foto: Publicitātes foto/Lauris Vīksne
Jau šonedēļ noskaidrosies, kas pārstāvēs Latviju Eirovīzijā
Jau šonedēļ noskaidrosies, kurš no "Supernovas" finālistiem dosies pārstāvēt Latviju Eirovīzijā
TV
2023. gada 7. februāris, 10:38

Jau šonedēļ noskaidrosies, kas pārstāvēs Latviju Eirovīzijā

Jauns.lv

Sestdien, 11. februārī, plkst. 21.10 tiešraidē LTV1 notiks Latvijas Televīzijas dziesmu konkursa “Supernova” fināls. LTV7 būs iespēja vērot tiešraidi ar zīmju valodas tulkojumu. Par iespēju pārstāvēt Latviju 67. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Liverpūlē, Lielbritānijā sacentīsies desmit dalībnieki.

“Supernovas” pusfināla tiešraidē skatītāji un žūrija lēma, ka finālā piedalīsies: Alise Haijima, Luīze, Raum, Toms Kalderauskis, Artūrs Hatti, Patrisha, grupa “Sudden Lights”, grupa “24. Avēnija”, Avéi un Markus Riva.

Arī finālā katrai skatītāja balsij būs būtiska nozīme – par savu favorītu no viena tālruņa numura varēs zvanīt un sūtīt īsziņas neierobežotā skaitā. Konkursa uzvarētājs tiks noteikts skatītāju zvanu un īsziņu balsojuma un žūrijas balsojuma kopvērtējumā.

Noskaidroti “Supernova” finālisti

Latvijas Televīzijas dziesmu konkursa “Supernova” pusfināla tiešraidē skatītāji un žūrija lēmuši, kuri desmit dalībnieki finālā 11. februārī turpinās sacensties par ...

gallery icon
66

“Supernovas” finālā skatītājus priecēs viesmākslinieki: šovu atklās 2019. gada Eirovīzijas uzvarētājs no Nīderlandes – Dankans Laurencs, kurš izpildīs dziesmu “Arcade”, savukārt noslēgumā uzstāsies Elīza Legzdiņa – latviešu izcelsmes dziedātāja, kura dzīvo un mūzikas karjeru veido Lielbritānijā. Elīza izpilda hiphopu, elektronisko mūziku, kā arī deju popu un R&B. Dziesmā “Roll With Me” viņai pievienosies Beanie – grupas “Rudimental” bundzinieks.

Uzstāšanās secība finālā:

Alise Haijima – “Tricky”
Luīze – “You To Hold Me”
Raum – “Fake Love”
Toms Kalderauskis – “When It All Falls”
Artūrs Hatti – “Love Vibes”
Patrisha – “Hush”
“Sudden Lights” – “Aijā”
“24. Avēnija” – “You Said”
Avéi – “Let Me Go”
Markus Riva – “Forever”

Dziesmu un izpildītāju iekļūšanu konkursa “Supernova” pusfinālā noteica LTV izvēlētā žūrija, kurā ir Latvijas mūzikas industrijas, pasākumu jomas un televīzijas pārstāvji, kā arī ārvalstu profesionāļi. Drošības apsvērumu dēļ arī šogad LTV žūrijas pārstāvju vārdus atklās tikai pēc starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa maijā.

Izlozē noskaidrots, ka 2023. gada Eirovīzijā Latvijas, tātad konkursa “Supernova” uzvarētāja, dziesma izskanēs pirmajā pusfinālā 9. maijā. Tajā piedalīsies arī Serbija, Zviedrija, Īrija, Moldova, Šveice, Norvēģija, Izraēla, Portugāle, Nīderlande, Horvātija, Somija, Azerbaidžāna, Malta un Čehija. Eirovīzijas otrais pusfināls notiks 11. maijā, fināls – 13. maijā.

Eirovīzijas finālā 2022. gada 14. maijā uzvarēja Ukrainas pārstāvji “Kalush Orchestra” ar dziesmu “Стефанія”, tomēr Eiropas Raidsabiedrību savienība (EBU) lēma 2023. gada konkursa rīkošanu Ukrainas vārdā uzticēt Lielbritānijai.

Ukrainas pārstāvju "Kalush Orchestra" uzstāšanās ar dziesmu "Stefania" un uzvara Eirovīzijā 2022

gallery icon
9