Rinkēviča tikšanās ar Vairu Vīķi- Freibergu un Imantu Freibergu

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi- Freibergu (1999–2007) un Imantu Freibergu Īvandes pagastā.

gallery icon
55
Slavenības
2024. gada 26. aprīlis, 06:43

FOTO: Edgars Rinkēvičs dodas lūkot, kā savos laukos dzīvo Vaira Vīķe-Freiberga

Ieva Valtere

Žurnāls "Kas Jauns"

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs aizvadītajās brīvdienās apraudzīja eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu ar kungu Imantu Freibergu viņu lauku īpašumā Īvandē, kur gan baudīja kūkas, gan devās pastaigā gar mežmalu un pļavām.

Kā marta izskaņā vēstīja žurnāls "Kas Jauns", jau nākamajā dienā pēc Imanta Freiberga autobiogrāfiskās grāmatas "Dari, kas jādara" vaļā vēršanas svētkiem abi bija spiesti atstāt Rīgu un doties uz savu lauku īpašumu Kuldīgas novada Īvandes pagastā. Un tas notika tīri praktiska iemesla dēļ. Proti, Brīvības ielas namā, kur Rīgā mīt Vaira, Imants, viņu meita Indra un mazdēls Ivars, sabojājies lifts. Un, tā kā lifta remonts plānots vismaz trīs mēnešus, bet Freibergiem dzīvoklis atrodas sestajā stāvā, viņi sapratuši, ka izstaigāt kājām augšā un lejā nebūs fiziski iespējams.

Imanta Freiberga grāmatas "Dari, kas jādara" atvēršanas svētki

Imanta Freiberga autobiogrāfiskās grāmatas "Dari, kas jādara" atvēršanas svētki 2024. gada 28. martā Rīgas Latviešu biedrības namā.

gallery icon
197

Abi ar eksprezidenti bija lēmuši laukos nodoties ne tikai dabas baudīšanai, bet arī rakstudarbiem. “Kolīdz savedīšu kārtībā savas grāmatvedības lietas, ko ilgu laiku aizņemtības dēļ biju atstājis novārtā, ķeršos pie nākamās grāmatas rakstīšanas, savukārt Vaira pievērsīsies savu memuāru turpināšanai. Pagaidām viņa ir uzrakstījusi sadaļu par savu bērnību, bet vēl ir daudz, daudz stāstāma par tālāko dzīves ceļu,” pavasara un vasaras plānus 28. martā žurnālam "Kas Jauns" ieskicēja Freiberga kungs.

Kā abiem laukos klājas, aizvadītajā sestdienā devās apraudzīt Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. “Paldies prezidentei Vairai Vīķei-Freibergas kundzei un Imantam Freiberga kungam, Mura kungam un Bellas jaunkundzei par sirsnīgo uzņemšanu un jaukām sarunām Īvandē!” atgriezies Rīgā, par ciemošanos pateicās Rinkēvičs.

Īpašumu Kuldīgas rajona Īvandes pagastā eksprezidente iegādājās 2007. gadā. Iepriekš Vīķe-Freiberga stāstīja, ka pēc prezidentūras beigām ar ģimeni plāno tikt pie mājas laukos, jo “katram latvietim ir vēlme būt prom no pilsētas”. “Raudzīsimies, lai varētu tikt pie dabas, kā jau katrs latvietis vēlas,” vēl būdama prezidente, sacīja Vīķe-Freiberga.