Komēdijas "Mamma vēl smaida" pirmizrāde

Pie skatītājiem nonākusi režisores Elzas Gaujas melnā komēdija "Mamma vēl smaida". Filma stāsta par trīs māsām, kuras spiestas risināt kopīgu ...

gallery icon
96
Sarkanais paklājs
2022. gada 30. septembris, 10:55

FOTO: sirsnīgā atmosfērā nosvin jaunās latviešu melnās komēdijas "Mamma vēl smaida" pirmizrādi

Jauns.lv

Ceturtdien, 29. septembrī, kinoteātrī "Citadele" notika režisores Elzas Gaujas melnās komēdijas "Mamma vēl smaida" pirmizrāde, ko devās lūkot gan radošā komanda, gan viņu draugi un citi lūgtie viesi.

Mutvārdu folklorā populārs ir stāsts par radiniekiem, kas cauri visai Eiropai nelegāli transportē savu ārzemēs pēkšņi mirušo tuvinieku uz Latviju, lai apietu repatriācijas izdevumus. No 30. septembra šis stāsts sāk jaunu dzīvi uz lielajiem kinoekrāniem - režisores Elzas Gaujas debijas spēlfilmā "Mamma vēl smaida" ar spožu aktrišu ansambli: māsu lomās Anta Aizupe, Baiba Broka un Daiga Kažociņa.

"Mamma vēl smaida" ir "road movie" ar melnās komēdijas elementiem, kurā ar smaidu runā par aktuālu tēmu - pasaulē izkaisītu tuvinieku attiecībām.

Aktrise Baiba Broka: “Filma "Mamma vēl smaida" man ir īpaša un atmiņā paliks kā spilgts dzīves posms un notikums, jo gandrīz viss, kas saistīts ar filmu, bija ekstremāls, balansējot uz robežas ar neiespējamo. Pāri visam - ekstremāli radoša darba atmosfēra, kurā katrs iesaistītais piedāvā savus labākos risinājumus sižeta pavērsieniem, kadru uzbūvei, aktierspēles niansēm, un rezultāts ir kompromisos dzimis kopdarbs. Tā smējusies un tā strīdējusies filmas tapšanas periodā vēl nebiju nekad!”

Stāsta centrā ir trīs māsas, kuras nesarunājas jau gadiem. Piepeši viņas spiestas vienā busiņā nelegāli šķērsot pusi Eiropas kopā ar savu tikko mirušo māmiņu. Šis patiesos notikumos balstītais stāsts dzirdēts dažādās versijās — vienā no tām mammīte tiek pārvietota kontrabasa futrālī, citā interpretācijā - ietīta paklāja rullī; savukārt Elzas Gaujas versiju par šādu avantūru būs iespējams noskatīties kinoteātros visā Latvijā, sākot no 30. septembra. Filma veidota pēc oriģinālscenārija, kuru kopīgi radījusi komanda: Elza Gauja, Rasa Bugavičute-Pēce, Anta Aizupe, Baiba Broka, Daiga Kažociņa.

Kā atzīst aktrise Anta Aizupe, “to, kā mums gāja filmēšanas laukumā, ir grūti izteikt vārdos". "Bija ļoti jautri, smeldzīgi un sirsnīgi. Pēc filmēšanas pārņēma skumjas - nu kā, un kur tagad tas viss ir? Kur ir manas māsas?”

Daiga Kažociņa piebilst: “Dzīvesziņa saka — cilvēku iepazīsti ceļā. Patiesa gudrība, kas darbojas gan dzīvē, gan kino. Ceļa filma ir lielisks formāts, kurā nospēlēt sava atveidojamā varoņa dažādās šķautnes.”

Ieskicējot savas debijas spēlfilmas aprises, režisore Elza Gauja norāda: “Filmēšanas procesā lietojām visus iespējamos paņēmienus, lai skatītājs varētu elpot kopā ar aktrisēm un patiešām ienirt stāstā. Es ļoti ceru, ka filma būs izdevusies tikpat dzirkstoša un dzīvi apliecinoša, kāds mums bija filmas veidošanas process.”

Filmas režisore ir Elza Gauja, operators - Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks - Jānis Bijubens, kostīmu māksliniece - Līga Krāsone, grima māksliniece - Dzintra Bijubena. Filmas producenti ir Andris Gauja un Elza Gauja (studija "Riverbed") sadarbībā ar "Picture House". Galvenajās lomās: Anta Aizupe, Baiba Broka, Daiga Kažociņa, otrā plāna lomās: Jānis Skutelis, Matīss Budovskis un Lidija Pupure.