Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ždanoka uzsver, ka pēc aizturēšanas viņa tika iesēdināta "dzelzs būrī", tādā, it kā viņa būtu īpaši bīstama persona. (Foto: Sociālie tīkli)

Ždanoka komentē savu aizturēšanu "dzelzs būrī" 19

Trakā pasaule
13. maijā 19:21 2022. gada 13. maijā 19:21
  Jauns.lv / LETA
Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Tatjana Ždanoka (LKS) uzskata, ka Valsts policijas (VP) darbinieki viņu piektdien Rīgas Rātslaukuma tuvumā aizturējuši pilnīgi nepamatoti.

Politiķe stāstīja, ka VP darbinieki konsultējās ar savu augstāko vadību un tie nevarēja nezināt par EP deputāta neaizskaramību.

Ždanoka uzsver, ka pēc aizturēšanas viņa tika iesēdināta "dzelzs būrī", tādā, it kā viņa būtu īpaši bīstama persona.

Eiroparlamentāriete uzskata, ka policija viņu aizturējusi nepamatoti, jo viņa nebija piedalījusies nesankcionēta mītiņā, bet gan tieši otrādi - turējusi rokās plakātu, uz kura bijis rakstīts, ka mītiņš nav saskaņots, un aicinājusi klātesošos pamest Rātslaukumu.

Tāpat deputāte uzsver, ka ar domubiedriem bija gatava sākt mītiņu plkst.15, ja tiesa atceltu Rīgas domes lēmumu, ar kuru atteikts mītiņu saskaņot.

Atgražoties Briselē, Ždanoka sola vērsties ar iesniegumiem pie "vajadzīgam personām", lai viņas "nelikumīgā aizturēšana" tiktu izgaismota.

Jau vēstīts, ka piektdienas pēcpusdienā policija Rīgā, Rātslaukuma apkārtnē, aizturējusi vairākas personas, tostarp arī Ždanoku.

Policisti, tostarp no Speciālo uzdevumu bataljona, bija izvietojušies Rātslaukumam pieguļošajās ieliņas. Tāpat likumsargi maskās izvietojās Rātsnama augšējo stāvu telpās un vēroja laukumu.

Nesankcionētā mītiņa laikā, Rīgas dome lēma par labu padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu.

Kā vēstīts, Valsts drošības dienests (VDD) sniedza Rīgas domei negatīvu atzinumu par LKS iecerēto mītiņu piektdien Rātslaukumā.

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) norādījusi, ka VDD priekšnieks Normunds Mežviets viņu informējis, ka sniegs Rīgas domei negatīvu atzinumu par potenciālo LKS pasākumu, tāpēc ministre aicinot Rīgas domes izpilddirektoru sekot kompetento iestāžu vērtējumam.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; krievi okupētajā Mariupolē mēģināšot sarīkot Ukrainu diskreditējošu preses tūri 25
“Mēs viņam ausi nogriezām!” Krievu karavīrs pa telefonu izklaidē savu tēvu ar stāstiem par ukraiņu kropļošanu 9
Sludinājumā izlikta Kargina lepnā villa Jūrmalā 3
Skatīt visus komentārus