Slavenības
2023. gada 29. oktobris, 07:46

54 gadu vecumā miris seriāla "Draugi" aktieris Metjū Perijs

Jauns.lv

54 gadu vecumā miris ASV aktieris Metjū Perijs, kurš vislabāk pazīstams ar Čendlera Binga lomu 90. gadu seriālā "Draugi", vēsta BBC.

Aktieris atrasts miris savās mājās Losandželosā, ASV medijiem pavēstījuši tiesībsargājošie avoti.

Seriāls "Draugi", kas stāstīja par sešu Ņujorkā dzīvojošu draugu dzīvi, tika filmēts no 1994. līdz 2004. gadam.

Pēdējo sēriju ASV noskatījās 52,5 miljoni, padarot to par 2000. gadu skatītāko TV seriālu.

foto: Ekrānuzņēmums no "Entertainment Tonight" video
Metjū pagājušajā nedēļas nogalē.

“LA Times" un "TMZ", kas pirmie ziņoja, ka Perijs devies mūžībā, vēstīja, ka aktieris atrasts bezsamaņā džakuzi pie savas mājas. Kā vēsta "Entertainment Tonight", notikuma vietā nav atrastas narkotiskās vielas.

Pirms piecām dienām Metju savā "Instagram" profilā ievietojis foto no džakuzi, kur izskatās relaksējies.

"Warner Bros TV", kas producēja "Draugus", informēja, ka "mūs satriec mūsu mīļā drauga Metjū Perija aiziešana".

"Metjū bija neticami apdāvināts aktieris un neizdzēšama daļa no "Warner Bros. Television Group" ģimenes," lasāms paziņojumā.

"Viņa komēdijas ģēnija ietekme bija jūtama visā pasaulē, un viņa mantojums dzīvos tik daudzu sirdīs. Šī ir sirdi plosoša diena, un mēs sūtām savu mīlestību viņa ģimenei, mīļajiem un visiem viņa uzticīgajiem faniem."

Metjū Perijs un Selma Haijeka

gallery icon
19

Metjū Lengfords Perijs ir kanādiešu-amerikāņu aktieris un komiķis. Viņš vislabāk pazīstams ar lomu NBC situāciju komēdijā "Draugi". Par šo lomu saņēmis "TV Guide" un "Teen Choice" balvu, kā arī nominēts vairākām balvām, tai skaitā "Emmy" balvai. Kritiķi atzinīgi novērtēja viņa sniegumu filmā "The Ron Clark Story".

Tāpat Metjū Perijs filmējies tādās filmās kā "Atkal 17", "Visi deviņi jardi"," A Night in the Life of Jimmy Reardon" un "Vieglprātības nasta" ("Fools Rush In").

1969. gadā dzimis Masačūsetsā, Perijs uzauga Otavā, Kanādā, kur mācījās pamatskolā kopā ar Džastinu Trudo, kurš vēlāk kļuva par Kanādas premjerministru.

Pusaudža gados Perijs pārcēlās uz Losandželosu. Par starptautisku zvaigzni viņš kļuva ar lomu seriālā "Draugi". Perijs attēloja neveiklo Čendleru Bingu, kurš pazīstams ar sarkastiskiem izteicieniem. 2002. gadā par šo lomu viņš saņēma "Primetime Emmy" nomināciju.

Metjū Perijs 2020. gada vasarā par 6 miljoniem nopērk māju Losandželosā

gallery icon
23

Perijs gadiem ilgi cīnījās ar alkohola un opioīdo medikamentu atkarību, kā arī vairākkārt apmeklēja rehabilitācijas klīnikas.

2016. gadā viņš raidorganizācijai "BBC Radio 2" sacīja, ka nevar atcerēties trīs gadus ilgu filmēšanos "Draugu" laikā, jo dzēris un lietojis narkotikas.

Pagājušā gada intervijā viņš stāstīja par to, kā neskatījās šovu. "Es varēju atšķirt sezonu pēc sezonas, pēc tā, kā izskatījos. Tāpēc es to negribu skatīties. Bet es domāju, ka sākšu to skatīties."

Savā biogrāfiskajā grāmatā "Friends, Lovers and the Big Terrible Thing" Metjū bija atklāts un detalizēti izstāstīja par savu cīņu ar atkarību. "Vidocin", "Xanax" un "OyxContin" pārmērīga lietošana viņu novedusi pie biežām vizītēm slimnīcā un rehabilitācijas centru apmeklējumiem. Bet pirms dažiem gadiem gandrīz beigusies ar nāvi.

Savu personisko stāstu seriāla "Draugi" aktieris stāsta ļoti atklāti, taču to dara ar sev raksturīgo humora izjūtu. Grāmata ir pārpilna ar sāpīgām atklāsmēm un atmiņām par to, ka atbrīvošanās no atkarībām viņam prasījusi vairākas desmitgades.