foto: Publicitātes
Noklausies mūziķa Saules dziesmu, kas tika diskvalificēta no "Supernovas" pusfināla
Saule.
Mūzika
2023. gada 15. janvāris, 13:45

Noklausies mūziķa Saules dziesmu, kas tika diskvalificēta no "Supernovas" pusfināla

Jauns.lv

Pie klausītājiem nonākusi dziedātāja Krišjāņa Suntaža, kas pieņēmis pseidonīmu Saule, jaunā dziesma "Finally Happy". Šī dziesma sākotnēji iekļuva dziesmu konkursa "Superniva" pusfinālā, lai tālāk cīnītos par iespēju skanēt uz Eirovīzijas lielās skatuves, taču tika diskvalificēta.

Dziesma, kas klausāma "Spotify", mūzikas un vārdu autors ir pats dziesmas izpildītājs, bet producents Rolands Prīverts-Beimo.

Šķēpmetējs Suntažs, kurš 2019. gadā pieteica sevi arī kā dziedātājs, dziesmu "Finally Happy" uzskata par abu līdz šim īpašāko kopdarbu.

“Dziesma ar atmosfērisku, melanholisku, taču "popīgu" skanējumu vēsta par jūtām, kuras radušās pēc izkļūšanas no sāpju piepildītām emocijām un nonākšanu stāvoklī, kurā cilvēks ir gatavs jauniem piedzīvojiem un mīlestībai. Pozitīvajā vēstījumā ir jūtamas arī drūmas un trauslas nokrāsas, jo pagātnes piedzīvotais nereti kļūst par nastu, dodoties jaunos izaicinājumos,” stāsta Saule.

Kā jau vēstīts, Saule nevarēs piedalīties šī gada "Supernovā". Šāds lēmums pieņemts, jo mūziķa iesniegtais muzikālais darbs "Finally Happy", pārkāpjot pieteikšanās nolikumā noteikto, ir ticis publiski atskaņots pirms 2022. gada 1. septembra.

Latvijas Televīzijas (LTV) pārstāvji norāda, ka, iesniedzot dziesmu konkursam, mūziķis Saule (īstajā vārdā Krišjānis Suntažs), tāpat kā pārējie pieteicēji, apstiprināja, ka ir informēts un piekrīt pieteikšanās nolikumā ietvertajiem nosacījumiem, taču LTV projekta komanda, kas izvērtēja muzikālo darbu atbilstību, tikai pēc pusfinālistu izziņošanas uzzinājusi, ka dziesma "Finally Happy" jau publiski atskaņota 2021. gada 19. decembrī.

Dziesmu konkursā "Supernova" 4. februārī tiešraidē 14 dalībnieki sacentīsies par iekļūšanu finālā. Konkursa uzvarētājs, kuru noteiks žūrija un skatītāji fināla balsojumā 11. februārī, iegūs iespēju maijā pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Liverpūlē, Lielbritānijā. 

Gan pusfinālā, gan finālā vienlīdz nozīmīga būs skatītāju un žūrijas loma - labākie tiks noteikti skatītāju zvanu un īsziņu balsojuma un žūrijas balsojuma kopvērtējumā.

Konkursa "Supernova" 2023.gada pusfinālā iekļuvusi grupa "24. Avēnija" ar dziesmu "You Said", Adriana Miglāne ar dziesmu "Like I Wanna", Alise Haijima ar dziesmu "Tricky", Artūrs Hatti ar dziesmu "Love Vibes", dziedātāja "AVÉI" ar dziesmu "Let Me Go", grupa "Inspo" ar dziesmu "Sway", Justs ar dziesmu "Stranger", Katrine Millere ar dziesmu "Beaten Down", Luīze ar dziesmu "You To Hold Me", Markus Riva ar dziesmu "Forever", Patrisha ar dziesmu "Hush", dziedātājs Raum ar dziesmu "Fake Love", grupa "Sudden Lights" ar dziesmu "Aijā" un Toms Kalderauskis ar dziesmu "When It All Falls".

Kā "Supernova 2022" finālā noritēja cīņa par biļeti uz "Eirovīziju"

gallery icon
103

Dziesmu un izpildītāju iekļūšanu konkursa "Supernova" pusfinālā noteica LTV izvēlētā žūrija, kurā ir Latvijas mūzikas industrijas, pasākumu jomas un televīzijas pārstāvji, kā arī ārvalstu profesionāļi. Drošības apsvērumu dēļ arī šogad LTV žūrijas pārstāvju vārdus atklās tikai pēc starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa maijā.

Grupa "Citi zēni" dodas uz Turīnu pārstāvēt Latviju "Eirovīzijā"

gallery icon
145