Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: ekskluzīvs mākslas notikums Dailes teātrī, aktieriem sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Mūzika
2022. gada 27. decembrī 16:24 2022. gada 27. decembrī 16:24
  Jauns.lv
Dailes teātris un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) ielūdz uz īpašu Ziemassvētku un Jaunā gada koncertuzvedumu ar Dailes teātra aktieru, kora "Kamēr..." un publikas iemīļotu solistu piedalīšanos.

Iestudējuma “Ziemassvētku korālis ar Lēdiju tumsā” pirmizrāde Dailes teātra Lielajā zālē gaidāma trešdien, 28. decembrī, un būs repertuārā līdz 7. janvārim.


Tā pirmajā daļā tiks izrādīts brīnišķīgais Čārlza Dikensa stāsts “Ziemassvētku korālis” britu komponista Nīla Branda aranžijā, bet otrajā daļā skanēs mūzika no leģendārā Kurta Veila mūzikla “Lēdija tumsā”. Koncertuzveduma muzikālais vadītājs un diriģents Andris Poga, režisors Viesturs Kairišs.

Muzikālos stāstus LNSO pavadījumā izdziedās solisti Marlēna Keine, Irma Pavāre, Emīls Kivlenieks un Daumants Kalniņš, kā arī Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas audzēkņi.

Uz Dailes teātra Lielās zāles skatuves būs apvienojies spožs aktieru ansamblis: Lidija Pupure, Indra Briķe, Olga Dreģe, Dārta Daneviča, Katrīna Griga, Klāvs Kristaps Košins, Ģirts Ķesteris, Dainis Gaidelis, Artis Robežnieks un Kārlis Arnolds Avots.

Dailes teātra direktors Juris Žagars stāsta: "Koncertuzvedums iecerēts kā unikāls un ekskluzīvs mākslas notikums Dailē. Pirmo reizi uz Dailes skatuves Ziemassvētku koncertuzvedumā  kopā ar mūsu labāko aktieru ziedu būs pilns Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sastāvs. Un abi darbi, kas tiks atskaņoti koncertuzvedumā, pirmo reizi šādā formātā izskanēs Latvijā. Mums ir prieks, ka izdevās apvienot Latvijas labākos muzikālos spēkus, izcilus solistus, izcilu kori, izcilu orķestri ar mūsu lieliskajiem aktieriem. Tas būs brīnišķīgs māksliniecisks piedzīvojums, to mēs solām."

Koncertuzvedums top divās daļās. Pirmajā daļā tiks piedāvāts komponista Nīla Brenda darba “Ziemassvētku korāļa” iestudējums, kura pamatā ir Čārlza Dikensa darbs, ko viņš pats nodēvējis par Ziemassvētku spoku stāstu. Tajā daudziem zināmā skopuļa Ebenīzera Skrūdža Ziemassvētku nakts sapņi pārvērtīsies muzikālā pārdzīvojumā, lai pieaugušie atgūtu pazaudēto prieku par vienkāršajām, bet tik nozīmīgajām dzīves lietām. Koncertu caurvīs cilvēcība un siltums, kas ir Ziemassvētku lielākās dāvanas.

Vakara otrajā daļā skanēs leģendārā Kurta Veila mūzikla “Lēdija tumsā” koncertatskaņojums. Tā stāsta par karjeristes Lizas Eliotes neizskaidrojamajiem sapņiem, kas viņu šķietami vajā. Tomēr atzīstot sev vajadzību pēc drošības, mīlestības un patiesas draudzības, viņa atklāj sapņu patieso vēstījumu: viņa grib būt sieviete, kura ne tikai spēj būt izcila savā profesijā, bet arī patiesi mīlēta un spējīga patiesi mīlēt.

Komponists Kurts Veils mūziklu komponējis kopā ar Džordža Geršvina brāli Airu Gēršvinu, kurš bija 20. gadsimta ievērojamākais muzikālā teātra dziesmu tekstu autors. 1941. gadā “Lēdija tumsā” piedzīvo pirmizrādi Brodvejā, savukārt jau 1944. gadā mūzikls tiek ekranizēts. Mūzikas valodā organiski savienojas Veila mūzikas un skatuves darbu pieredze tēlu smalkā psiholoģiskā attēlojumā ar tā laika populārās mūzikas – džeza, regtaima, muzikālā teātra izteiksmes – elementiem.

Citi šobrīd lasa

FOTO un VIDEO: "Radio Skonto" ar vērienu nosvin savu 30 gadu jubileju
"Beverly Hills 90210" zvaigznes veselības stāvoklis krasi pasliktinājies, bet viņa nepadosies
VIDEO: lidmašīna piesalusi pie Minhenes lidostas skrejceliņa 1
Pievienot komentāru