji aicināti sagatavoties aktīvai līdzi jušanai un balsošanai. Šogad pirmo reizi Latvijā par otrā pusfināla dalībniekiem un par finālistiem varēs balsot, ne tikai zvanot un sūtot īsziņas, bet arī Eirovīzijas dziesmu konkursa lietotnē (Eurovision Song Contest app) un vietnē.

Fināls notiks 11. maijā. 

Malmē Eirovīzijas dziesmu konkurss notiek jau trešo reizi – iepriekš 1992. un 2013. gadā –, un septītā reize, kad konkurss notiek Zviedrijā. 1975., 2000 un 2016. gadā Eirovīzija aizvadīta galvaspilsētā Stokholmā, bet 1985. – Gēteburgā.

Uguņošana, bikšu novilkšana, citas ēverģēlības — Eirovīzijas pirmā pusfināla noskaņas Malmē; 07.05.2024.

Malmē Eirovīzijas dziesmu konkurss notiek jau trešo reizi – iepriekš 1992. un 2013. gadā –, un septītā reize, kad konkurss ...

gallery icon
51

"Vienoti mūzikā" ("United By Music") izvēlēts par 2024. gada starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa saukli, un tāds tas saglabāsies arī visus turpmākos konkursa norises gadus. "Eirovīzijas gaisma" kalpos par 68. Eirovīzijas dziesmu konkursa tēmu.

Visas trīs konkursa tiešraides no Malmes arēnas vadīs Holivudas aktrise Malina Akermane un Eirovīzijas veterāne, komiķe Petra Mede, vēsta "lsm.lv".

Pērn Liverpūlē notikušajā 67.starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā triumfēja Zviedrijas pārstāve Loreen ar dziesmu "Tatoo". Jāpiebilst, ka šāds panākums Eirovīzijā viņai nav nekas jauns — 2012. gadā viņa svinēja uzvaru ar "Euphoria".

Eirovīzija 2023 — mūzika, satraukums, prieks, cerības, vilšanās un triumfs

Eirovīzijas dziesmu konkurss Liverpūlē 2023. gada 13. maijā

gallery icon
54

Latvijas žūrija maksimālo punktu skaitu (12) deva Igaunijas pārstāvei Alikai, savukārt skatītājiem vislabāk pie sirds gāja somu priekšnesums.

Latvijas pārstāvji "Sudden Lights" finālā neiekļuva, taču abās pārējās Baltijas valstis finālā tika pārstāvētas. Lietuvu pārstāvēja Monika Linkīte ar dziesmu "Stay", ko radījuši latviešu mūziķi Krists Indrišonoks un Jānis Jačmenkins, bet Igauniju pārstāvja Alika Milova ar dziesmu "Bridges". Abas kaimiņvalstis guva cienījamu rezultātu — Igaunija ierindojās 8., bet Lietuva 11. vietā.

Eirovīzijas dziesmu konkurss norisinās kopš 1956. gada.

Latvija tajā triumfēja 2002. gadā ar Marijas Naumovas dziesmu "I Wanna". Kādēļ gan neatcerēties minūtes līdz mūsu valsts vislielākās slavas mirklim šajā prestižajā konkursā?