Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Pilnīgs haoss un izmisums. Lielbritānijas lidostās bagāžu lidmašīnās krāmē pat piloti. VIDEO

Trakā pasaule
20. jūnijā 11:05 2022. gada 20. jūnijā 11:05
  Jauns.lv
Kāds labsirdīgs pilots palīdzējis apkalpei lidmašīnā iekraut bagāžu, jo personāla trūkuma dēļ turpina bremzēt lidostu darbs visā Apvienotajā Karalistē.

Video kadros redzams, kā kapteinis paceļ bagāžu uz konveijera lentes pirms "Edelweiss Air" lidojuma no Edinburgas lidostas.

Šis video ir tikai viens no piemēriem, kas demonstrē nepārtrauktās problēmas Apvienotās Karalistes lidostās pēdējo mēnešu laikā, kad aviokompānijas cīnās ar darba ņēmēju trūkumu un pieaugošo tūrismu.

Pasažieru somas Hītrovas lidostā 19. jūnijā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Haosa apmērus izgaismojusi fotogrāfija no Hītrovas lidostas, kurā redzama milzīga čemodānu kaudze, kas sakrauta bagāžas zālē un gaida savākšanu.

Tikmēr "easyJet" pasažieris Deivids Bendžamins kļuvis dusmīgs pēc tam, kad viņa bagāža izrādījās saplēsta, bet visas iekšpusē esošās mantas pilnībās sabojātas. 

Pilots palīdz iekrāmēt pasažieru bagāžu. (Foto: ekrānuzņēmums no Twitter video)

Septītajā grūtniecības mēnesī esošā Šerija Bērnsa un viņas partneris no Solihulas piedzīvojuši 24 stundu elli, kad aizkavējies viņas lidojums, kas galu galā atcelts pavisam, vēsta "Mirror".

Pārim vispirms tika paziņots, ka lidmašīna aizkavēsies par stundu. Gaidīšana ātri vien pārvērtusies haosā, kad iestrēgušie pasažieri sākušies strīdēties ar aviokompānijas darbiniekiem, jo kļuvis skaidrs, ka viņi mājās nelidos.

Hītrovas lidosta 19. jūnijā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Getvikas lidosta plāno ierobežot ikdienas lidojumu skaitu līdz 825 lidojumiem jūlijā un 850 lidojumiem augustā, salīdzinot ar ziņotajiem 900 lidojumiem dienā šajā pašā laika posmā iepriekšējos gados.

Lielākās aviokompānijas, kas darbojas Apvienotajā Karalistē, ir lūgušas valdību atvieglot tās pēc "Brexit" imigrācijas noteikumus un piešķirt Eiropas Saveinības aviācijas darbiniekiem īpašas vīzas, lai mazinātu dilemmu starp pieaugošajām tirgus prasībām un pieejamo darbaspēka trūkumu.

Pagājušajā trešdienā notikušajā sanāksmē aviokompāniju vadošie darbinieki Apvienotās Karalistes transporta sekretāram Grāntam Šapsam paziņoja, ka varētu pārvietot daļu savu darbinieku no citām Eiropas bāzēm uz Apvienoto Karalisti, lai atvieglotu šīs grūtības, ja Apvienotās Karalistes valdība varētu atvieglot imigrācijas politiku. Tomēr sekretārs Šapss atbildēja, ka diez vai valdība atvieglos imigrācijas noteikumus, lai palīdzētu nozarei.

Aviokompānijas pēc pandēmijas 2020. gadā atlaida desmitiem tūkstošu savu darbinieku. Un tagad viņi nevar tos pietiekami ātri atgūt atpakaļ, jo daudziem darbiniekiem ir jāiztur stingras drošības pārbaudes, pirms viņiem atļauj darboties nozarē.

Citi šobrīd lasa

Latviešu uzņēmējas rada jaunu biznesu - dabai draudzīgus peldkostīmus “īstām” sievietēm
Daiļā advokāte Vaskesa atkal būs līdzās Džonijam Depam. Pret aktieri sākta jauna tiesas prāva 6
Putina iespējamā mīļākā Alīna Kabajeva iegādājusies luksusa mājas Turcijā, apgalvo Ņevzļins 3
Pievienot komentāru