foto: Publicitātes foto
"Zilās asinis" uz ekrāniem jau pēc nedēļas!
Kino
2023. gada 17. februāris, 12:39

"Zilās asinis" uz ekrāniem jau pēc nedēļas!

Sadarbības projekts

Režisores Unas Celmas ilgi gaidītā pilnmetrāžas mākslas fima “Zilās asinis” ir pirmā filma Latvijā, kas atklāti runā par vardarbību. Seksuālu, mentālu un fizisku. Tādu, kas mūsu sabiedrībā tiek uztverta kā norma. Jeb tomēr vairs ne?

Režisore Una Celma par filmu: "Šie stāsti nāca pie manis nemitīgi no pazīstamiem un svešiem. Tie nelika mani mierā. Kādēļ pie manis? Sapratu, ka tie atrod mani, lai varētu rezonēt tādā formā, kuru es varu realizēt filmā."

Mēs katrs pazīstam tādu sievieti, tāduģimeni, kuru dzīvoklī vai nu "klriedz vai arī ir klusums", tādu ģimeni, kurā aiz laimīgas vai apskaužamas fasādes slēpjas vientulība, atkarības, kauns un skumjas. 

Tās ir ģimenes, kurās cilvēki atrodas nevis savas izvēles vai mīlestības dēļ, bet sabiedrības spiediena rezultātā. Tie dzīvo tādās mājas no kurām paklusām tiek nesti ārā vērtīgi priekšmeti, lai apmierinātu kādu atkarību. Tāpēc šī filma ir ļot svarīga, jo uzdod būtisku jautājumu- kam tad mēs dzīvojam? Sev vai citiem? 

Aktrise Ilze Ķuzule Skrastiņa atcerās: "'Šis bija viens no neparastākajiem filmēšanas procesiem, šī vaŗda labākajā nozīmē. Kovida pandēmjias pārtraukumi bija lieli, tāpēc bija jo interesantāk atgriezties pie tēla un materiāla pēc lielām pauzēm, it kā atkal satiekot labu draugu un viņas stāstu. Daudz improvizācijas un milzīga empātija pret manu varoni, zinot, ka stāsts balstās patiesos notikumos! Ceru,ka šis stāsts vēl vairāk aktualizēs tēmu, par kuru nekad nedrīkstam klusēt."

Filma uzdod jautājmu - vai ir iespējams dzīvot tā, la ivisi ar tevi ir apmierināti? Diāna, kas nāk no augstākajiem sabiedrības slāņiem, izmisīgi cenšās savu dzīvi pielāgot tam, kā citiem šķiet pareizi. Mātei, draudzenei, sabiedrībai, vīram. Cenšoties saglabāt statusu sabiedrībā un mēģinot slēpt vīra atkarību, Diānas atteicības ar meitu kļūst traumatiskas. Kas ir svarīgākais - sabiedrība, mamma, vīrs vai attiecības ar meitu? Ko izvēlas Diāna? Realizēs citu ideju par savu dzīvi jeb būvēs pati savu? 

Aktieris Egons Dombrovskis "Lai arī filma ir drāma, bet filmēšanas laikā smiekli bija neatņemama sastāvdaļa. Režisorei patīk improvizēt, mums atlika tikai ļauties."

Lomās Ilze Ķuzule- Skrastiņa, Egons Dombrovskis, Iveta Pole, ANda Katrīna Reine, Gerds Lapoška, Toms Veličko u.c.

Filma kinoteātros visā Latvijā no 24.02.