foto: AP/Scanpix
Stokholmā grandiozi izskan Eltona Džona atvadu koncerts
Eltons Džons savā pēdējā koncertā 2023. gada 8. jūlijā Stokholmā. Viņa skatuves karjera ir turpinājusies vairāk nekā 50 gadus.
Mūzika
2023. gada 8. jūlijs, 23:56

Stokholmā grandiozi izskan Eltona Džona atvadu koncerts

Jauns.lv / LETA

Britu rokmūziķis sers Eltons Džons sestdien Zviedrijā uzstājās "savā pēdējā atvadu koncertā", tādējādi noslēdzot karjeras pēdējo koncertturneju.

76 gadus vecais mūziķis ir paziņojis, ka vairs nedosies koncertturnejās un pēdējais koncerts dzimtajā Lielbritānijā notika jūnijā Glastonberijas festivālā, savukārt turnejas "Farewell Yellow Brick Road" pēdējais koncerts sestdien notika Stokholmas "Tele2 Arena".

foto: dpa/picture-alliance
Fani pie Stokholmas arēnas pirms koncerta.

Turneju "Farewell Yellow Brick Road" Eltons Džons sāka 2018.gadā, bet tā vairākkārt tika apturēta gan pandēmijas dēļ daudzviet noteikto ierobežojumu dēļ, gan saistībā ar paša mūziķa saslimšanu ar Covid-19.

Eltona Džona skatuves karjera ir turpinājusies vairāk nekā 50 gadus.

Leģendārā mūzika atvadu turneju ar vairāk nekā 300 koncertiem izdevums "Billboard" atzinis par vienu no ienesīgākajām turnejām pasaules vēsturē un pirmo, kuras biļešu ieņēmumi pārsnieguši 900 miljonus ASV dolāru (827 miljoni eiro). Pats Džons ir paziņojis, ka viņa koncertus klātienē baudījuši vairāk nekā seši miljoni cilvēku.

Par pēdējo koncertturneju Džons paziņoja pirms pieciem gadiem, uzsverot, ka viņa dzīvē ir mainījušās prioritātes un viņš vēlas pievērsties ģimenei - vīram – kanādiešu kinematogrāfistam Deividam Fērnišam – un abiem bērniem.

Gaidāms, ka pieckārtējais "Grammy" balvas ieguvējs turpinās rakstīt un ierakstīt jaunu mūziku, cita starpā sadarbojoties arī ar citiem māksliniekiem.