foto: Publicitātes foto
Latvijā pirmoreiz uzstāsies pasaules operas zvaigzne – kontrtenors Jakubs Juzefs Orlinskis
Mūzika
2024. gada 24. aprīlis, 15:52

Latvijā pirmoreiz uzstāsies pasaules operas zvaigzne – kontrtenors Jakubs Juzefs Orlinskis

Reklāmas projekts

«Orlinskis ir viens no labākajiem kontrtenoriem, kādu es jebkad esmu dzirdējis uz operas (vai jebkuras citas) skatuves: unikāls legato, neatslābstošs spēks apakšējās notīs, precīza artikulācija, fantastiskas aktiera dotības. Īsi sakot, viņš ir iespaidīgi pacēlis latiņu tam, ko vispār varam gaidīt no šā balss tipa konkrētajā repertuārā.» Rodžers Pārkers, žurnāls «Opera»

2024. gada pavasarī Latvijā viesosies izcilais poļu kontrtenors Jakubs Juzefs Orlinskis. Koncerts paredzēts 1. maijā Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē.

Jakubs Orlinskis ir ne vien Eiropas, bet visas pasaules muzikālās skatuves zvaigzne. «New York Times» vērtējumā «Orlinska izpildījumā skaista skaņa ir apvienota ar neparastu balss tembra un spozmes vienotību visā diapazonā». Autoritatīvais britu medijs «The Telegraph» viņu nosaucis par 2018./2019. gada sezonas galveno zvaigzni līdzās slavenajiem operas māksliniekiem Jonasam Kaufmanim, Elīnai Garančai un Mariannai Krebasai. Dziedātājs jau trīs reizes saņēmis starptautisko klasiskās mūzikas nozares balvu «Opus Klassik», ir «Grammy» laureāts un ieguvis «The International Opera Awards 2021» atzinību soloalbumu nominācijā (kopdarbā ar Maksimu Jemeļjaničevu un viņa orķestri «Il Pomo d’Oro»).

2018. gadā Orlinskis parakstīja ekskluzīvu līgumu ar skaņu ierakstu kompāniju «Warner Classics/Erato», un jau tajā pašā gadā iznāca viņa pirmais mūzikas CD «Anima Sacra», kas izpelnījās kritiķu atzinību un prestižo «Opus Klassik» balvu vokālā skaņdarba solo kategorijā. Viņa koncerti visā Eiropā un ASV tiek izpirkti līdz pēdējai biļetei, bet Antonio Vivaldi ārijas «Vedrò con mio diletto» dzīvais ieraksts no 2017. gada Ēksanprovansas mūzikas festivāla vispasaules tīmeklī skatīts jau vairāk nekā 11 miljonu reižu!

Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā, Jakubs Juzefs Orlinskis izpildīs savu jauno programmu, kurā ir Henrija Pērsela, Johanna Jozefa Fuksa, Georga Frīdriha Hendeļa, kā arī poļu komponistu Mečislava Karloviča, Staņislava Moņuško un Henrika Čiža skaņdarbi. Klavieru pavadījums – Mihals Beļs.

Var piebilst, ka Jakubam Orlinskim ir operdziedātājiem netipisks vaļasprieks. 33 gadus vecais mūziķis profesionālā līmenī nodarbojas ar breiku un savas dejotāja dotības izmanto, gan filmējoties dažādu zīmolu reklāmās, gan uz operas skatuves.

Koncerta norisi atbalsta Polijas vēstniecība Latvijā.

Orlinska koncertu Latvijā organizē Jevgēnija Vintura starptautiskā producentu apvienība «Winstag Production, OU», biļetes pieejamas «Biļešu paradīzes» kasēs un interneta veikalā bilesuparadize.lv.

Koncerts top sadarbībā ar Amber Beverage Group un Era Esthetic.

Jakubs Juzefs Orlinskis

gallery icon